nenechte sa obelhat!

Nenechte se obelhat! 10 rad, jak si vybrat opravdu kvalitní Ostropestřec mariánský

Jak rozpoznat kvalitní Ostropestřec mariánský od neúčinného? Možná si právě teď kladete tuhle otázku, pokud jste se rozhodli, že chcete, nebo už potřebujete udělat to nejlepší pro svá játra – továrnu vašeho zdraví. Vzhledem k tomu, že oblíbenost této mocné byliny je vysoká, objevila se na trhu také řada různých přípravků z Ostropestrce mariánského, až by se v tom jeden mohl ztratit.

Jak si tedy vybrat nejkvalitnější Ostropestřec? Jaká by měla být jeho forma, jakost nebo ideální užívaní? Na co si dát pozor, abyste si nekoupili výrobek, který nejenže játrům nepomůže, ale může jim i škodit? Jak neplýtvat penězi a hlavně drahocenným časem na výrobky a metody, které nefungují?

1. Ostropestřec – nejlepší přítel jater

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) znali už staří Římané, ale i naše babičky. Dozrává zejména ve 2. polovině září. Aby však byl opravdu dobrý, potřebuje vyšší teploty. Naše zeměpisná poloha tedy nepřeje vysokému obsahu účinné látky Silymarin v Ostropestrci, vyhovuje mu středomořské klima. Proto nemá smysl zabývat se jeho pěstováním v našich podmínkách. Ostropestřec podporuje zdraví jater a přispívá k jejich detoxikační schopnosti a správné funkci. Zdravá játra, jak víme, mají zásadní vliv na zdraví celého organismu a ovlivňují mnoho jeho funkcí.Za pozitivní účinky Ostropestřce mariánského je zodpovědná právě jeho účinná látka Silymarin. Ten je známý také jako silný antioxidant. (1)

2. Proč užívat kvalitní Ostropestřec mariánský?

Není to rostlina pouze pro doplňkovou kúru (jako většina bylinných přípravků) při léčbě jater. Pozitivní účinky Ostropestrce, bohatého na antioxidanty, potvrzují i mnohé vědecké studie. Vybrali jsme několik hlavních benefitů užívání Ostropestrce mariánského, které jsou popsány v dostupné literatuře, ale také ve zkušenostech lidí, kterým dlouhodobě pomáhá:

3. Kdo by měl sáhnout po kvalitním Ostropestrci především? Je vhodný i pro vás?

Pokud vyhýbání se stresu nepatří k vašim silným stránkám, máte sedavé zaměstnání, málo pohybu, pracujete na směny, v noci, špatně se stravujete, užíváte více léků nebo je užíváte dlouhodobě, byla vám diagnostikována ztučnělá játra nebo máte na ně podezření (nebo jiné onemocnění jater) – zbystřete! Patříte mezi osoby, kteří by se měli mít obzvláště na pozoru.

Játrům dávají zabrat i různé látky obsažené v potravinách, nápojích a kosmetice. A to jsme ještě nezmínili škodliviny, jako je alkohol, kouření a další neřesti. Regenerovat játra by však měli i sportovci, kteří užívají různé doplňky stravy pro zvýšení své výkonnosti. Cestovatelům se také doporučuje absolvovat Ostropestrcovou kúru, zvláště pokud prodělali různé „faraonovy pomsty“ a infekce, které játra také mimořádně zatěžují.

4. V jaké formě užívat Ostropestřec? Čaj, olej, drcené plody, kapsle, extrakt nebo kombinované doplňky s Ostropestrcem mariánským?

V jaké formě je nejefektivnější Ostropestřec užívat, aby byl jeho příznivý účinek na játra, a tím i na celý organismus, co nejlepší? Podívejme se na různé formy, ve kterých se nejčastěji nabízí:

Čaj -tato forma je z hlediska regenerace jater a využití účinků silymarinu zcela nevhodná, protože při teplotách nad 40 °C se tato účinná látka znehodnocuje nebo dokonce zcela ničí.

Olej z Ostropestrce – při lisování oleje není možné dostatečně narušit tvrdou slupku Ostropestrce, aby se ze semen získalo dostatečné množství Silymarinu. Ostropestrcový olej má tedy z hlediska regenerace jater přibližně následující (nízkou) účinnost: 1 čajová lžička drceného Ostropestřce = 5 l Ostropestrcového oleje.

Tinktúra z Ostropestrce – protože Silymarin se působením alkoholu jako základní složky tinktur výrazně znehodnocuje, nedoporučuje se v tomto případě používat Ostropestřec ve formě různých tinktur a roztoků nebo nálevů v alkoholu.

Tablety, kapsle, granule – snažíme se poskytovat 100% přírodní alternativu k tabletám a jiným průmyslově zpracovaným, tedy syntetickým produktům, do kterých se při výrobě přidávají další pomocné látky. Je důležité si uvědomit, že přeměna bylin, jako je Ostropestřec mariánský, na tablety, kapsle nebo granule (ať už se jmenují jakkoli) rozhodně není přirozený proces. Protože se jedná o uměle vyrobený lék, obsahuje kromě silymarinu mnoho dalších pomocných látek, které mohou dokonce sekundárně zatěžovat játra. U kapslí, které často předstírají, že obsahují pouze samotný Ostropestřec mariánský, je nutné zkontrolovat, zda při výrobě nebyly použity různé pomocné látky, které zajišťují například dobrou zpracovatelnost výrobku, ale vašemu zdraví přímo neprospívají.

Kombinované doplňky stravy s Ostropestrcem mariánským a dalšími rostlinnými extrakty – pokud je vaším cílem regenerace a detoxikace jater, samotný Ostropestřec mariánský to dokáže i bez dalších (často drahých) přípravků, doplňků a extraktů. V případě kombinovaných doplňků stravy je třeba se zaměřit na tři hlavní rizika:

a). Prvním je obsah účinné látky Silymarin. Ostropestřec bývá na obalech takových výrobků jen „návnadou“, ale ve výrobku je ho jen velmi malé množství. Jeho efekt na játra bude proto minimální. Nenapraví to ani další rostlinné extrakty, které mu dělají ve výrobku “ kompars „. Kvalita (jakost) použitého Ostropestřce je také velmi otázná.

b). Druhým je samotné složení takového produktu. Ve snaze minimalizovat výrobní náklady pocházejí většinou Ostropestřec i ostatní složky z asijských zemí nebo ze zemí východní Evropy, kde je vysoká pravděpodobnost nízkého obsahu účinné látky a postupy pěstování a následného zpracování a přepravě až k nám, do EU mohou být rovněž velmi diskutabilní.

c). Pozornost je třeba zaměřit i na to, zda takový produkt neobsahuje i různé pomocné látky, které zajišťují například dostatečnou sypkost a pod. V takovém případě se ovšem již samozřejmě nejedná o 100% přírodní produkt pro regeneraci jater.

Celá semena Ostropestrce – žvýkání semen není vhodné z dlouhodobého hlediska – můžete si nenávratně poškodit zubní sklovinu, slupka semínek je docela tvrdá, nemluvě o kamíncích, které se v semenech mohou vyskytovat (zákazníci nás kontaktovali s případy, kdy si na takovém nekvalitním Ostropestrci odlomili kus zubu). Rovněž je takové užívání značně nepohodlné. Jelikož drtit Ostropestřec v domácích podmínkách tak, aby se nedegradovala látka Silymarin je náročné, až nemožné (nesmí se překročit teplota 40 stupňů, nesmí přijít do kontaktu s kovy, tedy žádné domácí mlýnky a hmoždíře nepřicházejí v úvahu…) doporučuje se pořídit si kvalitní Ostropestřec již podrcený a připravený k užívání.

5. Drcený plod Ostropestrce = ideální přírodní forma pro játra

Zkušenosti zástupů lidí, dělících se o své úspěchy při regeneraci jater přírodní formou, říkají jednoznačně, že nejúčinnější Ostropestřec je v podobě kvalitního drceného plodu. V této podobě je opravdu 100% přírodní a obsahuje nejvyšší možné množství účinné látky Silymarin, která se nachází v tvrdé slupce Ostropestrce mariánského a regenerace jaterních buněk je tak nejintenzivnější.

6. Jak vybrat skutečně kvalitní drcený plod Ostropestrce? A jaká je jeho cena?

Při výběru Ostropestrce platí to, co i u jiných artiklů – na trhu se nacházejí různé výrobky různé kvality a tedy i různé ceny. Produkty nižší jakosti, s minimálním obsahem Silymarinu a tedy i s nízkou účinností jsou levnější (pravděpodobně vypěstované ve studenějším podnebí někde lokálně, nebo v Asii, případně se jedná o odrůdu určenou původně pro zvířata, určitě však nejde o produkt farmaceutické kvality. Zkrátka, při jeho produkci se významně šetřilo. Chcete dát takový produkt do svého těla??) jako produkty kvalitní a skutečně účinné, s vysokým obsahem účinné látky Silymarin. Je to podobné jako když kupujete zelený čaj – můžete jej koupit v supermarketu v klasických sáčcích (mletý na drobno, nízká jakost = nízká cena), nebo jej můžete koupit od specialistů v čajovně, kde však dostanete kvalitní produkt vysoké jakosti, celé lístky za jinou, vyšší cenu.

Za podezřele nízkou cenou bývá skryta tedy zejména jakost a kvalita zpracování Ostropestrce (celý proces od pěstování až po drcení). Levnější produkty obsahují často také kamínky a zeminu a ty asi konzumovat nechcete. Často se stává, že lidé se mylně domnívají, že na trhu je jen „jeden Ostropestřec“ a ten se prodává v různém rozpětí cen. Přitom vůbec neberou v úvahu výše uvedené argumenty (původ, jakost, obsah účinné látky, kvalita zpracování – drcení, balení… = na toto je třeba se zaměřit). Důvodem je jednak počáteční neinformovanost, ale i praktiky některých prodejců, kteří zákazníka rádi uvedou v omyl ve snaze prodat za každou cenu i svůj nekvalitní produkt, kterému odpovídá i nízká cena.

7. Jak poznám kvalitní Ostropestřec? A jak ho odliším od nekvalitního?

Ve zkratce: podezřele zbytečně velké gramáže = kvantita na úkor kvality. Žádné překvapení, je to jako u všeho jiného…

Kvalitní Ostropestřec poznáte podle těchto klíčových vlastností:

Vysoký obsah účinné látky Silymarin (kolem 4 %) zde mluvíme o Ostropestrci vysoké jakosti a farmaceutické kvality. Jen takový totiž skutečně pomůže zregenerovat játra a detoxikovat (a ne naopak intoxikovat!) váš organismus. Je pěstován ověřenými pěstiteli s dozorem a jsou prováděny pravidelné testy jakosti. Kvalitně vyzrálé semeno Ostropestrce má tmavší slupku, na rozdíl od levnějších Ostropestřců (z Ukrajiny, Polska, Asie…) s obsahem jen 1-1.5 % Silymarinu. Ostropestřec nízké kvality bývá většinou pomletý (ne drcený!), protože tento proces je levnější a jednodušší než správná příprava drcením. Po umletí je spíše žluté barvy. Naproti tomu kvalitní Ostropestřec připravený drcením obsahuje hnědé kousky slupky.

Proč říci ne Ostropestrci z Ukrajiny, Polska, zemí východní Evropy, rozvojových zemí a Asie? Zemědělství a výroba v těchto zemích nejsou tak svázány přísnými požadavky na ochranu země a využívají také postupů při hnojení a ochraně před škůdci, které jsou v EU již zakázány. Jistě nechcete užívat Ostropestřec hojně ošetřovaný silnými pesticidy, geneticky modifikovaný, případně obsahující těžké kovy a plísně. Právě na zmíněné kontaminanty je kvalitní Ostropestřec pravidelně testován.

Kvalitní Ostropestřec je k užívání zpracován drcením, bez kontaktu s kovy a při teplotě nižší než 40°C, aby nedocházelo ke znehodnocování Silymarinu. Ostropestřec nízké kvality je většinou připravován mletím, kde naopak je použit kov a dosahují se i teploty, které negují Silymarin. Vzhledem k výše uvedenému je logické, že kvalitě odpovídá cena a proto náš 100% přírodní drcený Ostropestřec farmaceutické kvality, s vysokým obsahem účinné látky Silymarin, který skutečně přispěje k regeneraci jater, nemůže stát tolik jako je tomu u jiných výrobců podprůměrných produktů. Je to dáno tím, že ve všech důležitých parametrech vysoce převyšuje své nekvalitní „jmenovce“. Vyšší cena je zde tedy jedním z ukazatelů kvality – tak jako u všeho. I zde platí stará moudrost, že „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“. Dvojnásob to platí, pokud se jedná o naše zdraví.

8. Zaměřte se na znalosti prodejce a jeho zákaznický servis

Odborný a zodpovědný prodejce vám rád zodpoví vaše dotazy týkající se Ostropestrce a regenerace jater a doporučí jak postupovat tak, abyste dosáhli co nejlepšího možného výsledku. Má také dostatek recenzí od spokojených zákazníků.

Často se stává, že se nám ozývají lidé s tím, že jim „Ostropestřec nepomohl“ s jejich zdravotním problémem. Vždy se však dopracujeme k vysvětlení, proč tomu tak bylo: užívali Ostropestřec v nesprávné formě (ne drcený plod, resp. ne kvalitní Ostropestřec s vysokým obsahem silymarinu) a nesprávným způsobem (tedy ne tak jak doporučujeme ZDE 👈). Bohužel se také stává, že nám lidé píší, že si koupili levný Ostropestřec mariánský a mají po něm zdravotní problémy 🙁 Vyplatí se takto riskovat se svým zdravím?

9. Jak se drcený Ostropestřec správně užívá?

Abyste se dopracovali ke zdravějším játrům a mohli tak vést plnohodnotný život, užívejte kvalitní Ostropestřec takto:

Drcený Ostropestřec mariánský konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku (3-4 g), buď přibližně 45 minut před jídlem, nebo 45 minut po jídle. Dávkování si můžete dle potřeby upravit i na 2x denně 2 čajové lžičky.

Drť zapijte dostatečným množstvím vody. Užívání Ostropestrce je snadné, nastavte si jej tak, jak to vyhovuje vašemu dennímu režimu. Chutný tip: Náš Ostropestřec si můžete také zamíchat do džusu, smoothie, jogurtu, nebo zakysaného mléčného výrobku (kefír, acidofilní mléko apod.). Jogurt, džus nebo kefír jsou lehce stravitelné a na efektivitu uvolňování účinné látky z plodu Ostropestřce nemají zásadní vliv.

Pokud během dne na Ostropestřec zapomenete, nebo jste ho z nějakého důvodu užít nemohli, nevadí. Užijte ho tehdy, když si na něj vzpomenete. Důležité je užít během dne 4 čajové lžičky (kopcem). Musí se však jednat jen o kvalitní a ověřený drcený Ostropestřec. Pro nejlepší výsledek je drcený Ostropestřec mariánský doporučeno užívat jako 12-týdenní ucelenou kúru bez přerušení. Vše o kúře a jejím průběhu se dozvíte ZDE 👈

10. Závěr – Není bodlák jako bodlák – vím co jím

Věříme, že vám tento článek pomohl rozlousknout nelehký úkol – zorientovat se při výběru opravdu kvalitního Ostropestrce mariánského. Můžete tak ušetřit spoustu drahocenného času a prostředků a vyberete si ten správný Ostropestřec pro vás, se kterým budete mít tu nejlepší zkušenost a hlavně výsledky. Zákazníky ověřený drcený Ostropestřec farmaceutické kvality naleznete v našem eshopu – ZDE 👈 můžete objednat některé z našich výhodných balení s množstevními slevami, dopravou ZDARMA a zajímavými slevami pro nové i stálé zákazníky.

Přemýšlíte, kdy s jaterní kúrou začít? Potom pro vás máme skvělý tip – ještě dnes! Zdraví máme jen jedno a bez jater se naše tělo neobejde. Tak směle do toho, váš organismus vám poděkuje!

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce července!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *