Užívání ostropestřce: Jednoduché tipy, díky kterým to zvládne každý

Užívání ostropestřce: Jednoduché tipy, díky kterým to zvládne každý

Přemýšlíte o tom, že by vaše játra ocenila kúru z ostropestrce mariánského, ale nejste si jistí, jak tuhle zázračnou bylinku užívat? Pak pro vás máme dobrou zprávu – nejedná se o nic složitého a zvládne to opravdu každý. Ostatně při čtení následujících řádků se o tom přesvědčíte sami!

Jaké nejčastější otázky se s užíváním ostropestrce mariánského objevují?

1. Kterou formu ostropestrce užívat?

Možná jste se při svém rozhodování zarazili již v prvním kroku, a to při samotném výběru ostropestrce, respektive jeho formy. Internet vám nabídl tabletky, čaj, drcené plody, ostropestrcový olej, kapky, tinktury, granule… Jak se v tom všem vyznat?

Je to jednoduché – aby vaše tělo získalo z ostropestrce maximum, měli byste zvolit formu obsahující nejvyšší podíl účinných látek, tedy silymarinu. A takovou formou je drcený plod. Není totiž nijak průmyslově upravován, neobsahuje žádné přidané látky a antioxidanty v něm nebyly poškozené vysokými teplotami při zpracování.

Jen si vždy dejte pozor, abyste drcený ostropestřec nakupovali u prověřeného výrobce, který nabízí skutečně kvalitní výrobek, ideálně v opakovaně uzavíratelném balení, aby nedocházelo k degradaci kvality semen.

2. Kolikrát denně a jaké množství užívat?

Užívání ostropestrce je snadné – prostě si 4krát denně dopřejete jednu čajovou lžičku drcených plodů, kterou zapijete sklenicí vody, a to buď alespoň 45 minut před jídlem, nebo 45 minut po něm. To aby se bylinka nemíchala v žaludku s ostatní potravou a nesnížil se její účinek.

Samozřejmě to ale neznamená, že musíte nastavit budíky a na minutku přesně podřídit svůj den ostropestrci. Prostě jej užívejte tak, aby to vyhovovalo především vám. Skvělým tipem je poslouchat své tělo a lžičku ostropestrce si dopřát, když pocítíte hlad. To totiž znamená, že máte prázdný žaludek a je ideální čas na „zdravou svačinku“.

Tip: Nevyhovuje vám užívání 4krát denně? Pak jednoduše dávku ostropestrce rozdělte do dvou. Budete tak užívat 2krát denně 2 lžičky drcených semen ostropestrce. Je to zkrátka jen na vás!

  • Co když zapomenete? Občas se stane, že člověk prostě nemůže ostropestřec užít tak, jak si předsevzal, nebo jednoduše zapomene. Nevadí! Prostě si ho vezměte, jak budete moci. Důležité je dodat tělu za den 4 lžičky drcené bylinky.

3. Jakou má drcený Ostropestřec chuť?

Drcené ostropestrcové plody jsou chuťově neutrální, takže se nejspíš nestane, že by vám nechutnaly. Ale to neznamená, že si jejich užívání nemůžete zpestřit!

Potřebnou dávku ostropestrce si můžete zamíchat například do džusu nebo ho zvolit jako přísadu do oblíbeného smoothie. Skvělým tipem je také přimíchat drcené plody do jogurtu nebo kefíru. Vzhledem k tomu, že jsou kysané mléčné výrobky velmi lehce stravitelné, nemusíte se bát snížení účinnosti bylinky.

4. Jak dlouho trvá ostropestrcová kúra?

Jak dlouho vlastně ostropestřec mariánský, respektive jeho drcené plody, užívat? Za ideální se považuje nepřerušená 12týdenní kúra, během které budou moci antioxidanty z této bylinky „rozproudit“ všechny ozdravné detoxikační procesy ve vašem těle. Ostatně už po 2 týdnech na sobě pocítíte první změny k lepšímu. Co všechno můžete během kúry čekat, se dočtete ZDE.

Tip: Na začátku 12týdenní kúry se pro zvýšení účinnosti silymarinu v našem organismu vyplatí užívat dvojnásobnou dávku ostropestrce. Prvních 10 dní tak namísto 4 lžiček konzumujte 8 lžiček denně (tedy 4krát denně 2 lžičky).

5. Musím kvůli ostropestrci upravit životní styl?

Už samo užívání ostropestrce mariánského je skvělým prvním krokem ke zlepšení životního stylu. A takováto změna prospěje většině z nás. Ostatně úpravou životosprávy účinek semen ještě podpoříte.

Během ostropestrcové kúry tedy volte spíše lehčí pokrmy, do jídelníčku zařaďte potraviny vhodné pro regeneraci jater, choďte na procházky… Zkrátka vyzkoušejte jednoduchou detoxikaci, která vás nebude nijak omezovat, ale pro vaše tělo bude znamenat velkou změnu k lepšímu.

  • Ačkoli ostropestřec nevyžaduje žádná zásadnější dietní omezení, nedoporučuje se při něm pití alkoholu či mléka a konzumace těžkých a dráždivých jídel alespoň 60 minut po dávce drcených semen. Vyhnout by se mu měly těhotné či kojící ženy, není vhodný pro děti do 3 let. Jako u všech bylinek platí, že lidé s vážnějšími onemocněními (např. srdce apod. či alergici) by měli užívání ostropestrce konzultovat s lékařem.

Jinak se ale nemusíte užívání ostropestrce mariánského nijak bránit. Právě naopak! Je to snadné a účinky na lidské tělo jsou prověřené staletími i vědci. Tak dobrou chuť!

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce července!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *