Ostropestřec mariánský vás ochrání před zákeřným onemocněním – cukrovkou

Diabetes mellitus – cukrovka je ve většině případů doživotní onemocnění, které je dnes velmi rozšířené. Příčinou je nedostatek inzulínu, který zajišťuje správné metabolizování glukózy (cukru) v těle a lidé tak trpí hyperglykémií – zvýšenou hladinou cukru v krvi. Způsobuje ji i nezdravý životní styl. Jak vám Ostropestřec dokáže pomoci?

Po vánočních svátcích se mnoho z vás cítí nepříjemně. Těžké a kalorická jídla nepřispívají k dobré životosprávě, a bohužel, jsou pro organismus nebezpečné. Při nevybalancovaní inzulínu se v těle ukládá více tuku, což způsobuje nárůst tělesné hmotnosti. Tento jev doprovází i únava a malátnost. Špatný životní styl může být jednou z příčin vzniku Diabetes mellitus.

Jaké jsou typy cukrovky?

Rozlišujeme 2 typy:

Cukrovka 1. typu

 • vrozená, projevy již v dětství
 • nedostatečná tvorba inzulínu v pankreatu
 • celoživotní léčba s podkožní aplikací inzulínu

Cukrovka 2. typu

 • pacienti s nadváhou, obezitou a ve vyšším věku
 • nedostatečná reakce tkání na inzulín (tělo je na něj méně citlivé)
 • léčba zejména úbytkem váhy, dodržováním diety, podáváním antidiabetik
 • dá se jí předcházet

Příznaky cukrovky

 • únava, malátnost a nevýkonnost
 • hubnutí
 • časté močení
 • žízeň
 • zrak

Jak proti cukrovce bojovat?

Onemocnění postihuje každý rok stále více a více lidí, dokonce i dětí. Prevence je proto velmi důležitá. Co všechno vám pomůže předejít cukrovce?

 • aktivní pohyb
 • správná životospráva
 • méně sladkého

Při diagnóze je nezbytná pravidelná a vyvážená strava, nejlépe několikrát denně po menších porcích.

Složení diabetické stravy

 • 45% sacharidů
 • 35% tuků
 • 20% bílkovin

Doporučujeme konzumovat komplexní sacharidy, které ve vašem těle nebudou způsobovat výkyvy hladiny cukru – celozrnné pečivo, vlákninu, luštěniny a potraviny s nízkým glykemickým indexem.

Nezapomínejte ani na příjem vitaminů: A, B, C, D, E a minerálů: hořčík, zinek.

Diabetici a kardiovaskulární onemocnění

Bohužel, lidé s cukrovkou jsou mnohem náchylnější na kardiovaskulární problémy, kvůli nedostatku koenzymu Q10. Zkuste zvýšit jeho příjem konzumováním sóji, ryb či zeleniny.

Normální hladina cukru v krvi díky ostropestřci

Renomované zahraniční zdroje uvádějí, že Ostropestřec mariánský pomáhá ke zlepšení glykemické kontroly u lidí s diabetem typu 2 (bez onemocnění jater). Kromě toho, že působí jako antioxidant, přispívá k normálnímu trávení či detoxikaci jater, přispívá i k metabolismu sacharidů, tedy k vyrovnávání hladiny cukru v krvi.

Ostropestřec mariánský a cukrovka

V jednom z našich článků jsme v krátkosti vysvětlovali fungování antioxidantů a volných radikálů. Volné radikály při přemnožení v těle napadají i zdravé buňky a přispívají k oxidačnímu stresu, který je doprovázen poruchami a zánikem buněk.

Cukrovka je často spojována s oxidativním stresem, při jehož snižování vám pomůže právě Ostropestřec svými antioxidačními účinky.

Důkazem dobrého vlivu drceného Ostropestřce mariánského na cukrovku je výzkum z roku 2006 – Philotherapy Reasearch. Polovině zkoumaných subjektů byla pravidelně podávána dávka sylimarínu (účinná látka Ostropestřce, zvýšený počet bioflavinoidů), kterým klesla úroveň cholesterolu a snížila se hladina cukru v krvi.

Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřcem mariánským naleznete podrobněji popsán ZDE.

Vše o užívání drceného plodu Ostropestřce mariánského se dozvíte ZDE.

Ostropestřec jako ochránce jater

Játra hrají důležitou roli při vzniku obezity (samozřejmě, jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle). Ostropestřec je dokáže chránit tím, že produkuje žluč, čímž odbourává tuky. Nadváha je jednou z možných příčin cukrovky, a proto je vliv Ostropestřce na Diabetes velmi důležitý.

Dar přírody – Ostropestřec může být při léčbě cukrovky účinnější než některé léky. Vaše játra při tom ochrání a nepoškozuje je.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce května!

4 komentáře: “Ostropestřec mariánský vás ochrání před zákeřným onemocněním – cukrovkou”

 1. Já konzumuji ostropestrec od srpna, zhubla jsem a veškeré hodnoty jsou v pořádku, cukr, tuk, cholesterol, tlak

 2. Mám tří měsíční kůru za sebou a bylo to super. Nejen, že mám dole 10kg, ale cukr, který byl na hraně, cholesterol i tlak vše v nyní v normě. Měla jsem ztučnělé játra, na kontrolu jdu až o dva měsíce, tak doufám, že i tam bude zlepšení. Díky za tuto vzácnou bylinku

 3. Zdravim vás, brala jsem ho tak jak radi: 4× denně. Hodinu před a hodinu po užiti kávové lžičky nic nejíst. Zapít 3dcl vody. To je vše. A výsledky? Přímo skvělé! Nejen,že jsem 10kg zhubla, cukr byl najednou pod hranicí normálu, cholesterol, který před tím ne a ne klesnout, najednou padal dolů. Měla jsem ztučnělá játra, ty půjdu kontrolovat až v květnu, tak doufám, že i tu bude pokrok k lepšímu. Taky mám špatný žaludek a i ten se hodil do klidu, jen jsem trochu upravila jídelníček. Vysadila jsem bílé pečivo a sladkosti. Jo a přidala jsem více pohybu – v zimě chůzi, v létě zahrádku. Jo a vám to svěřím, včera mě bylo 67 a energie mám na rozdáváni. Ať se daří i vám s ostropestřecem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *