5 příznaků, že vaše játra nejsou v pořádku, zvětšená játra, selhání jater

5 příznaků, že vaše játra nejsou v pořádku

Lidská játra jsou největším orgánem břišní dutiny. Nachází se v pravé horní části břicha, pod pravou klenbou bránice. Jak již uvádíme na stránce věnované speciálně játrům, jejich funkci a onemocněním, játra jsou centrálou metabolismu a jedním z klíčových orgánů lidského organismu.

Náš „moderní“ životní styl, pro který je bohužel příznačný stres, nesprávná životospráva, alkohol, případně drogy a jiné chemické látky, častokrát dlouhodobé užívání léků u vysokého procenta obyvatelstva, obecně tedy vystavování jater škodlivým látkám, je často příčinou postupného selhávání a onemocnění jater. Nesmíme zapomínat ani na vrozené a genetické predispozice k problematickým játrům.

Játra vám při jejich systematickém poškozování nemusí vypovědět ze dne na den, o to nepříjemnější bývá překvapení, když vám diagnostikují některé z jejich nejběžnějších onemocnění, jako je cirhóza, steatóza, hepatitida nebo nedej bože nádorové onemocnění.

Proto je vhodné svým játrům pozorně naslouchat a včas zjistit, zda začínají „stávkovat“. Na co si tedy dávat pozor?

1. Přecitlivělá a svědící pokožka

Jedním z časných příznaků onemocnění jater mohou být i svědivá místa na pokožce, která se začnou postupně rozšiřovat nebo se stupňuje intenzita svědění. Na dotek je kůže až přehnaně citlivá, následně se snadno zanítí a nepříjemně svědí. V tomto případě je důležité udržovat pokožku dostatečně hydratovanou, čímž zmírníte nepříjemné příznaky.

2. Změny na kůži

U kůže ještě zůstaneme, neboť náhlé změny na kůži jsou jedním z poměrně dobře viditelných příznaků nemocných jater. Pokud játra v důsledku onemocnění neuvolňují z těla toxické látky, začne se hromadit barvivo bilirubin a tento jev začne být viditelný. Kůže lehce změní svou barvu – zežloutne. Podobně mohou zežloutnout i špičky prstů a nehty.

3. Změny ve vylučování

Játra, která nejsou v pořádku, o sobě mohou dát vědět i při návštěvě toalety. Pokud jste postřehli změny stolice a je šedá, bledá nebo dokonce krvavá, vaše játra s vysokou pravděpodobností nefungují správně. Pozornost si zaslouží i vaše moč. Pokud je vaše moč tmavá a není to v důsledku silné dehydratace, jedná se o varovný znak, že vaše játra nefungují správně.

4. Přetrvávající únava

Vidíte na sobě příznaky chronické únavy? Pokud jste delší dobu bez energie, přidává se k tomu malátnost, případně pocity extrémní slabosti, nemusí se jednat jen o běžnou únavu, kterou vyřešíme zvolněním životního tempa a relaxací. V případě, že se tyto pocity kombinují s dalšími uvedenými, je načase, abyste si nechali vyšetřit játra.

5. Bolesti v břiše

I příznaky v oblasti břicha a podbřišku mohou indikovat onemocnění jater. Pokud pozorujete křeče, které jsou případně doprovázeny tlakem v břiše a pocity nafouknutí, měli byste zpozornět. Může se jednat o otok způsobený nahromaděním tekutiny v břišní stěně. Tento může později dokonce tlačit na plíce a způsobovat tak ztížení dýchání.

Náš tip: užívejte drcený ostropestřec mariánský

Velmi jednoduchou, ale účinnou procedurou, je očista a regenerace jater drceným ostropestřcem. Bylinka ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název silymarin. Nejenže detoxikuje organismus, ale jeho konzistence pomáhá čistit stěny střev od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy a brání efektivní absorpci živin do organismu.

Ostropestřec je nejlepší používat v drcené podobě a to 1 čajovou lžičku 4x denně. Regenerací jaterních buněk pomáhá k odstranění všech zmíněných problémů, které jsou spojeny s nesprávným fungováním jater. Řadíme k nim také akné a problémy s pokožkou nebo únavu.

Proč jsou jiné formy Ostropestřce méně efektivní?
 • tablety – jsou průmyslově zpracované a přidávají se do nich i další látky. Zkrátka proměna na kapsle není naturální proces. Alternativou je 100% přírodní drcený ostropestřec
 • olej – efekt regenerace jater je nízký, může však být zdrojem mastných kyselin a vitamínu E, využití má ideálně v salátech
 • čaj – při více než 40 ° C se znehodnocuje až úplně ničí účinná látka silymarin, čaj tedy nemá při regeneraci jater a detoxu téměř žádné účinky

Tato zázračná bylina očistila již mnoho organismů lidí, kteří se s námi podělili o své zkušenosti.

Účinky ostropestřce mariánského

Vnitřní účinky
 • zvýšení obranyschopnosti organismu
 • zlepšení tělesných funkcí
Vnější účinky
 • kvalita pleti
 • příliv energie a vyzařování

Tip 1: Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřec mariánský naleznete podrobněji popsán ZDE.

Tip 2: Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

Kúru opakujte ideálně vícekrát ročně podle potřeby. Věříme, že Ostropestřec pomůže i vám a se zkušenostmi se s námi neváhejte podělit. Můžete inspirovat ty, kteří ještě váhají. Napište nám komentář, nebo tenhle článek sdílejte přátelům a všem, na kterých vám záleží 🙂

Zdroj: Zdravie.sk

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce května!

11 komentářů: “5 příznaků, že vaše játra nejsou v pořádku”

 1. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Jsem matka dvou malých dětí, dovolím si říci, že stále mladá, téměř čtyřicátnice. Delší dobu jsem se cítila unavená, vyflusnutá, připisovala jsem to povinnostem ženy-matky, stresu z práce, až jsem nakonec skoro zkolabovala. Lékař mi zjistil zhoršenou činnost jater, byla jsem překvapená, myslela jsem, že jsem na něco takového ještě mladá. Částečně to mohlo být způsobné i léky, které musím užívat dlouhodobě, ale nemyslela jsem si, že to může mít až takový efekt. Kamarádka, která je shodou okolností zdravotní sestra mi doporučila ať vyzkouším užívat Ostropestřec mariánský, jejímu muži to prý dlouhodobě pomáhá. Důvěřuji jí, tak jsem to zkusila a už po prá týdnech jsem se začala cítit lépe. Samozřejmě doma jsme se s Mazel dohodli a trošku si upravili péči o domácnost, ale jen to by samo o sobě nestačilo. Třeba se o sebe starat, mladší už nebudeme. Nyní užívám ostropestřec už skoro 12 týdnů a kromě citelného přílivu energie pozoruji i pozitivní změny na pokožce a při trávení. Určitě to doporučuji vyzkoušet.

 2. Jsem po transplantaci jater. Věřím, že úspěšné. Hlidejte si všichni svoje játra a i když máme špičkové odborníky, je lepší mít játra svoje, nežli cizí.

 3. Zdravím, je mi 27let a od 18 mám s játry problémy. Přišly mi na to tam, že jsem nemohla nic jíst, cokoli jsem si dala k ústům, zvedal se mi žaludek. Nasadili mi PŘÍSNOU dietu a po celý týde každodenní odběry krve, za půl roku jsem schodila 12kg.
  Následně jsem měla každý rok chodit na kontroly. Jenže jsem nastoupila do zaměstnání a bylo mi o dost lépe, tak jsem zapomínala. Nyní před rokem se mi příznaky ale opět vrátily. Jako první jsem vysadila antikoncepci. Docházela jsem k lékaři, měla jsem různá vyšetření, bylo mi řečeno že jsem v jakési normě, ikdyž testy na můj vkus mám nadmíru vysoké, ale snad doktoři vědí co dělají. Špatně mi bývá neustále, snažím se jíst zdravě a pravidelně, ale někdy to prostě nejde v dnešní době! Jím ostropestřec každý den, když je mi zle nasadím si dietu na pár dní.

 4. Sice užívám jen par dnů, ale cítím jak je pro tělo prospěšný. A hlavně mi děsně chutná, takže zdvojnásobení pro řádný začátek dodrzuju velmi poctivě. Jsem ty brdo fakt nadšena a to jsem denně alko pila a vůbec teď nemám ani pomyšlení. Dobra volba fakt

 5. Mohu potvrdit, že ostropestřec je důležitý pokud si chcete pomoci, když máte problémy s játry,syn má vrozenou vadu bilirubinu a pomáhá

 6. Mám cirhózu už několik let teď jsem nepil což je slabý slovo něco přes měsíc a beru ten ostropestřec a už se začli objevovat první pozitivní výsledky takže dobrý

 7. Užívám 8 týden a super. Cítím se svěží. Měl jste otoky nohou a ty zmizely. Doporučuji. Stojí to za to.

 8. Ostropestrec cisti nejen jatra, a hubne se pri spravnem uzivani. 3x denne lzicku nalaco (1 hod. Pred anebo po jidle) Mam to vyzkouseno (a i kazdy,komu jsem to doporučila)

  1. Dobrý den Renáta, jsme rádi, že máte takovou skvělou zkušenost s Ostropestřcem. Pro maximální účinek se doporučuje dávkování 4x 1 čl denně (nebo 2x 2 čl):

   Vše o správném užívání a dávkování – pokud se jedná o náš produkt, drcený ostropestřec mariánský (https://www.vasbylinkar.cz/obchod), ověřený zákazníky – se dozvíte zde: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec…/

   Informace o užívání také najdete v přiloženém letáčku a rovněž na zadní etiketě, přímo na obalu našeho produktu.

   Určitě vám však doporučujeme absolvovat ucelenou ostropestřcovou kúru, o níž se všechno dozvíte zde: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   Zkušenosti lidí, kterým ostropestřec pomohl říkají, že ostropestřec má nejefektivnější účinky jako drcený plod konzumován přímo. Více o tématu, proč drcený funguje lépe jako olej, kapky, tinktury, nebo čaje se dozvíte v tomto článku: https://www.vasbylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky…/

   Vše co potřebujete vědět o užívání Ostropestřce v 5 bodech: https://www.vasbylinkar.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-uzivani-ostropestrce-v-5-bodech/

   Kvalitní a zákazníky ověřený ostropestřec můžete koupit v našem eshopu. Ceny, množstevní slevy a aktuální běžící akci na poštovné zdarma od 3ks a také akci 5 + 1 nebo 10 + 2 zdarma do konce měsíce najdete v nasem eshopu zde: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – zde můžete objednat.

   Přeji hezký den 🙂 Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *