Ostropestřec mariánský podpoří hubnutí. Jak na to?

Kila navíc řeší alespoň jednou za život každý. Ať už polevíme v pohybu nebo si dopřáváme na talíři víc dobrot, než je záhodno, přijde moment, kdy je jasné, že s hodnotou na váze je potřeba něco udělat. Že drastické diety nejsou řešením, ví každý. Ale jak zhubnout zdravě, a hlavně trvale? Na cestě za vysněnou postavou vám může pomoci i jedna známá bylinka.

Tou bylinkou je Ostropestřec mariánský. Elegantní bodlák, který byl pro své schopnosti využíván již v antice a který pozitivně působí především na naše játra. Vzhledem k tomu, že právě játra jsou centrem přirozené detoxikace našeho těla a výrazně ovlivňují také metabolismus, je jasné, že jejich podpora je pro naše snahy o hubnutí velmi důležitá. Jakou roli v hubnutí Ostropestřec mariánský hraje a jak vám pomůže k postavě, ve které se budete zase cítit sami sebou?

Chytrý detox – startujeme hubnutí

I když si většina z nás všímá zejména kilogramů navíc, nezdravý životní styl se podepisuje na našem těle i dalšími způsoby. Jenže varovné signály, že organismus volá o pomoc, často přehlížíme. A to je chyba. Čemu byste měli věnovat pozornost především?

Udělejte si malý test. Z následujících příznaků si napište bod za každý, který se vás týká. Pokud na konci zjistíte, že máte 5 a více bodů, je nejvyšší čas na změnu.

Všechny tyto příznaky ukazují, že vaše játra nefungují tak, jak by měla. Nejčastěji se tak děje v důsledku zanesení organismu nežádoucími látkami. A proto je dobré dopřát jim a celému tělu zmiňovaný detox.

Nemusíte propadat panice, žádná očista v podobě hladovění a popíjení nejrůznější lektvarů vás nečeká – ostatně nad takovým detoxem kroutí mnozí odborníci varovně hlavou. Zvolte raději chytrou a 100% přírodní detoxikaci s pomocí Ostropestrcové kúry! Nejenže zbavíte játra a tělo škodlivých látek, ale ještě nastartujete všechny procesy potřebné k hubnutí [1].

Jak Ostropestřec pomáhá s hubnutím

Přemýšlíte, jakou roli může Ostropestřec hrát ve shazování přebytečných kilogramů, respektive jak může mít tahle skromná bylinka tak velký vliv na detoxikaci jater a celého těla?

Síla Ostropestrce se skrývá v jeho složení, tedy v látkách, jež obsahuje. Je v něm totiž komplex velmi silných antioxidantů – flavolignanů, které se souhrnně nazývají silymarin. Právě ty působí na játra, podporují jejich činnost, regenerují buňky a tím vytvářejí příležitost pro lepší fungování našeho metabolismu [2, 3].

Svými částečkami také čistí stěny trávicí soustavy (například „peeling“ stěn střev) a tím zabezpečuje následnou lepší vstřebatelnost všech prospěšných látek, které do těla přijmeme. Jak uvádíme v článku “Průběh Ostropestřcové kúry”, Ostropestřecová kúra je ideální příležitost na redukci hmotnosti tam, kde dotyčný má nadváhu, nebo také podváhu – kde je to potřebné a přirozené.

Zregenerovaná játra umožní lepší nakládání organismu s výživnými látkami, umožní lepší spalování tuků, které mají nefunkční játra problém zpracovávat (resp. je to složitější vícekrokový postup). Samozřejmě pokud upravíte i životosprávu a přidáte i pohybové aktivity, účinek kúry se ještě znásobí.

Změny již po dvou týdnech kúry

Pokud začnete s 12týdenní Ostropestrcovou kúrou, pocítíte první změny již po pouhých 2 týdnech! Co můžete dále očekávat? [4]

 • Po 3 až 4 týdnech
 • Trávicí soustava začíná fungovat, jak má, tělo lépe získává potřebné živiny. Řada lidí pozoruje zmírnění alergických projevů. Kromě toho máte více energie, nejste tak náladoví a ustupují i bolesti hlavy.

 • Po 6 týdnech
 • Na pohled vypadáte zdravěji, zlepšuje se vám pleť a nemáte tak unavené oči. Změnu už dokonce zaznamená i lékař – na poklesu hladiny škodlivého LDL cholesterolu.

 • Po 8 až 9 týdnech
 • Detoxikace je v plném proudu. Konečně jste se zbavili únavy a energie máte na rozdávání. Vaši blízcí jsou navíc rádi, že se na ně teď usmíváte častěji než dřív.

 • Po 12 týdnech
 • Konečně máte zase játra jako zamlada! Zbavila se totiž toxických látek i tuku, navíc se účinně zregenerovaly i jaterní buňky. Ostatně i vaše krevní testy by měly ukazovat změnu k lepšímu – cholesterol, cukr i jaterní hodnoty by měly být konečně v normě. A co víc, ručička na vaší váze se konečně pohybuje směrem dolů!

Jídelníček s Ostropestrcem mariánským

Jak vám s hubnutím pomůže Ostropestřec, už tedy víte. Ovšem je jasné, že pokud budete i nadále pokračovat v nezdravém životním stylu, zázraky tato bylinka prostě nezvládne. A tak se musíte zaměřit na svůj jídelníček i denní aktivity. Nemusíte se ale bát, žádná drastická omezení vás nečekají! Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel:

 • Žádné hladovění
 • Také máte v hlavě, že hubnutí = hladovění? Tak na tuhle představu rychle zapomeňte! Hladovění jen podporuje ukládání tuku (tělo si raději tvoří zásoby, když ho tak trápíte), a navíc snižuje pravděpodobnost, že s dietou vydržíte. Proto raději jezte malé porce a rozložte si je přes celý den.

 • Zelenina jako kamarád
 • Zelenina má spoustu výhod – díky vláknině zasytí, nemá příliš kalorií a obsahuje mnoho důležitých živin, které prospívají zdraví a také pomáhají při detoxikaci organismu. Tak toho využijte! Dopřejte si ji ke každému jídlu, v mnoha případech s ní můžete nahradit tradiční přílohy. Stačí být trochu kreativní!

 • Sbohem, sacharidy
 • A když už jsme zmínili přílohy – těm klasickým, jako je pečivo, brambory, těstoviny, rýže nebo knedlíky apod., se snažte vyhýbat. Nebo jejich porci snižte na minimum (a přidejte si onu zeleninu). O tom, že cukr a sladkosti byste měli vynechat úplně, není třeba se zmiňovat. Přehánět byste to neměli ani s velmi sladkým ovocem, i když to samozřejmě do jídelníčku v menší míře zařaďte.

 • Bílkoviny rozhodně ano, ale…
 • Bílkoviny jsou samozřejmě při dietě velmi důležité! Jen si vybírejte, které zařadíte na talíř. Maso volte libové a ideálně bílé (kuřecí, krůtí, rybí), mléčné výrobky volte s nízkým obsahem tuku (nízkotučný tvaroh, sýr cottage, jogurty a kysané nápoje…) Zapomeňte na tučná a smažená jídla!

 • Pijte, pijte, pijte
 • Vaším spojencem pro hubnutí je i pitný režim. Samozřejmě zapomeňte na slazené nápoje a sáhněte po čisté vodě (případně ochucené kousky ovoce nebo zeleniny) či bylinných nebo ovocných čajích.

 • Tenisky na nohy
 • Pohyb je při snahách o hubnutí klíčový. Nejste zrovna příznivcem hodin v posilovně nebo na běžecké dráze? Nevadí, počítá se i to, když budete pravidelně chodit pěšky, místo výtahu zvolíte schody nebo vyrazíte s dětmi na cyklovýlet. Pamatujte, že každý pohyb je lepší než žádný!

 • Ostropestřec jako tajná zbraň
 • Když k tomu všemu ještě přidáte Ostropestrcovou kúru, bude úspěch zaručen, a navíc začnete hubnout za poměrně krátkou dobu. A co víc, budete hubnout zdravě. To znamená, že se organismus začne zbavovat přebytečných kilogramů zcela přirozeně a sníží se riziko nepříjemného jojo efektu.

Co vědět o Ostropestrcové kúře

Co je dobré vědět, než se do kúry s Ostropestrcem mariánským pustíte? Tohle jsou ty nejdůležitější informace:

 • Jak dlouhá je kúra
 • Ostropestrcová kúra by měla trvat 12 týdnů, aby se detoxikační účinky této bylinky opravdu projevily a nastartovaly se všechny ozdravné a hubnoucí procesy v těle. Ostatně již po 2 týdnech pocítíte změny k lepšímu. Podle stavu konkrétního organismu a jeho “startovací pozice” na začátku kúry (v závislosti na tom jak dlouho byla játra poškozována) je vhodné kúru Ostropestřcem zopakovat na základě individuálních potřeb 2-3x do roka. Mezi kúrami Ostropestřcem se doporučuje udělat přestávku v trvání 2 až 4 týdny. Po 45-tce je doporučeno regenerovat játra Ostropestrcem i v rámci prevence již pravidelně.

 • Jednoduché užívání
 • Užívání drceného plodu Ostropestrce mariánského je snadné – 4krát denně si dopřejete 1 čajovou lžičku (prvních 10 dní kúry můžete užívat i 2 lžičky 4krát denně), kterou zapijete sklenicí vody (ideálně 45 minut před jídlem nebo po něm). Pokud vám tato „frekvence“ nevyhovuje, můžete užívat 2krát denně dvě lžičky. Je to zkrátka na vás. Ostropestřec si také můžete „zobnout“, když pocítíte hlad – tak si jednoduše „odškrtnete“ jednu lžičku z předepsaných 4 denně.

 • Neutrální chuť
 • K velkým přednostem Ostropestrce patří jeho neutrální chuť, která může vzdáleně připomínat mletý ořechy. Díky tomu si ho můžete klidně přimíchat do džusu, smoothie nebo jogurtu či kefíru. Nemusíte se tedy bát, že by vám bylinka nechutnala.

Za 12 týdnů dokáže kvalitní Ostropestřec s vaším tělem divy

Hubnutí začíná v hlavě. Že jste tohle klišé slyšeli snad stokrát? Pak na něm nejspíš něco bude. Tak předně byste měli znát jasnou odpověď na otázku, proč vlastně hubnete. Pro své zdraví? Svůj dobrý pocit? Nebo protože jste zaslechli jízlivou poznámku na svou adresu od někoho z okolí? Věřte, že pokud snahy o zhubnutí vychází z vás a vašeho přesvědčení, je cesta k úspěchu snazší.

A když už jsme u úspěchu – nemějte na sebe nerealistické požadavky! Nikdo ještě nezhubl (alespoň ne zdravě) 20 kilo za měsíc! Zrovna tak byste neměli chtít srazit hmotnost pod svou ideální hodnotu. Ani podváha totiž vašemu tělu dvakrát nesvědčí. Zkrátka a dobře – o hubnutí přemýšlejte a povolejte „do zbraně“ všechny prostředky, co máte. V čele s Ostropestrcem mariánským!

V Ostropestřeci mariánském najdete jednoho z nejsilnějších spojenců, jaké příroda nabízí. Tak toho využijte a žijte zdravější život bez léků a s tělem, jaké vám budou závidět! Začněte ještě dnes!

Věříme, že Ostropestřec pomůže i vám a se zkušenostmi se s námi neváhejte podělit. Můžete inspirovat ty, kteří ještě váhají. Napište nám komentář, nebo tento článek sdílejte přátelům a všem, na kterých vám záleží 🙂

Zdroje:

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce července!

8 komentářů: “Ostropestřec mariánský podpoří hubnutí. Jak na to?”

  1. Dobrý den paní Hano,

   ano, to je možné – 3ks je doporučené množství, oblíbené u zákazníků, protože od tohoto množství je již poštovné zdarma a můžete také využívat množstevní slevy.

   Nakupovat však můžete již od 1ks, počet v košíku si jednoduše upravíte znaménky PLUS a MINUS: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ostropestrec-mariansky/

   Pokud změníte počet kusů, až když máte produkt v košíku, musíte také stisknout tlačítko „aktualizovat“ a cena se změní. Pokud změníte počet kusů před vložením produktu do košíku, cena se změní okamžitě.

   Je však důležité mít na paměti, že jedno balení vám při správném dávkování vystačí pouze na dva týdny. Také při objednávce 1-2 ks ještě platíte poštovné 139 Kč. Od 3 ks a více již platíme poštovné my 🙂

   Ušetřete – rozdáváme sáčky ZDARMA: za každých 5 sáčků Ostropestřce od nás dostanete vždy jeden sáček zcela ZDARMA + doprava gratis
   https://www.vasbylinkar.cz/obchod/

   Přeji hodně zdraví, Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Pešková, děkujeme za Váš zájem.

   🌱 Na celou 12 týdenní kúru 🌱 budete potřebovat 6 balíčků, jeden vydrží při doporučeném užívání cca 2 týdny. Právě proto máme v nabídce výhodné akční balení na celou kúru 5 + 1 zdarma – kde za cenu jen 5ks získáte až 6ks + poštovné zdarma https://www.vasbylinkar.cz/obchod/detoxikacni-kura-5-plus-1-zdarma/

   Kvalitní a zákazníky ověřený drcený Ostropestřec můžete koupit v našem eshopu: 🛒 https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – zde můžete objednat.

   ❗️ Rozdáváme balíčky ZDARMA ❗️ 😮

   💰 Ušetřete s výhodnými balíčky na celou kúru 5 + 1, kúru pro dva 10 + 2 nebo 20 + 5 pro celou rodinu, získejte balíčky zcela ZDARMA a neplaťte poštovné!

   Neváhejte a využijte naše množstevní slevy a právě probíhající AKCI na 🚛 dopravu ZDARMA již od 3 kusů pouze do konce měsíce.

   Všechno o průběhu kúry se dozvíte ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/ a podrobné informace o užívání najdete ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec-mariansky/

   Přeji hezký den 🙂 Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Viktorie,

   existuje mnoho typů hormonální antikoncepce, proto je namístě poradit se s lékařem o tom, zda je užívání Ostropestřce pro Vás vhodné při použití přípravku konkrétního typu hormonální antikoncepce.

   Více v odpovědi č. 21., zde:

   https://www.vasbylinkar.cz/caste-otazky-o-ostropestrci/

   Přeji příjemný den,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

 1. Dobrý den. Mám ostropestřec, který není drcený, je možné ho nadrtit v mlýnku na kávu? Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, jsme rádi, že máte zájem vyzkoušet naši Ostropestřcovou kúru (https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/).

   Zkušenosti lidí, kterým Ostropestřec pomohl však říkají, že Ostropestřec má nejefektivnější účinky jako drcený plod konzumován přímo. Více o tématu, proč funguje lépe drcený jako olej, kapky, tinktury, nebo čaje se dozvíte v tomto článku: https://www.vasbylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky-ostropestrec-uzivat/

   Nedrcený Ostropestřec mariánský v nabídce nemáme, protože drtit jej v domácích podmínkách je složité, hned z několika důvodů:

   – Ostropestřec nesmí přijít při drcení do kontaktu s kovem (hmoždíř, mlýnek na kávu, koření nepřichází v úvahu …), speciální drtičku má doma málokdo,

   – Špatně podrcen (na příliš velké, nebo příliš malé částečky) není vhodný z hlediska vstřebání účinné látky silymarin, která se nachází ve slupce, při nesprávné velikosti částic se silymarin nevstřebá dokonale,

   – Nesmí tam vzniknout teplota 40 stupňů Celsia a více (což při použití domácích mlýnků a zalévání vařící vodou vznikne určite),

   – Časové hledisko – v dnešní době si jen málokdo může dovolit drtit si Ostropestřec 4x do dne (např. v práci je to nepředstavitelně),

   – Odkud sehnat opravdu účinný Ostropestřec, protože (cituji z našich stránek): „Silymarin se tvoří v Ostropestřci průběžně, ale zejména v druhé polovině září až říjnu, ideálně při teplotách kolem 25 °C, což je v našich zeměpisných šířkách těžko dosažitelné.“ Levný Ostropestřec, který je u nás možné koupit je z domácí produkce a povětšinou je určen spíš na lisování se studena (výroba oleje s nízkým obsahem silymarinu) nebo jako potrava pro zvířata, protože má nízký obsah silymarinu.

   Často se pak stává, že se nám ozývají lidé s tím, že jim „Ostropestřec nepomohl“ s jejich zdravotním problémem. Vždy se však dopracujeme k vysvětlení, proč tomu tak bylo: užívali Ostropestřec v nesprávné formě (ne drcený plod, resp. ne kvalitní Ostropestřec s vysokým obsahem silymarinu) a nesprávným způsobem (tedy ne tak jako doporučujeme ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/).

   Veškeré informace o tom jak Ostropestřec správně užívat najdete na našich stránkách. Musí se však jednat o účinný tlučený plod Ostropestřce mariánského, jaký nabízíme v našem obchodě.

   Právě proto nabízíme Ostropestřec již drcený a balený v sáčcích, které lze opakovaně uzavřít bez přístupu vzduchu pro pohodlné užívání: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/

   Přeji hezký den,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *