Přibližně 25-tisíc Čechů ročně zemře na onemocnění, kterým lze předejít. Hrozí toto nebezpečí i vám?

To, že vás trápí vysoký cholesterol, často nemusíte vědět delší dobu, protože nebolí a v mladším věku se ani výrazně neprojevuje. Překvapit vás může jeho odhalení během preventivní prohlídky u lékaře a v horších případech závažné události, jako je infarkt nebo mrtvice. Proč byste měli čekat na dramatické zvraty a nechávat to dojít až tak daleko? VášBylinkář vám prozradí, jak se mu dá předejít!

Toto jste o cholesterolu pravděpodobně nevěděli

Cholesterol splňuje několik důležitých rolí. Jednou z jeho klíčových funkcí je tvorba buněčných membrán. Cholesterol má na starost také tvorbu některých hormonů (včetně steroidních hormonů – kortizol, testosteron a estrogeny). Pomáhá při tvorbě vitamínu D v kůži, pokud je vystavena slunečnímu záření. (1) Také je nezbytný pro tvorbu žlučových kyselin, které napomáhají při trávení tuků.

Cholesterol jako tichý zabiják nebo hrdina?

I když je cholesterol nezbytný pro správné fungování těla, pokud je vysoký představuje závažné riziko kardiovaskulárních onemocnění. Co ovšem znamená vysoký cholesterol a kdy se vyskytuje?

Cholesterol prochází krví na proteinech zvaných „lipoproteiny“. Vzpomeneme si dva typy:

LDL – často označovaný jako „špatný“ cholesterol, protože má tendenci usazovat se na stěnách tepen a snižuje jejich průchodnost. To vede k ateroskleróze – ztvrdnutí a zužování tepen. Následkem toho může dojít k propuknutí onemocnění jako je srdeční infarkt, cévní mozková příhoda, nedokrvení dolních končetin, postižení ledvin, poruchy erekce…)

HDL – přenáší cholesterol z krve do jater, které jej následně odstraní. Vysoké hladiny HDL mohou chránit před srdečními chorobami. (2)

Faktory ovlivňující vysoký LDL, špatný cholesterol:

👉 Genetika, obezita / nadváha, špatný viscerální (tzv. „břišní“) tuk, fyzická neaktivita, potraviny s vysokým obsahem tuků, kouření, vyšší věk (věkem se může zvyšovat riziko vysokého cholesterolu).

👉 Dalšími příčinami vysokého cholesterolu může být také chronický stres, cukrovka 2. typu, menopauza, onemocnění jater, onemocnění ledvin, dlouhodobé užívání antikoncepce i jiných léků, hypotyreoidismus (zhoršená funkce štítné žlázy).

Ve většině případů se bohužel nevyskytují žádné příznaky a můžete to zjistit při krevním testu na lipidový profil nebo teprve když je situace fatální.

Avšak v některých případech lze pozorovat to, že hladina cholesterolu není v pořádku díky těmto příznakům:

🔸 Xantomy ( podkožní ložiska tuku )

🔸 Zvýšený cholesterol může vytvořit aterosklerotické pláty na stěnách srdečních tepen, což může způsobovat bolesti na hrudi

🔸 Časté brnění končetin – doprovázeno „mravenčením“

🔸 Žluté skvrny kolem očí, „špatný“ cholesterol se může projevit i tukovými shluky v oblasti očních víček a na šlachách jako je např. Achillova šlacha.

Nenechte své zdraví náhodě, buďte pány svého zdraví a aktivně pečujte o své tělo.

Vaše játra jsou klíčová pro udržení správné hladiny cholesterolu!

Játra vytváří lipoproteiny, které přenášejí cholesterol a jiné lipidy přes krevní oběh. Játra jsou také důležitá pro zbavení se vysokého cholesterolu prostřednictvím žluči (3). Naopak, když máte nedostatek cholesterolu, vaše játra jej mohou vyprodukovat.

Pro prevenci správné hladiny cholesterolu v těle se doporučuje:

✔️ Vyvážená strava a omezení potravin bohatých na tuky

✔️ Pravidelná fyzická aktivita (denně se doporučuje alespoň 30 min. mírného cvičení)

✔️ Omezení alkoholu a kouření

✔️ Udržování zdravé váhy

✔️ Pravidelné preventivní prohlídky

✔️ Absolvování očistné Ostropestrcové kúry (Ostropestrcovou kúrou je vhodné opakovat podle individuálních potřeb i vícekrát do roka, doporučujeme však 3 krát do roka.)

Jak Ostropestřec mariánský pomáhá při vysokém cholesterolu?

Drcené plody Ostropestřce mariánského podporují správnou funkci jater i kardiovaskulární a nervový systém, což velmi příznivě působí pro zachování správné hladiny cholesterolu.

Silymarin, který se nejvíce vyskytuje v drcených plodech Ostropestrci, pomáhá snižovat hladinu „špatného“ LDL cholesterolu a zvyšovat hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu. (Journal of Agricultural and Food Chemistry, 12. října 2020)

Studie prokázala, že užívání Silymarinu z drcených plodů Ostropestrce mariánského, přinesla zlepšení lipidového profilu a hladinu cukru v krvi. Studie byla provedena u dobrovolníků diabetes 2. typu. (Phytomedicína, 15. května 2018) (4)

Další benefity, které drcený Ostropestřec mariánský přináší:

✔️Pomáhá odstranit nahromaděný tuk z jater

✅Přispívá ke zdravému trávení

✔️Funguje jako nejúčinnější, přírodní detox

Reguluje hladinu cukru v krvi

✔️Pomáhá při efektivním hubnutí

✅Dodává tělu vitalitu

✔️Posiluje imunitu

✅Pomáhá proti nadměrnému pocení

✔️ Účinný proti únavě

✅ Čistí organismus, což se projeví i na čisté pleti

✔️ Dodává tělu energii

Pro dosažení maximálních benefitů z Ostropestrce se doporučuje absolvování 12-týdenní kúry. Během této přírodní očisty, budete moci pozorovat příznivé účinky Ostropestrce, kterých si všimnete nejen vy, ale také vaše okolí.

Při užívání Ostropestrce je třeba mít na paměti to, že se Silymarin při vyšší teplotě (40°C) ničí! Taková teplota může nastat při přípravě čajů, tinktur i chemicky zpracovaných tablet.

To je důvod proč odborníci doporučují užívání drcených plodů Ostropestrce.

Drcené plody Ostropestrce mariánského, od VasBylinkar.cz, jsou pravidelně testovány a označeny jako “produkt farmaceutické kvality”!

Doporučuje nás již více než 10 tisíc Čechů!

…vybrali jsme jen pár z vašich reakcí!

Přidáte se k našim spokojeným zákazníkům i vy? Už si stačí jen vybrat vhodný balíček pro vás

5+ 1 ZDARMA, pokud chcete absolvovat přírodní očistu jen vy,

10+ 2 ZDARMA, chcete-li kúru ve dvou a motivovat tak člověka, na kterém vám skutečně záleží.

Nebo 20+ 5 ZDARMA, pokud se rozhodnete absolvovat kúru i se svými přáteli nebo rodinou (očistná kúra pro 4 osoby).

Darujte si to nejdůležitější, darujte si zdraví s Ostropestrcovou kúrou od VasBylinkar.cz!

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *