8 tipů pro jaterní dietu s Ostropestřcem mariánským

8 tipů pro dietu s ostropestřcem mariánským

Pokud jste se rozhodli zregenerovat svá játra kúrou ostropestřcem mariánským, je při této příležitosti vhodné změnit i svou životosprávu a zaměřit se i na stravovací návyky. Nejen že ulevíte svým játrům, ale budete moci sklízet i sekundární benefity, jakými jsou například redukce váhy a celkové zlepšení zdravotního stavu a také vzhledu vašeho organismu.

Zbavování se tuku vyžaduje trpělivost, pevnou vůli a v neposlední řadě i speciální stravovací režim. Nabízíme vám několik tipů, jak na to.

1. Snižte příjem sacharidů o polovinu

V praxi to znamená jíst např. poloviční množství příloh (brambor, rýže, těstovin). Později zkuste množství přílohy snížit ještě více a raději si místo ní dopřejte více zeleniny. Vyhněte se nadměrné konzumaci chleba a pečiva (ideálně je úplně vyřaďte) a určitě zcela vyřaďte sladkosti, jako jsou napolitánky, čokolády, zákusky, kynuté koláče, ale i slazené nápoje apod. Přestaňte používat cukr, neslaďte ani kávu, čaj apod. Pozor také na nadměrnou konzumaci ovoce.

2. Nehladovějte!

Rozdělte si své jídlo do menších, častějších porcí. Vyhnete se tak nepříjemným návalům „vlčího“ hladu spojeným s touhou okamžitě sníst něco sladkého. Znáte to, že? 🙂 Zároveň tím budete stimulovat metabolismus k činnosti (bude vám lépe trávit). Hladovění se lidem, kteří chtějí zhubnout, nedoporučuje, protože vede ke zvýšenému ukládání zásob ve formě tuku.

3. Nestraňte se „dobrých“ tuků

Tuky jsou mimořádně důležité a souvisejí s hormonální rovnováhou organismu. Tuky z olivového nebo kokosového oleje (lisovaných za studena), ale také ostropestřce mariánského, mají pozitivní vliv na organismus a pomáhají snižovat cholesterol. Stejně důležité jsou omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou v hojném množství obsažené např. v rybím tuku nebo vlašských ořeších. Výborným zdrojem zdravých tuků je i avokádo.

Naopak vylučte uzené výrobky, slaninu, klobásy, zabijačkové produkty, tučné maso (např. vepřové), smažená jídla (řízky, hranolky, chipsy…), a snažte se to nepřehánět se solí (ideálně nesolte vůbec).

4. Konzumujte bílkoviny

Vhodný je zejména tvaroh (rovněž významně pomáhá při regeneraci jater), cottage cheese nebo zakysané mléčné nápoje. Také kuřecí nebo krůtí prsa, rybí maso, ale pozor, nikoliv smažené!

5. Dodržujte adekvátní pitný režim

Nenalévejte se násilím vodou, ale dbejte, abyste měli pravidelný přísun tekutin. Můžete si to odsledovat na barvě své moči. Tmavá moč znamená, že jste zahuštění, příjem tekutin je nedostatečný a vaše ledviny a játra to právě řádně schytávají. Vaše moč by měla mít světlou barvu. Dávejte přednost nesycené vodě (bez bublinek).

6. Hýbejte se

Jakýkoliv pohyb je lepší než žádný pohyb. Od svižné procházky, přes práce na zahrádce až po sportovní aktivity, jako je běh, bruslení nebo cyklistika, je ve všech případech společným jmenovatelem výdej energie = hubnutí. Ideální je před pohybovou aktivitou cca 2 hodiny nejíst, aby se vám jídlo dobře vytrávilo.

7. Konzumujte více zeleniny

Zkuste si místo vydatné večeře udělat smíšený salát z ledového (hlávkového) salátu, okurky, papriky, trošky pórku a přidejte dvě tři lžičky bílého jogurtu, olivový olej a trošku hořčice. Klidně ho můžete vylepšit kouskem tvrdého sýra a troškou nadrobno nakrájené šunky (ideálně kuřecí nebo krůtí, ale zjistěte si, kolik % masa obsahuje – ideální jsou výrobky s obsahem masa nad 90 %). Salát už nesolte, samotná šunka a sýr se o to postarají. Pozor, zas a znova – žádný chléb ani pečivo!

8. No a samozřejmě Ostropestřec

Večer užijte ostropestřec mariánský tak, jak to doporučujeme ZDE. Úprava stravovacích návyků při konzumaci ostropestřce mariánského je mimořádně důležitá, protože ostropestřec je nutričně hodnotný (po jeho konzumaci budete mít poměrně dlouhý pocit nasycení).

Rady ke zlepšení životosprávy během regenerace jater, které popisujeme, jsou pouze základem a někteří z vás mohou po zvládnutí těchto základů proniknout do problematiky i mnohem hlouběji.

Pokud jste se po přečtení tohoto článku nedali odstrašit (věříme, že ne – není to nic náročného) a rozhodli jste se, že kromě regenerace jater ostropestřecovou kúrou si zároveň zlepšíte i svou životosprávu, držíme vám palce! Budeme rádi, pokud se s námi v komentářích podělíte o své zkušenosti, postřehy a úspěchy na cestě ke zdravějšímu tělu.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce července!

2 komentáře: “8 tipů pro dietu s ostropestřcem mariánským”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *