Ostropestřec mariánský - bylina, která Čechům pomáhá při nejčastějších onemocněních jater

Ostropestřec mariánský: Bylinka, která Čechům pomáhá proti nejčastějším obtížím s játry

O bylince s trošku krkolomným názvem ostropestřec mariánský jste určitě už slyšeli. Proč je ale tento bodlák, který pochází původem ze středomoří, tak oblíbený, že tvoří nedílnou součást domácích bylinných lékárniček v tolika českých domácnostech?

Jaké zdraví prospěšné vlastnosti může ostropestřec mariánský našemu tělu nabídnout?

Vážné problémy, které se mohou týkat i vás

Dalo by se říci, tato bylinka představuje skvělý prostředek, jak dopřát vzpruhu našim těžce zkoušeným játrům. Ruku na srdce – můžete s čistým svědomím tvrdit, že je váš životní styl bez chybičky či zlozvyků, takže jsou vaše játra ve formě? Nejspíš tak docela ne…

Játra se v lidském organismu podílejí na řadě procesů, nejdůležitější z nich jsou trávicí a detoxikační. Je tedy jasné, že je tento orgán u mnohých z nás nadměrně zatěžován – nezdravou stravou, nedostatkem pohybu, kouřením a alkoholem, ale i dlouhodobým užíváním léků. Ačkoli mají játra úžasnou schopnost regenerace, často jsou „přetížená“, což se projevuje na jejich zhoršené činnosti. Jak vlastně poznat, že játra volají o pomoc?

K nejběžnějším příznakům oslabených jater patří:

  • oslabená imunita,
  • zhoršené trávení,
  • pocit nafouklého břicha,
  • tlak v pravé straně břišní dutiny pod žebry,
  • nedostatek energie a nevysvětlitelná únava,
  • problematická pokožka,
  • změna barvy moči nebo stolice,
  • případně žlutý nádech pokožky nebo očního bělma (v pokročilejších stadiích).

Proč se nevyplatí tyto varovné signály, jež k nám játra vysílají, ignorovat? Kromě toho, že může postupem času dojít k selhání tohoto životně důležitého orgánu či některým závažným nemocem (cirhóza, rakovina…), oslabená schopnost jater odbourávat z těla nejrůznější toxiny se projeví v zatížení organismu těmito odpadními látkami. Toto má za následek oslabení imunity a tím i zvýšenou náchylnost na různé viry a jiné nástrahy.

Hepatologové, tedy lékaři zabývající se nemocemi jater, v posledních letech upozorňují na jejich stoupající výskyt. Ostatně v roce 2018 se chronické onemocnění jater a cirhóza umístily na žebříčku všech příčin úmrtí na smutném 9. místě. Vzhledem k nepříliš zdravému životnímu stylu a hlavně velké oblibě alkoholu u Čechů se tento trend nejspíš hned tak nezmění.

Recept na játra ve formě: Ostropestřec mariánský

Začínáte po přečtení výše napsaných řádků zpytovat svědomí a přemýšlet, zda i vaše játra mohou být oslabena? Pak vězte, že jejich správnému fungování a potřebné regeneraci můžete napomoci i sami! Máte k tomu velmi cenného spojence – ostropestřec mariánský.

Plody tohoto bodláku obsahují komplex silných antioxidantů, který se souhrnně nazývá silymarin a který má protizánětlivé, antioxidační a antivirové vlastnosti. Dále v něm najdete cenné nenasycené mastné kyseliny, jež nejen podporují správnou funkci imunitního systému, ale také napomáhají lepšímu vstřebávání důležitých vitaminů a minerálů.

Ostropestřec mariánský můžete najít hned v několika formách – jako čaj, olej, nejrůznější tablety či tinktury a také v podobě tlučených plodů. Ačkoli by se mohlo zdát, že je jen na vás, která forma vám bude „nejsympatičtější“, z hlediska účinnosti na játra by měly být jasnou volbou posledně jmenované tlučené plody.

Nejenže jsou 100% přírodní (na rozdíl například od některých ostropestrcových tablet, jež často obsahují i další příměsi), ale mají nejvyšší koncentraci účinných látek (u olejů se tyto látky ztrácí při zpracování, u čajů pak horkou vodou). Ideální je ostropestřec užívat v ucelené 12týdenní kúře.

Pozornost věnujte i balení, respektive skladování, tlučených ostropestrcových plodů – pokud se k nim totiž dostane vzduch, snižuje se kvůli oxidaci účinnost cenných živin. Ideální je proto balení ve vzduchotěsných a opětovně uzavíratelných sáčcích se „zipem“.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *