Podzimní detoxikace s Ostropestřcem mariánským - 7 jednoduchých tipů

Podzimní detoxikace – 7 jednoduchých tipů

Léto je definitivně pryč a pomalu ale jistě nastupuje na trůn podzim. Pro mnohé z nás má své neopakovatelné kouzlo, kdy příroda hraje všemi barvami.

Bohužel toto období přináší i zvýšenou zátěž pro náš častokrát oslabený imunitní systém. Jak se to projeví známe všichni – postupně se začnou ve zvýšené míře objevovat první projevy únavy, malátnosti, nachlazení a později chřipky. Naše tělo, které je nejen po letním hýření (zejména zvýšená konzumace alkoholu, sladkostí, nezdravých jídel, grilování, střevní a zažívací potíže na dovolených a další) zanesené toxiny a oslabené, musí projít přes zatěžkávací zkoušku.

Pokud mu chceme pomoci, nastartovat náš imunitní systém a připravit se na zvýšenou zátěž během podzimního a zimního období, případně ještě i shodit nějaké to kilo, je nutné se těchto škodlivých látek zbavit.

Kdy a proč detoxikovat tělo?

Pro organismus je změna z letního období (je déle světlo, teplejší, jsme přirozeně aktivnější) na podzimní a později zimní přechodem na jiný rytmus. Zkracující se dny, dříve nastupující tma a klesající teploty se sebou přinášejí nejen pocit úbytku energie ale i změny nálad, u někoho dokonce deprese. „Dobít baterky“ (tělo) a zlepšit celkové naladění (mysl) nám pomůže právě detoxikace.

Pod detoxikací organismu si mnozí nesprávně představují drastickou dietu, nebo držení půstu. Existují však i jiné efektivní, jednodušší a méně bolestivé způsoby jak tělo zbavit toxinů. Proces detoxikace bychom přitom měli podstupovat i vícekrát do roka, a to bez ohledu na naši váhu, či postavu. Na každého z nás totiž v průběhu celého roku útočí nepříznivé vlivy a mnohým se často nedokážeme vyhnout, ani pokud se velmi snažíme.

Konzumací nutričně nevhodných jídel (s vysokým obsahem jednoduchých cukrů nebo nezdravých tuků) a nápojů zanášíme, přímo intoxikujeme náš organismus. Zatím se stále bavíme pouze o těch „chutných“ záškodnících. Patří sem i různé škodlivé látky (stabilizátory, barviva, tzv. „Éčka“) obsažené v potravinách a kosmetice (těžké kovy …), kterým se bohužel nevyhneme, stejně tak léky a jejich dlouhodobé užívání, stres a další. Nadbytečné cukry se přeměňují na tuk a ten se usazuje v celém těle – nejen pod kůží, ale také v cévách a vnitřních orgánech, např. v játrech.

Odpad dává zabrat ledvinám ale zůstává i v trávicím traktu (stěny střev). Takto zanesená trávicí soustava nedokáže v plné míře přijímat ani to málo prospěšných látek z potravy. Značná část škodlivin se usazuje právě v naších játrech, které hrají jednu z nejdůležitějších úkolů v procesu metabolismu a jsou zároveň zásobárnou živin. Naším cílem by proto mělo být udržovat je v co nejlepší kondici. Právě oni jsou totiž klíčem ke správné funkci ostatních orgánů, a tedy celého těla.

Jak zjistit, že organismus potřebuje detoxikaci?

Stačí věnovat pozornost následujícím indiciím:

 • Pociťujete, že vám chybí energie, jste malátný?
 • Nevíte se dobře soustředit a bolí vás hlava?
 • Máte potíže s trávením, vysokou hladinu cholesterolu v krvi?
 • Jste náchylnější k prochladnutí, kašli, chřipkám?
 • Míváte špatnou náladu, pocity úzkosti nebo dokonce deprese?
 • Vyšli vám špatné výsledky jaterních testů?

Pokud tyto a jim podobné symptomy ignorujeme, mohou se vyvinout do závažných zdravotních problémů, jakými jsou alergie, ekzémy, akné, srdečně-cévní onemocnění, kvasinkové infekce, migrény, tvorba žlučových kamenů atd.

Pokud jste tedy na některou z otázek odpověděli ano, určitě se pusťte do podzimní detoxikace. Budete určitě příjemně překvapen její výsledky.

Jak se jednoduše a efektivně zbavit toxinů?

Pokud chceme, aby eliminace škodlivých výpadů toxinů byla v našem případě co nejúčinnější, je vhodné dát na ověřené rady a postupy. Během podzimní detoxikace se řídíme následujícími jednoduchými zásadami:

 1. Tip: omezíme konzumaci alkoholu (povoleny jsou příležitostně minimální množství)
 2. Tip: vyhýbáme se těžkým jídlům a potravinám z bílé mouky
 3. Tip: z jídelníčku vyřadíme sladkosti a slazené nápoje
 4. Tip: naopak, zařadíme sezónní ovoce a zeleninu
 5. Tip: dodržujeme pitný režim
 6. Tip: naordinujeme si pohybové aktivity

Našim játrům a trávicí soustavě tak významně ulevíme a „připravíme jim půdu“ pro efektivní vstřebávání prospěšných látek do organismu.

Vyvarovat se toxinům však pro efektivní detoxikaci nestačí. Dlouhodobě přetěžována játra, žlučník, ledviny i trávicí soustava potřebují posílit.

7. Skvělým přírodním detoxikačním prostředkem a nejúčinnější čistě přírodní „zbraní“ při regeneraci jaterních buněk je bylinka Ostropestřec mariánský – drcený plod.

Ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název Silymarin. V podobě drceného plodu nejen detoxikuje organismus, ale jeho konzistence pomáhá čistit stěny střev (výstupky zvané klky) od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy, která jimi prochází.

Pro nejlepší výsledek je drcený Ostropestřec mariánský doporučené užívat jako ucelenou kúru bez přerušení. Během kúry budete moci pozorovat příznivé příznaky detoxikace organismu a regenerace jater, které si všimnete nejen vy (zlepší se tělesné funkce, zvýší se naše obranyschopnost organismu …), ale i vaše okolí (příliv energie, kvalita pleti, vaše celkové „vyzařování“ …) .

Jak vidíte, zvládne to každý. Opravdu stačí pouze postupovat podle těchto jednoduchých zásad. Pokud máte vlastní zkušenosti s detoxikační kúrou ostropestřcem mariánským a podzimním shazováním kil a celkovou očistou organismu, neváhejte a podělte se o ně s námi. Můžete tak pomoci nakopnout se i těm, kteří ještě váhají.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *