Játra a jejich onemocnění

8 záškodníků útočících na vaše játra

V játrech jakožto největší žláze lidského těla probíhají důležité procesy, na nichž je závislé fungování našeho organismu. Tato žláza hraje důležitou roli při metabolismu a řadí se do trávicího traktu. Má na svědomí detoxikaci organismu a přeměnu vstřebaných cukrů, tuků a bílkovin. Také slouží k uvolňování živin do krevního oběhu, tvorbě žluči a odstraňování jedovatých látek. Játra jsou pro život nezbytná, a proto je nutné si dát pozor na následujících osm škůdců, kteří poškozují játra a způsobují jejich onemocnění:

1. Alkohol

Tato látka, která v játrech metabolizuje, si drží mezi všemi škůdci prvenství. Konzumace alkoholu ve velkých množstvích a na pravidelné bázi má na svědomí odumírání jaterních buněk. Důsledkem toho játra „tvrdnou“ – z tkáně se stává vazivo. Následně přestávají játra plnit své funkce a vzniká cirhóza. Takto poškozená játra pomáhá regenerovat právě ostropestřec mariánský.

2. Kouření

Na činnost související s vdechováním a vydechováním kouře obsahujícího nikotin vzniká u lidí zdraví ohrožující závislost. Škodlivé účinky kouření se nevyhnou ani játrům, a to ve formě oxidačního stresu. Ten zapříčiňují toxiny z cigaret a může poškodit jaterní buňky.

3. Obezita

Častým problémem obézních lidí, kteří mají vysokou koncentraci tukových látek v krvi, jsou tzv. „ztukovatělá játra“ – steatóza. Jedná se o nealkoholickou formu cirhózy, přičemž játra doslova obrostou tukem. I zde si můžeme pomoci úpravou životosprávy (úprava jídelníčku a více pohybu podle možností) a ostropestřecovou kúrou, jejíž průběh popisujeme i na našich stránkách.

4. Cukrovka

Až o 50 % větší pravděpodobnost ke vzniku problémů s játry mají lidé trpící cukrovkou. Toto riziko se vztahuje zejména na ztukovatění. Vina je připisována zvláště zpomaleným nebo méně funkčním procesům rozkládání cukrů v játrech cukrovkáře.

5. Sůl

Její nadměrná konzumace, kromě nebezpečného zvedání krevního tlaku, způsobuje i zadržování tekutin v játrech, kvůli kterému vznikají zbytečné otoky.

6. Strava

Jídla z kategorie rychlého občerstvení, masité i pálivé, komplikují játrům jejich následné zpracování. Na jejich zatěžování se podepisují také opakované otravy jídlem (např. houbami). Je proto důležité dbát o svůj jídelníček a těžká jídla zaměnit za jejich lehčí a zdravější alternativy.

7. Viry a infekce

K výše zmíněné jaterní cirhóze vedou kromě alkoholu i infekce a viry. Z této kategorie jsou to nejčastěji autoimunitní hepatitidy a hepatitida typu B a C. Na vzniku cirhózy se podílejí i záněty jater, na které je více náchylné ženské pohlaví. Poškození jater se nevyhnou ani lidé s vrozenými nemocemi, jakými jsou hematochromatóza (nadměrné ukládání železa do jater) a Wilsonova choroba (nemoc způsobená nadměrným ukládáním mědi do jater).

8. Léky

Užívání léků na revma nebo cholesterol nebo obecně dlouhodobé užívání jakýchkoliv léků játra zatěžuje a postupem doby může dojít i k jejich poškození. Na jejich poškozování se však podílejí i antibiotika, antidepresiva či léky proti bolesti. Takovéto zatěžování je obvykle doplněno problémy s ledvinami. V současnosti bohužel užívá větší množství léků na pravidelné bázi stále větší část nejen starší populace.

Příznaky onemocnění jater

Problémy související s játry bývají odhaleny až po dlouhodobém a důkladném pátrání a v horším případě, až když je stav akutní. Proces pátrání bývá ztížen málo specifickými příznaky onemocnění. K příznakům patří svalová slabost, únava, pobolívání kloubů, nechutenství, neurčitý tlak v pravém podžebří, poruchy trávení a pocit plnosti v břiše.

Náš tip: užívejte drcený ostropestřec mariánský

Velmi jednoduchou, ale účinnou procedurou, je očista a regenerace jater drceným ostropestřcem. Bylinka ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název silymarin. Nejenže detoxikuje organismus, ale jeho konzistence pomáhá čistit stěny střev od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy a brání efektivní absorpci živin do organismu.

Ostropestřec je nejlepší používat v drcené podobě a to 1 čajovou lžičku 4x denně. Regenerací jaterních buněk pomáhá k odstranění všech zmíněných problémů, které jsou spojeny s nesprávným fungováním jater. Řadíme k nim také akné a problémy s pokožkou nebo únavu.

Proč jsou jiné formy Ostropestřce méně efektivní?
 • tablety – jsou průmyslově zpracované a přidávají se do nich i další látky. Zkrátka proměna na kapsle není naturální proces. Alternativou je 100% přírodní drcený ostropestřec
 • olej – efekt regenerace jater je nízký, může však být zdrojem mastných kyselin a vitamínu E, využití má ideálně v salátech
 • čaj – při více než 40 ° C se znehodnocuje až úplně ničí účinná látka silymarin, čaj tedy nemá při regeneraci jater a detoxu téměř žádné účinky

Tato zázračná bylina očistila již mnoho organismů lidí, kteří se s námi podělili o své zkušenosti.

Účinky ostropestřce mariánského

Vnitřní účinky
 • zvýšení obranyschopnosti organismu
 • zlepšení tělesných funkcí
Vnější účinky
 • kvalita pleti
 • příliv energie a vyzařování

Tip 1: Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřec mariánský naleznete podrobněji popsán ZDE.

Tip 2: Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

Kúru opakujte ideálně vícekrát ročně podle potřeby. Věříme, že Ostropestřec pomůže i vám a se zkušenostmi se s námi neváhejte podělit. Můžete inspirovat ty, kteří ještě váhají. Napište nám komentář, nebo tenhle článek sdílejte přátelům a všem, na kterých vám záleží 🙂

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce května!

13 komentářů: “8 záškodníků útočících na vaše játra”

 1. Na játra jednoznacne ostropestřec mariánský! ale pozor na šmejdy, musi to byt takový, který má hodně účinné látky silymarinu, který regeneruje játra. Já jsem měl po léčbě silnými antibiotiky, ktere jsem bral jako infuze, zhoršené jaterní testy a dali mi na regeneraci jater dalsi léky. Ty jsem po týdnu přestal brát protože mi dcera na internetu našla ze na játra je dobry ostropestřec a upřímně, já věřím více prirode než vyrobcum léků. Objednal jsem si nekolik balicku drceného ostropestřce z této stranky a začal jsem ho užívat. Pouze jsem ho po lžičkách jedl, nedělal jsem si z něj caj. A na kontrole po třech měsících jsem uz měl jaterní testy v normě. Kazdy kdo musi brat nejake silně léky, by si měl podla mne skusit takovou očistnou kúru.

   1. Dobry den,
    sousto s ostropestřce doporučujeme v ústech dobře rozžvýkat a promíchat se slinami a až následně zapíjet vodou. Z takto zpracovaného sousta se mohou v trávicím traktu lépe uvolňovat účinné látky.
    Přeji krásný den,
    Zuzana
    VasBylinkar.cz

 2. Na kterykoli z techto priznaku doporucuji skusit tak na tri mesice uzivat tluceny ostropestrec mariansky. Je to zazrak na jatra. Ja jsem mela zvyseny cholesterol a bilirubin, zacala jsem mit az nazloutl pokozku, samozrejme i kila navic. Na internetu jsem nasla ze jatra dokaze obnovovat ostropestrec mariansky. Objednala jsem si tedy tri balicky tady v eshopu a nasadila jsem si dietu. Skutecne, vysledky zacaly jit do normy. Kuru urcite jeste pres rok preventivne zopakuji.

  1. Dobry den, po trech mesicich si muzete dat na 2-3 tydny pauzu, ale jinak je konzumace ostropestrce bezpecna a nemuzete se nim „predavkovat“. Preji pekny den, Zuzana, VasBylinkar.

 3. Dobrý den, já jsem byl na sono a pan doktor říkal, že mám větší objem jater jako je v normě, jsem obézní, to znamená, že mi neuškodí používat tento zázrak ??? Děkuji.

 4. Ostropestřec je velmi vhodný při potížích s játry (vím z vlastní zkušenosti). Rozhodně doporučuji kombinovat s kyselinou lipoovou, to je doslova balzám pro játra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *