Co je ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský (lat. Silybum marianum), známý také jako stříbrný bodlák, strakáč, bílý trn, ostrolist, podstřel, volčec, kardus mariánský, kristova koruna je jednoletá až dvouletá rostlina dorůstající do výšky 60-150 cm. Svůj původ má v středomoří a dozrává zejména v druhé polovině září. V léčitelství se používá především pro svůj pozitivní vliv na játra, ale stejně blahodárné účinky má také na žlučník. Za pozitivní účinky ostropestřce mariánského [1, 2] jsou zodpovědné flavolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silykristin), které se souhrnně nazývají silymarin. Silymarin je přitom známý také jako silný antioxidant.

Nejefektivnější je konzumace drcených semen (plodu) Ostropestřce mariánského, protože právě takto připravené semena obsahují nejvíce účinné látky – flavolignanů [3]. Vše o správném užívání – pokud se jedná o náš produkt, drcený Ostropestřec mariánský, ověřený zákazníky – se můžete dozvědět ZDE.

Více o tématu, proč funguje lépe drcený Ostropestřec jako olej, kapky, tinktury, granule, čaje, nebo proč upřednostnit drcený jako přírodní alternativu k tabletám, kapslím a jiným průmyslově zpracovaným výrobkům, se dozvíte v tomto článku.

Koupit Ostropestřec

Silymarin a jiné prospěšné látky

Silymarin se tvoří v ostropestřci průběžně, ale zejména v druhé polovině září až říjnu, ideálně při teplotách kolem 25 °C, což je v našich zeměpisných šířkách těžko dosažitelné. Ostropestřec v našich podmínkách neobsahuje takové množství silymarinu [4] jako ten vyprodukovaný v oblasti středomoří. Největší koncentrace silymarinu [5] je v semenech, v menší koncentraci se nachází v listech a kořenu. Plody (semena) navíc obsahují asi 27 % bílkovin a 30 % jedlého oleje (kyselina linolová, olejová a nenasycené mastné kyseliny), aminokyseliny, cukry, quercetin a vitamin E (500 až 800 mg/kg).

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ – ZDRAVÁ JÁTRA I ŽLUČNÍK

Některé studie již potvrdily, že silymarin obsažený v ostropestřci mariánském působí proti volným radikálům a má očistné účinky. I proto o něm mnozí hovoří jako o “zázračné bylince”.

Milují ho játra i žlučník

Ostropestřec je velmi silný antioxidant podporující lidskou imunitu. Čistí játra, regeneruje jaterní parenchym (buněčné pletivo), podporuje tvorbu a distribuci žluči. Kromě toho ovlivňuje i činnost srdce a celého trávicího systému. Užívání ostropestřce mariánského je velmi bezpečné a prospěšné. [6, 7, 8].

Vsaďte na kvalitní ostropestřec

Ostropestřec mariánský je oblíbený pro obsah komplexu látek nazývaných silymarin. Silymarin obsažený v plodech nejen urychluje regeneraci jaterní tkáně (např. při dlouhodobém užívání léků) [9, 10, 11]. Ostropestřec se častokrát doporučuje i při očistě.

Proč užívat ostropestřec mariánský?

Není to rostlina pouze na doplňkovou kúru (jako většina rostlinných přípravků) při očistě. Pozitivní účinky ostropestřce prověřily mnohé studie a najdeme ho i ve více lécích [12]. Vybrali jsme několik hlavních benefitů užívání ostropestřce mariánského, o nichž mluví dostupná literatura:

Silný antioxidant

Regeneruje buňky jater

Harmonizuje trávení

Bezpečné užívání

Obsahuje silymarín

Pozitivní účinky na žlučník

Je racionální

Při dlouhodobém užívání léků

Obnovuje jaterní membránu

Posiluje imunitu

Prověřený studiemi

Ideální při očistě

Blahodárné účinky na játra

Zkušenosti zákazníků s ostropestřcem mariánským

Ostropestřec mariánský – pomohl po operaci žaludečních vředů

Byla jsem operována na žaludeční vředy a po jeho užívání se mi upravilo také trávení a s tím související problémy s hemeroidy. Jelikož užívám mnoho léků a neměla jsem dobré jaterní testy, tak po jeho užívání je mám v normálu.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Magda F.
Ostrava

Ostropestřec mariánský – snížil ALT a cholesterol

Já jsem měl zvýšené ALT, i všechny cholesteroly. Užívání ostropestřce mi dost pomohlo ale třeba upravit i stravu, takže tučná jídla sbohem a večeření po osmé hodině večer také... Užívat to ještě budu dál, abych měl výsledky v normě, i když se to někdy nedá, když vidíte nějakou tu pečenou kachnu na oslavě... 😀 Ale doporučuji určitě tento drcený ostropestřec.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

František B.
Brno

Ostropestřec mariánský – zlepšené výsledky

Dnes jsem byl na PLP a takové dobré výsledky krve jsem neměl 20 let. Byla překvapená i lékařka, i já. Nemusím dělat reklamu na ostropestřec, ale mně pomohl. Nikdy, co si pamatuji, jsem neměl takové dobré výsledky... A to mě už lékaři posílali na vyšetření jater, na gastro a co já vím, co všechno ještě. Jsem šťastný. Výsledky se dostavily. Děkuji.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Ivan S.
Humpolec

Kvalitní Ostropestřec mariánský z vasbylinkar.cz

No já jsem si už druhý krat koupila tři balíčky na vasbylinkar.cz a řeknu vám, oproti tomu, který jsem kupovala v "zdravém obchodě", je to podstatný rozdíl v kvalitě!!! A to vím, o čem mluvím! Tento je super super! Nedám na něj dopustit!!! Na prvním místě je mi zdraví a když vím, kde mi pomohou, budu tam nakupovat... Nedám dopustit na tento ostropestřec.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Milada T.
Starý Petřín

Ostropestřec mariánský – akné zmizelo

Já mám úžasnou zkušenost, zmizelo mi zcela akné z těla ... Užívám každý den 4 lžičky Ostropestřce a zapíjím sklenicí vody... Doporučuji! 🙂

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Jana D.
Červený Kostelec

Získejte sáčky ZDARMA: drcený Ostropestřec ve výhodných baleních s dopravou GRÁTIS

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!