Játra jakožto zásobárna důležitých látek…

Lidská játra jsou největším orgánem břišní dutiny. Nachází se v pravé horní části břicha, pod pravou klenbou bránice. Játra jsou jakožto součást trávicího traktu jedním z nejdůležitějších orgánů našeho organismu. Plní velké množství funkcí, které mají bezprostřední vliv na chod celého organismu.

Sehrávají jeden z nejdůležitějších úkolů v procesu odbourávání různých látek z těla (detoxikace), jednak těch, co přicházejí zvenčí, například potravou, a jednak toxických látek, které vznikají při přeměně látek v našem organismu. Právě do jater totiž směřuje velká část toho, co přijmete do organismu – tedy potraviny, vitamíny, ale i léky a škodlivé látky.

… a centrála metabolizmu

Játra jakožto centrála metabolismu jsou také místem výroby mnoha důležitých látek, například některých krevních složek nebo žluči. Další látky se zde ukládají do zásoby a jiné odstraňují z krevního oběhu a následně pryč z těla. Jelikož játra nebolí, zjistit, že něco není v pořádku není úplně snadné.

FUNKCE JATER

Ve vašich játrech probíhá každou sekundu několik tisíc procesů. Právě teď vaše játra usilovně očišťují krev, štěpí důležité látky, aby se nové mohly skládat, tvoří žluč, červené krvinky a hemoglobin… Játra plní hned několik nepostradatelných funkcí:

Zásobárna živin

Skladují energii a důležité látky (minerály, vitaminy) a podle potřeby je uvolňují do krevního oběhu.

Metabolizmus živin

Játra přeměňují (metabolizují) vstřebané cukry, tuky a bílkoviny a připravují je pro použití v organismu.

Tvorba a sekrece žluče

Játra pomocí žluče vylučují nadbytečné látky. Žluč vylučovaná do střeva také ovlivňuje vstřebávání tuků a vitamínů.

Detoxikace organismu

Játra odbourávají z protékající krve škodlivé nebo jedovaté látky. Lze tedy říci, že svou funkcí připomínají filtr. Zachycují a zpracovávají i toxické látky vznikající v těle.

Pomáhají tvořit, obnovovat a řídit tělo

V játrech vznikají bílkoviny a další důležité látky – enzymy účastnící se výroby energie, hormony stimulující činnost ostatních orgánů a bílkoviny udržující rovnováhu tekutin v těle.

JAK ZJISTÍM, ŽE MOJE JÁTRA NEJSOU V POŘÁDKU?

Jaterní funkce nejsou narušovány jen ze zjevných a závažných příčin.

Játra moderního člověka běžně podstupují zvýšenou zátěž vlivem znečištění životního prostředí, kosmetiky, čisticích prostředků, nevyvážené stravy s nadbytkem chemikálií, ztužených tuků, konzervantů.

Játrům škodí i stres, přepracování a mělké dýchání, užívání léků, včetně hormonální antikoncepce nebo léků na podporu plodnosti.

Při dobré genetické výbavě se tato zátěž nemusí nijak projevit, ale je potřebné myslet na prevenci.

Kdy je čas na kúru ostropestřcem?

Našli jste se v jedném nebo více uvedených bodech

Diagnostikovali vám něco z bodů uvedených výše.

Máte zvýšené riziko v těhotenství

Chcete si zlepšit výsledky

Skončili jste s užíváním hormonální antikoncepce nebo jste absolvovali neúspěšný cyklus asistované reprodukce

Chcete si udělat detoxikační kúru, i v rámci přípravy na otěhotnění

Jelikož játra nejsou orgánem, který by vás hned upozornil, že se něco děje, obvykle se problém odhalí poměrně pozdě nebo se zjistí při preventivním vyšetření u lékaře z krevních testů.

Tímto způsobem se prokáží středně vážné až vážné stavy. V úvodní fázi jsou testy často ještě v normě, citlivější osoby však již mohou pozorovat že něco není v pořádku. To je nejvyšší čas začít ostropestřecovou kúru.

Zkušenosti zákazníků s ostropestřcem mariánským

Ostropestřec mariánský – pomohl po operaci žaludečních vředů

Byla jsem operována na žaludeční vředy a po jeho užívání se mi upravilo také trávení a s tím související problémy s hemeroidy. Jelikož užívám mnoho léků a neměla jsem dobré jaterní testy, tak po jeho užívání je mám v normálu.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Magda F.
Ostrava

Ostropestřec mariánský – snížil ALT a cholesterol

Já jsem měl zvýšené ALT, i všechny cholesteroly. Užívání ostropestřce mi dost pomohlo ale třeba upravit i stravu, takže tučná jídla sbohem a večeření po osmé hodině večer také... Užívat to ještě budu dál, abych měl výsledky v normě, i když se to někdy nedá, když vidíte nějakou tu pečenou kachnu na oslavě... 😀 Ale doporučuji určitě tento drcený ostropestřec.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

František B.
Brno

Ostropestřec mariánský – zlepšené výsledky

Dnes jsem byl na PLP a takové dobré výsledky krve jsem neměl 20 let. Byla překvapená i lékařka, i já. Nemusím dělat reklamu na ostropestřec, ale mně pomohl. Nikdy, co si pamatuji, jsem neměl takové dobré výsledky... A to mě už lékaři posílali na vyšetření jater, na gastro a co já vím, co všechno ještě. Jsem šťastný. Výsledky se dostavily. Děkuji.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Ivan S.
Humpolec

Kvalitní Ostropestřec mariánský z vasbylinkar.cz

No já jsem si už druhý krat koupila tři balíčky na vasbylinkar.cz a řeknu vám, oproti tomu, který jsem kupovala v "zdravém obchodě", je to podstatný rozdíl v kvalitě!!! A to vím, o čem mluvím! Tento je super super! Nedám na něj dopustit!!! Na prvním místě je mi zdraví a když vím, kde mi pomohou, budu tam nakupovat... Nedám dopustit na tento ostropestřec.

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Milada T.
Starý Petřín

Ostropestřec mariánský – akné zmizelo

Já mám úžasnou zkušenost, zmizelo mi zcela akné z těla ... Užívám každý den 4 lžičky Ostropestřce a zapíjím sklenicí vody... Doporučuji! 🙂

Přečtěte si více zkušeností lidí s ostropestřcem mariánským ZDE

Jana D.
Červený Kostelec

Získejte sáčky ZDARMA: drcený Ostropestřec ve výhodných baleních s dopravou GRÁTIS

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 275g XXL sáčky jen do konce září!