Znáte souvislost mezi zdravím Vašich jater a plodností?

Znáte souvislost mezi zdravím vašich jater a plodností?

Žijeme v době, kdy má bohužel příliš mnoho mladých lidí problémy s plozením potomstva, navíc se také neustále prodlužuje věk, ve kterém se páry pokoušejí otěhotnět.

Náš organismus je zatěžován ze všech stran a častokrát se tomu nelze vyhnout. Do našeho těla se dostávají různé škodlivé látky obsažené v potravinách, které denně konzumujeme, jsme vystaveni stresu, působí na nás chemikálie v drogerii, užíváme léky, častokrát dlouhodobě, no a samozřejmě, pokud se bavíme o problémech s plodností, nemůžeme vynechat ani užívání hormonální antikoncepce.

Při hormonální antikoncepci je důležité si uvědomit jak tato vlastně funguje. Rozdělujeme její primárně účinky (stručně: zabránění ovulace podáváním syntetických hormonů) a sekundární účinky (uplatní se v případě, že přece dojde k ovulaci a jejich cílem je zabránit uhnízdění embrya. Jejich cílem je aby embryo po příchodu do dělohy nebylo schopno se úspěšně zahnízdit do její slizniční výstelky).

Je zřejmé, že po dlouhodobém užívání antikoncepce nemusí být děložní sliznice (a ani játra) v kondici, která prospívá početí. Obzvláště pokud byla děloha vystavena například i častým zánětům, případně docházelo k tvorbě myomů, zvýšenému krvácení a pod.

Po dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce je třeba regenerovat právě sliznici dělohy, aby se v ní oplodněné vajíčko mohlo úspěšně zahnízdit. Jak tedy postupovat?

Cesta k plodnosti vede přes regeneraci jater

Většina zmíněných škodlivých látek končí v naší játrech, protože právě játra mají jeden z nejdůležitějších úkolů v procesu odbourávání různých látek z těla (detoxikace). Jako centrála metabolismu jsou i místem výroby mnoha důležitých látek, živin, které podle potřeby uvolňují do krevního oběhu a krví se následně dopraví tam, kam je to potřeba. Játra, a hlavně jejich stav, mají tedy bezprostřední vliv na celý organismus a kondici našich orgánů.

Následkem výše zmíněných vlivů se játra můžou poškodit a nemusíme si to ani uvědomovat. Játra totiž v úvodních fázích poškození nebolí, poškození se ukáže až na výsledcích jaterních testů.

Pokud játra neplní své funkce na 100%, tak jak mají, ovlivňuje to negativně i další orgány, samozřejmě i dělohu, děložní sliznici nevyjímaje. To je právě jeden z častých důvodů, proč má v současnosti mnoho párů problémy otěhotnět. Pokud chceme tento stav opravdu řešit, musíme se zaměřit právě na jeho příčinu.

Cesta ke zvýšení plodnosti tedy vede právě od regeneraci jater jako centrály našeho metabolismu k regeneraci sliznice dělohy a následnému úspěšnému početí.

V pořádku musí být oba partneři

Pro úspěšné zplození potomka je však důležitý dobrý zdravotní stav obou rodičů, tedy i muže. Za zhoršenou kvalitu spermií je odpovědná například pravidelná konzumace alkoholu, kouření, některé léky a jejich dlouhodobé užívání (např. antibiotika, antidepresiva a jiné), či překyselení organismu.

Muži snažící se o potomstvo by se stejně měli vyhýbat těžkým a fastfoodovým jídlům, protože taková špatná životospráva má za následek snižování množství mužských pohlavních buněk, či zpomalení jejich pohybu. Nesmíme zapomínat ani na to, že po 35. roce života produkce spermií klesá a snižuje se i jejich pohyblivost.

Detoxikační kúra Ostropestřcem mariánským

Proto je vhodné pokud oba partneři v rámci přípravy na otěhotnění absolvují detoxikační kúru ostropestřcem mariánským, který je v celosvětovém měřítku známý jako „zázračná“ bylinka, která díky obsahu účinné látky silymarin velmi efektivně (nejefektivněji ze známých a dostupných bylin) regeneruje játra a jaterní buňky.

Proč by měl být ostropestřec mariánský součástí vaší přípravy na zplození děťátka?

  • regeneruje a pročišťuje játra 100% přírodní cestou
  • odbourává z jater přebytečné hormony
  • pomáhá játrům zbavovat se toxinů
  • jen játra, která jsou fit přispívají k hormonální rovnováze
  • zvyšuje ochranu jater před hrozbou jejich poškození toxiny
  • pomáhá ke zlepšení kompenzace diabetu u lidí s diabetem typu 2
  • tím, že regeneruje játra přispívá ke správnému fungování všech tělesných (a tedy i reprodukčních) orgánů

Ostropestřec mariánský zvyšuje produkci mateřského mléka

Přenesme se nyní o pár týdnů nebo měsíců do blízké budoucnosti. Určitě byste chtěli své miminko kojit. Pokud ano (je to vysoce doporučeno), je důležité myslet na to už teď, před samotným těhotenstvím a začít užívat ostropestřec již v tomto období, abyste měli v době kojení dostatek mateřského mléka pro vaše děťátko.

Pokud zmiňujeme blahodárné účinky Ostropestřce na ženské tělo, můžeme zmínit i to, že pomáhá také při odstraňování depresí, což jej činí vynikajícím pomocníkem při depresi poporodní (tzv. baby blues), či postnantální.

Ostropestřec mariánský je kromě již zmíněného znám i svými blahodárnými účinky během menstruace (příliš slabé nebo silné krvácení, menstruační bolesti, PMS a jiné), pomáhá také při endometrioze, díky své schopnosti zpracovávat estrogeny.

Urychlení detoxikačných procesů

Užívání Ostropestřce mariánského, drceného plodu, jako 100% přírodního produktu je velmi bezpečné a prospěšné pro zdraví jater. Jeho užíváním máme možnost zvýšit detoxikační procesy až o 50%. Vzhledem ke stavu konkrétního organismu, k přetrvávajícím nebo opakujícím se onemocněním jater, predispozicím k onemocněním jater, vystavení organismu negativním vlivům, nebo ke sklonem sklouznout k nesprávné životosprávě je vhodné kúru ostropestřcem zopakovat podle individuálních potřeb i vícekrát ročně.

Všechny informace o ostropestřci, jeho účincích a užívání najdete na našich stránkách. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat formou komentářů, nebo individuálně.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

2 komentáře: “Znáte souvislost mezi zdravím vašich jater a plodností?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *