Silnou imunitu potřebujeme více než kdy jindy, svěřte ji zázračnému bodláku - drcený Ostropestřec.

Silnou imunitu potřebujeme víc než kdy dřív. Svěřte ji zázračnému bodláku!

Ačkoli na sklonku jara nebývá posilování imunity většinou tak velké téma jako například na podzim či v zimě, letošní rok je kvůli takzvané koronavirové krizi výjimkou. Imunita se skloňuje všude – v médiích, diskusích na internetu, dokonce i u rodinných večeří. Jak ji v této době účinně posílit?

Napadlo by vás, že do našeho imunitního systému, respektive toho, jak bude silný, promlouvají významným způsobem játra? Možná budete překvapení, ale právě tento orgán hraje v naší obranyschopnosti zásadní roli. Je proto mimořádně důležité zaměřit se na ně. Jak?

Zdravá játra = silná imunita

Málokdo z nás ví, že existuje silná vazba mezi správnou funkcí jater a imunitním systémem. Játra jsou velmi důležitým orgánem pro fungování našeho těla. Není proto divu, že pokud nejsou zcela ve formě, může se to podepsat i na schopnosti našeho organismu odolávat nejrůznějším virům a bakteriím.

Jakou úlohu v imunitě tedy vlastně játra hrají? O této tematice by se daly popsat stohy papíru (ostatně odborníci tak neustále činí), nicméně zjednodušeně se dá říci, že je tento orgán centrem detoxikace našeho těla. Odbourávají veškeré toxiny, které se do našeho organismus dostanou a podílejí se na jejich vylučování. Ovšem pokud nefungují tak, jak mají, tato jejich schopnost je narušena. Špatně fungující játra nedokážou efektivně vstřebávat živiny, minerály a další prospěšné látky. Naše tělo je pak doslova zaneseno látkami, jež mu rozhodně nesvědčí, vznikají nejrůznější záněty, imunitní systém – laicky řečeno – nestíhá a vyčerpává se. Výsledek? Mnohem hůře odoláváme běžným infekcím, dostihne nás každý bacil, který „jde kolem“.

Jaké jsou nejběžnější příznaky oslabených jater?

  • zhoršené trávení,
  • pocit nafouklého břicha,
  • kolísání tělesné hmotnosti (přibírání nebo hubnutí)
  • tlak v pravé straně břišní dutiny pod žebry,
  • nedostatek energie a nevysvětlitelná únava,
  • problematická pokožka,
  • oslabená imunita,
  • změna barvy moči nebo stolice,
  • případně žlutý nádech pokožky nebo očního bělma (v pokročilejších stadiích).

Játra máme jen jedna, pečujme o ně

Že vás nikdy nenapadlo o játra nějak zvlášť pečovat a vlastně ani nevíte, jak na to, nebo co jim škodí? Odpověď je poměrně jednoduchá – největším nepřítelem tohoto životně důležitého orgánu je náš nezdravý životní styl. Nezdravá jídla, nedostatek pohybu, kouření, alkohol, dlouhodobé užívání některých léčiv… To vše se negativně podepisuje na schopnostech jaterních buněk regenerovat a fungovat tak, jak by měly, a detoxikovat náš organismus. Čímž samozřejmě trpí i naše imunita.

Ostropestřec mariánský – pomoc pro vaše játra i imunitu

Pomoc pro játra najdete překvapivě v jednom (ne)obyčejném bodláku. Jmenuje se ostropestřec mariánský a jeho příznivé účinky na naše játra jsou prokázána nejen staletími zkušeností. Za své schopnosti vděčí jednak komplexu velmi silných antioxidantů, jež se souhrnně nazývají silymarin a podporují správnou funkci a regeneraci jater, a dalším látkám, které obsahuje.

Ostropestřec obsahuje také vitamin E, který hraje důležitou roli především v imunitě pokožky, kterou chrání před nepříznivými vlivy a udržuje ji mladou tím, že vychytává volné radikály přispívající k jejímu stárnutí a také nejrůznějším zánětům.

Dále v ostropestrci najdete důležité aminokyseliny, jež jsou klíčové pro celkovou regeneraci organismu, a nenasycené mastné kyseliny, jejichž spojitost s obranyschopností organismu byla jasně prokázána.

Kvalitní Ostropestřec, respektive kombinace látek, jež obsahuje, pak kromě již zmíněné podpory regenerace a zdraví jater a imunitního systému podporuje také činnost žlučníku, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu, podporuje hubnutí, ale také činnost srdce a cév. Má navíc antibakteriální a antivirové účinky.

Drcený ostropestřec zároveň jemně čistí stěny střev od nánosů (jemný peeling) a umožňuje tak lepší absorpci prospěšných látek z potravy do krve a přes zdravá játra dál do organismu.

Za 12 týdnů dokážeme s imunitou udělat divy

Pokud se rozhodnete dopřát svým játrům ozdravnou kúru stropestrcem, pak je důležité vybrat skutečně kvalitní a účinnou formu této bylinky. Můžete se setkat s ostropestrcovým olejem, čajem nebo třeba tabletami. Nicméně nejúčinnější je ostropestřec v podobě drcených plodů. Obsahuje totiž nejvyšší podíl účinných látek.

Pokud narazíte na podezřele „cenově výhodný“ produkt, s nápadně vysokou gramáží, je třeba zpozornět. Za tímto „výhodným nákupem“ se zpravidla skrývá ostropestřec nízké jakosti, s nízkým obsahem silymarinu a tedy i nízkou účinností. Námi doporučené (zde popsané) postupy s takovým produktem nebudou fungovat.

Ideální je užívat ostropestrcové drcené plody formou ucelené kúry po dobu 12 týdnů – po jejich uplynutí (a za předpokladu, že dodržujete zásady zdravého životního stylu) totiž dojde k regeneraci jater, a tedy i výraznému posílení imunitního systému. První účinky tohoto bodláku již samozřejmě pocítíte dříve – začnete mít více energie, zlepší se vám pleť, odpadne nevysvětlitelná únava nebo bolesti hlavy a budete odolnější vůči nejrůznějším bacilům.

Zkrátka a dobře – v Ostropestrci mariánském máte velmi výrazného spojence pro posílení svého imunitního systému, což v současné době spousta z nás ocení víc než kdykoli dřív.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce května!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *