5 jednoduchých tipů, jak s Ostropestřcem úspěšně detoxikovat organizmus a zhubnout

5 jednoduchých tipů jak úspěšně detoxikovat organismus

Máme tu léto, čas teplých, slunečných dnů, které se dají strávit například i u vody. Mnohým z nás však představa obnažení se do plavek nevoní, zejména kvůli nadbytečným kilům „naspořeným“ přes zimu.

Špatná životospráva se často projeví i ve formě zhoršených výsledků, u lékaře se dozvíme, že máme zvýšený cukr, LDL cholesterol, nebo „zvýšené hepatálky“ (výsledky jaterních testů).

Proto najednou máme hned několik dobrých důvodů, proč dopřát tělu očistu, dostat se do formy, zlepšit si postavu do plavek, kondici či zdravotní stav. Tyto věci jdou totiž spolu ruku v ruce. Pojďme se společně podívat jak na to.

Co se děje v těle a co s tím?

Jak je to vůbec možné, že během zimy dokážeme přibrat 5, nebo dokonce 10 kilo?

Odpověď je jednoduchá. Nárazově jsme si zvýšili kalorický příjem a snížili výdej energie, což má za následek, že:

 • roste tělesná hmotnost (přibíráme)
 • oslabujeme si imunitní systém
 • zvyšuje se riziko vzniku jaterních kamenů
 • znečišťujeme (intoxikujeme) si organismus
 • jsme bez energie
 • ztrácíme vitalitu

Tímto způsobem zanášíme, přímo intoxikujeme náš organismus. Nadbytečné cukry se přeměňují na tuk a ten se usazuje v celém těle – nejen pod kůží, ale také v cévách a vnitřních orgánech, např. v játrech. Odpad dává zabrat ledvinám ale zůstává i v trávicím traktu (stěny střev).

Zatím se stále bavíme pouze o těch „chutných“ záškodnících. Různé škodlivé látky obsažené v potravinách, kterým se bohužel nevyhnete, léky, stres a další – to je téma, která vydá i na několik dalších samostatných článků.

Detoxikace často odstraní příčiny různých onemocnění

Odpovědí na takový prudký proces je co nejrychlejší nasazení účinné detoxikační kúry. Detoxikace je očista těla, jeho zbavování se toxinů a škodlivých látek. Značná část těchto škodlivin se usazuje právě v naších játrech, které hrají jednu z nejdůležitějších úkolů v procesu metabolismu a jsou zároveň zásobárnou živin. Naším cílem by proto mělo být udržovat je v co nejlepší kondici.

Detoxikace vede ke zdravějšímu organismu, zvýšení jeho přirozené obranyschopnosti a často dokáže odstranit příčiny různých onemocnění.

Skvělým přírodním detoxikačním prostředkem je bylinka Ostropestřec mariánský – tlučený plod. Ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název Silymarin. Nejenže detoxikuje organismus, ale jeho konzistence pomáhá čistit stěny střev (výstupky zvané klky) od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy, která jimi prochází.

Tlučený Ostropestřec se konzumuje přímo, 4x denně 1 čajová lžička (3-4 g), avšak alespoň 45 minut před jídlem.

Na začátku kúry (prvních 10 dní) je velmi vhodné dávku zdvojnásobit, aby se v játrech spustily intenzivní regenerační procesy.

S detoxikačním procesem úzce souvisí i úprava životosprávy. Tipy jak na to, jsme podrobněji rozebírali v našem starším blogovém příspěvku 8 tipů pro dietu s ostropestřcem mariánským. Je určitě prospěšné inspirovat se jimi při shazování nadbytečných kil.

Jaké změny zaznamenáte během procesu detoxikace na svém těle?

Během detoxikace si na svém těle budete moci všimnout tyto pozitivní změny:

 • 0-2 týdny:

  Pozvolna se startují detoxikační procesy ve vaších játrech. Játra začínají odbourávat nahromaděný tuk, vylučování se zpravidelní. Pozorujete změny ve vylučování, zbavujete se nežádoucích látek.

 • Po 3-4 týdnech:

  Pozvolný příliv energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podrážděnosti. Ustupují i ​​záněty a zmírňují se příznaky alergií, trávicí soustava již dokáže lépe vstřebávat potřebné živiny.

 • Po 6 týdnech:

  Pokles hodnot LDL cholesterolu, ale i hodnot dalších škodlivých látek v krvi. Vaše tvář i oči budou v tomto období vypadat už na pohled zdravější a zářivější, co si jistě všimne i vaše okolí.

 • Po 8-9 týdnech:

  Je umocněno i subjektivní vnímání pozitivních změn, kterými vaše tělo v tomto období prochází. Pocítíte příliv energie, pozitivní změny nálady i vzhledu. Detoxikace a obnova buněk probíhá na plné obrátky.

 • Po 12 týdnech:

  Vaše játra se zbavili tuku, detoxikovali se a proběhla v nich regenerace buněk jaterní membrány. Stejně jste si během kúry ostropestřcem pročistili trávení i vylučování, díky čemuž přijímáte do organismu mnohem více živin a látek potřebných pro plnohodnotný chod organismu. Vaše krevní testy jsou aktuálně v normě, podařilo se vám dosáhnout sníženou hladinu cholesterolu. Sekundárně se vám podařilo zbavit i nadbytečného tělesného tuku.

Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřcem mariánským naleznete podrobněji popsán zde.

Jak vyhrát nad sebou samým

Organismus si rychle zvykne na zvýšený kalorický příjem a když mu ho odepřeme, trestá nás pocity hladu, nervozity, únavy a pod. Tomuto tlaku často nedokážeme odolat a na cestě za zdravějším tělem selháváme po psychické stránce. Naše odhodlání je vystaveno zatěžkávací zkoušce.

Zde je několik tipů, jak se při detoxikaci, nebo hubnutí „nezbláznit“, jak se nakopnout, začít a zároveň dosáhnout vytoužené cíle:

 • 1. Stanovte si datum, odkdy začnete s detoxikací, či hubnutím

  Pokud si řeknete „Začnu někdy v létě“, může to teoreticky znamenat i začátek září. Pokud si však řeknete „Začnu 1.7.“, Je to konkrétní datum a závazek.

 • 2. Řekněte o svém záměru lidem ve svém okolí

  Je to tak trochu „bouda“, kterou na sebe ušijete. Pokud o svém cíli řeknete ostatním, budete pod určitým tlakem okolí. Je to forma veřejného závazku – nechcete přece před přáteli vypadat jako člověk, který jiné mluví a jiné dělá 🙂

 • 3. Stanovte si reálné cíle

  Máme tendenci být přemotivovaní a často si dáváme cíle, které jsou příliš vysoko. Když po par dnech vidíme příliš malý pokrok, máme chuť to vzdát. Dávejte si raději postupné, dosažitelné cíle, udržíte si tím potřebnou motivaci. Příkladem reálného cíle je závazek zhubnout 5 kg za 8 týdnů, ne nereálných 20 kg.

 • 4. Pozitivní naladění

  Nezapomínejte, že to co děláte, děláte jen a jen pro sebe. Pokud selžete, znamená to, že jste prohráli boj se sebou samým. Máte se přece rád / ráda – a to byste si snad neudělali 🙂

 • 5. Pokud se snažíte zhubnout, každý týden se vyfoťte

  Tak jak se během hubnutí pravidelně vážíte, je dobrým zvykem udělat si i fotku. Budete vidět vlastní pokrok a pomůže vám to setrvat.

Zbytek snažení je ve vašich rukou. Zkuste využít příležitost a udělat něco pozitivního pro své zdraví. Pokud máte vlastní zkušenosti s detoxikační kúrou ostropestřcem mariánským a shazováním kil, neváhejte a podělte se o ně s námi. Můžete tak pomoci nakopnout se i těm, kteří ještě váhají.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *