Jaký Ostropestřec je nejlepší užívat?

Nejúčinnější je přímá konzumace drcených semen – plodu ostropestřce. V této podobě se jednak pohodlně konzumuje, je zajištěno dokonalé vstřebávání jeho účinných látek a zároveň zajišťuje i druhotný benefit, kterým je „peeling“ střevních stěn, čímž pomáhá k pročištění trávicí soustavy [1].

Nejúčinnější je použití nadrcených semen, které nepřišly při drcení do kontaktu s kovem a nebyly vystaveny teplotám vyšším než 40 °C. Z tohoto důvodu je drcení ostropestřce proces, na jehož průběh mimořádně dbáme a který jsme dlouhou dobu zdokonalovali. Vzhledem k uvedenému totiž není možné použití tradičních mlýnků, např. mlýnků na kávu či obilniny. Ostropestřec v podobě, v níž jej nabízíme my, je připraven při dodržování výše uvedených podmínek a je tedy zajištěna jeho výsledná kvalita (dána obsahem účinné látky silymarin) a blahodárný účinek na játra [2, 3].

Tlučený plod ostropestřce mariánského poměrně rychle oxiduje, čímž se účinná látka silymarin znehodnocuje [4, 5]. Je proto nutné uchovávat jej v obalu bez přístupu vzduchu. Právě z tohoto důvodu je drcený plod ostropestřce, který nabízíme, balený v šikovných pytlících, které lze opakovaně neprodyšně uzavřít pomocí proužku “zip” ve vrchní části sáčku. Váš pytlík s tlučeným ostropestřcem tak můžete mít v případě potřeby stále pohodlně s sebou.

Více o tématu, proč funguje lépe drcený Ostropestřec jako olej, kapky, tinktury, granule, čaje, nebo proč upřednostnit drcený jako přírodní alternativu k tabletám, kapslím a jiným průmyslově zpracovaným výrobkům, se dozvíte v tomto článku.

Koupit Ostropestřec

Užívání a dávkování ostropestřce mariánského

Tlučený ostropestřec mariánský konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku (3-4 g), buď přibližně 45 minut před jídlem, nebo 45 minut po jídle. Ostropestřec tak nebude v žaludku smíchaný s další potravou a účinné látky (komplex flavolignanů – silymarin) se takto mohou účinně vstřebat. Dávkování si můžete podle potřeby upravit na 2x denně 2 čajové lžičky.

Drť zapijte dostatečným množstvím vody. Užívání Ostropestřce je jednoduché, nastavte si ho tak, jak to vyhovuje vašemu dennímu režimu. Šikovná pomůcka: váš pocit hladu vám připomene, že je čas na lžičku Ostropestřce (znamená to, že váš žaludek je prázdný – a právě tehdy je ideální užít Ostropestřec).

Chutný tip: Náš Ostropestřec si můžete také zamíchat do džusu, smoothie, jogurtu nebo zakysaných výrobků (kefír, acidofilní mléko apod.). Jogurt, džus nebo kefír jsou lehce stravitelné a na efektivitu uvolňování účinné látky z plodu ostropestřce nemají zásadní vliv.

Pokud během dne na Ostropestřec zapomenete, nebo jste ho z nějakého důvodu užít nemohli, nevadí. Užijte ho tehdy, když si vzpomenete. Důležité je užít během dne 4 čajové lžičky (kopcem). Musí se však jednat jen o kvalitní a ověřený drcený Ostropestřec.

Pro nejlepší výsledek je tlučený Ostropestřec mariánský doporučeno užívat jako ucelenou kúru bez přerušení. Vše o kúře a jejím průběhu se dozvíte ZDE.

Na začátku kúry je velmi vhodné dávku zdvojnásobit, abychom v játrech spustili intenzivní regenerační procesy. Během prvních 10 dnů se tedy užívají 4x denně 2 čajové lžičky (celkem 8 čajových lžiček denně).

Jedno XXL balení má až 270 g a vydrží cca 2-3 týdny. Na celou kúru budete potřebovat 6 XXL sáčků. Můžete využít výhodné balení na celou kúru 5 + 1 zdarma, 10+2 zdarma, 20+5 zdarma, nebo koupit postupně menší balení s množstevními slevami a poštovným zdarma.

JAK OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (NE)UŽÍVAT

Přestože se často setkáváme s doporučením připravovat ostropestřec jako čaj (nebo vývar), tento způsob nepovažujeme za ideální a nedoporučujeme ho. Při teplotách nad 40 °C se totiž znehodnocuje silymarin, nejcennější látka, kterou plod ostropestřce mariánského obsahuje [6, 7].

Na téma v jaké formě Ostropestřec mariánský užívat tak, aby byly jeho účinky nejefektivnější jsme připravili článek na našem blogu, který najdete ZDE.

Věřte síle přírody

Na trhu jsou dostupné i různé průmyslově zpracované produkty z ostropestřce (pilulky, prášky, granule, mouky, tinktury) [8], my jsme však přesvědčeni, že nejúčinnější je v takové formě, jak nám ho dává příroda, tedy plod bez dalšího zpracování, který je drcený pro lepší strávení, vstřebávání a využití prospěšných látek. A samozřejmě bez přídavných a často zdraví neprospěšných látek. Nedoporučuje se také užívat mletý Ostropestřec a pozor dejte i na podezřele „výhodné“ nabídky. Užívání takových produktů zůstane bez efektu a dokonce může způsobit i problémy.

A co olej z ostropestřce?

Z ostropestřce se vyrábí mechanickým lisováním i olej. Slupka plodu ostropestřce je však příliš tvrdá na to, aby se z ní mohly co nejúčinněji extrahovat prospěšné látky (včetně silymarinu) [9]. Olej je o ně z tohoto důvodu ochuzen a při regeneraci jater tak nemusí být dostačující. Určitě jej však doporučujeme jako zdroj zdravých tuků, např. při přípravě salátů a jiných pokrmů. V jaké formě Ostropestřec užívat tak, aby nám co nejrychleji pomohl od cirhózy, steatózy (ztučnění jater), žloutenky, nebo zažívacích potíží se dozvíte ZDE.

UPOZORNĚNÍ

Při užívání ostropestřce mariánského nedoporučujeme pít alkohol, mléko a konzumovat hůře stravitelná a dráždivá jídla, minimálně do 60 minut po užití. Po užití větších dávek ostropestřce, než je doporučeno nehrozí žádné zdravotní problémy (s výjimkou osob, kterým se užívání vysloveně nedoporučuje).

Ostropestřec mariánský nedoporučujeme užívat dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám, stejně ani lidem se závažnými onemocněními srdce a s vysokým krevním tlakem. V případě alergií (zejména na ořechy, semena a pod.) se o užívání poraďte se svým lékařem.

Podle stavu konkrétního organismu, přetrvávajícím nebo opakujícím se onemocněním jater či podle užívání velkého množství léků, je vhodné kúru ostropestřcem zopakovat podle individuálních potřeb i vícekrát do roka.

Zkušenosti zákazníků s ostropestřcem mariánským

Ostropestřec mariánský – pomohl po operaci žaludečních vředů

Byla jsem operována na žaludeční vředy a po jeho užívání se mi upravilo také trávení a s tím související problémy s hemeroidy. Jelikož užívám mnoho léků a neměla jsem dobré jaterní testy, tak po jeho užívání je mám v normálu.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Magda F.
Ostrava

Ostropestřec mariánský – snížil ALT a cholesterol

Já jsem měl zvýšené ALT, i všechny cholesteroly. Užívání ostropestřce mi dost pomohlo ale třeba upravit i stravu, takže tučná jídla sbohem a večeření po osmé hodině večer také... Užívat to ještě budu dál, abych měl výsledky v normě, i když se to někdy nedá, když vidíte nějakou tu pečenou kachnu na oslavě... 😀 Ale doporučuji určitě tento drcený ostropestřec.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

František B.
Brno

Ostropestřec mariánský – zlepšené výsledky

Dnes jsem byl na PLP a takové dobré výsledky krve jsem neměl 20 let. Byla překvapená i lékařka, i já. Nemusím dělat reklamu na ostropestřec, ale mně pomohl. Nikdy, co si pamatuji, jsem neměl takové dobré výsledky... A to mě už lékaři posílali na vyšetření jater, na gastro a co já vím, co všechno ještě. Jsem šťastný. Výsledky se dostavily. Děkuji.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Ivan S.
Humpolec

Kvalitní Ostropestřec mariánský z vasbylinkar.cz

No já jsem si už druhý krat koupila tři balíčky na vasbylinkar.cz a řeknu vám, oproti tomu, který jsem kupovala v "zdravém obchodě", je to podstatný rozdíl v kvalitě!!! A to vím, o čem mluvím! Tento je super super! Nedám na něj dopustit!!! Na prvním místě je mi zdraví a když vím, kde mi pomohou, budu tam nakupovat... Nedám dopustit na tento ostropestřec.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Milada T.
Starý Petřín

Ostropestřec mariánský – akné zmizelo

Já mám úžasnou zkušenost, zmizelo mi zcela akné z těla ... Užívám každý den 4 lžičky Ostropestřce a zapíjím sklenicí vody... Doporučuji! 🙂

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Jana D.
Červený Kostelec

Získejte sáčky ZDARMA: drcený Ostropestřec ve výhodných baleních s dopravou GRÁTIS

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce dubna!