Detoxikovat organismus můžete i v létě. Jak na to?

Také s nervozitou pozorujete kalendář, který neúprosně upozorňuje, že plavková sezóna se blíží, a vy navzdory všem možným dietním snahám stále nemáte postavu podle svých představ? Pak je nejvyšší čas dopřát svému organismu účinnou očistnou kúru, která vám pomůže nejen lépe vypadat, ale i lépe se cítit!

Znáte to – přes zimu se člověk méně hýbe, zato příležitostí k mlsání má spoustu, a kila jdou pomalu a jistě nahoru. Na jaře se pak spousty z nás zmocní nervozita a začneme s nejrůznějšími dietami. Jenže ty občas nefungují tak, jak jsme si od nich slibovali. Často se navíc přidají kvůli zhoršené životosprávě také nepříliš dobré výsledky lékařských testů. V ordinaci pak slyšíme, jak máme zvýšený LDL cholesterol, cukr na hranici (nebo už za ní), případně lékař kroutí hlavou nad nepříliš uspokojivými „hepatálkami“, tedy zvýšenými jaterními testy.

Je jasné, že tělo volá o pomoc. Jak mu ulevit? Zkuste mu dopřát očistnou detoxikační kúru, díky které se vám zlepší nejen postava, ale i nálada a zdraví.

Co nám říká vlastní tělo

Nepříliš zdravý způsob života přes zimu vede – kromě již zmíněné zvýšené tělesné hmotnosti a nijak veselým lékařským testům – i k dalším potížím. Patří k nim oslabený imunitní systém (tělo nemá sílu bránit se útokům virů a bakterií, a proto jsme častěji nemocní), zanesená játra a zvýšené riziko jejich onemocnění, nedostatek energie a vitality, nevysvětlitelná náladovost a únava.

Tohle vše je důsledkem intoxikace organismu. Nadbytečné cukry se mění na tuk, který se usazuje nejen pod kůží (a my se pak nevejdeme do oblíbených kalhot), ale také v cévách a řadě orgánů, především v játrech. Zvýšená zátěž dopadá i na ledviny, které se musejí zbavovat většího množství toxického odpadu, a naše střeva (která jsou mimochodem úzce spjata s naším imunitním systémem). Když k tomu přidáte všudypřítomný stres a nejrůznější škodlivé látky z prostředí, nemůžete se tělu divit, že nefunguje tak, jak má.

 

Očista, která prospěje zdraví

Odpovědí na všechny zmíněné potíže může být nasazení účinné detoxikační kúry. Co se pod tímto názvem skrývá? Detoxikace znamená zbavit tělo škodlivých látek a toxinů, které se v něm usadily. Očistná kúra zvýší obranyschopnost organismu a také může být prevencí řady onemocnění.

V boji s toxiny hrají významnou roli antioxidanty, které ničí takzvané volné radikály (v našem těle dokáží nadělat pořádnou paseku – nejenže urychlují stárnutí, ale navíc oslabují imunitu a jsou spojovány i se vznikem závažných onemocnění). Kde antioxidanty najdete? Především v čerstvé zelenině, v ovoci a také v řadě bylin.

Vzhledem k tomu, že nejnamáhanějším orgánem, co se zanesení toxiny týče, jsou naše játra, měla by se očistná kúra zaměřit především na ně.

Jak na to?

Příroda nabízí pro detoxikaci jater skvělého spojence – bylinu ostropestřec mariánský, která obsahuje komplex antioxidantů bioflavonoidů, jež se souhrnně nazývají silymarin. Nejlepší je užívat ostropestřec mariánský – tlučený plod, který nejen pomáhá k lepší kondici játrům, ale také čistí střevní stěny od usazených nánosů zbytků potravy. Ačkoli na trhu najdete i jiné formy ostropestrce (čaj, který se ale zalívá vroucí vodou, jež ničí většinu antioxidantů; olej, který je sice zdrojem mastných kyselin a vitaminu D, ale detoxikační účinek má nízký; tablety, do nichž jsou často přidávány další látky), drcený plod je pro očistu těla nejúčinnější.

A jak taková detoxikační kúra ostropestrcem mariánským vypadá? Je to jednoduché. Tlučený plod si dopřávejte 4krát denně. Jednu čajovou lžičku zapijete vodou. Jestliže cítíte, že by vaše tělo opravdu potřebovalo rychlou vzpruhu, během prvních 10 dní kúry užívejte dvojnásobné množství ostropestrce.

Pokud upravíte i životosprávu, účinek bude ještě větší. Jak na to, se dozvíte v našem článku 8 tipů pro dietu s ostropestrcem mariánským.

První změny už během dvou týdnů

Jak vlastně poznáte, že se vaše tělo úspěšně detoxikuje? Na výsledky nemusíte čekat dlouho!

 • První dva týdny

  V játrech startují detoxikační procesy, začíná se odbourávat nahromaděný tuk. Změnu poznáte i na trávení – zpravidelní se vylučování a přestanete mít pocit nafouklého břicha.

 • Po 3 až 4 týdnech

  Trávicí soustava začíná fungovat, jak má, takže se do těla lépe vstřebávají potřebné živiny. Řada lidí pozoruje zmírnění alergických projevů a také snížení zánětlivých reakcí těla. Kromě toho budete mít více energie, nebudete tak náladoví a ustoupí i bolesti hlavy.

 • Po 6 týdnech

  První změny zaznamená i vaše okolí. Aby ne! Na pohled budete vypadat zdravěji, zlepší se vám pleť a nebudete mít tak unavené oči. Změnu už může zaznamenat i lékař – na poklesu hladiny škodlivého LDL cholesterolu.

 • Po 8 až 9 týdnech

  Detoxikace je v plném proudu. Konečně jste se zbavili nevysvětlitelné únavy a energie máte na rozdávání. Vaši blízcí budou navíc jistě rádi, že se na ně teď usmíváte častěji než dřív.

 • Po 12 týdnech

  Konečně máte zase játra jako zamlada! Zbavila se totiž toxických látek i tuku, navíc se účinně zregenerovaly i jaterní buňky. Ostatně i vaše krevní testy by měly ukazovat změnu k lepšímu – cholesterol, cukr i jaterní hodnoty by měly být konečně v normě. A co víc, ručička na vaší váze se konečně začne pohybovat vysněným směrem!

Jak přesně detoxikace a regenerace jater díky ostropestrci probíhá, si můžete přečíst ZDE.

Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

Vzhůru za zdravějším životem

Nemá cenu si nic nalhávat – žádná změna životního stylu není lehká, a tak je jasné, že ze začátku očistné kúry to nebude úplně snadné. Tělo, které si nejen přes zimu zvyklo na spoustu kalorií, se začne zpočátku vzpouzet a protestovat. Může se proto stát, že v prvních dnech budete mít pocit hladu, budete unavenější a také nervózní. Jenže by byla chyba s detoxikací přestat! Jak tuto zatěžkávací zkoušku přežít?

 • 1. Diář připraven

  Především si řekněte, kdy přesně se změnou životního stylu začnete. Jinak hrozí, že ji nejspíš neodstartujete nikdy. Takže pěkně diář do ruky, vyberte konkrétní datum a toho se držte.

 • 2. Musím ti něco říct

  Občas ale zakolísáme, i když máme pevně stanovený termín. Proto se vyplatí o svém záměru říct lidem z okolí. Čím víc jich bude, tím lépe. Existuje totiž vysoká pravděpodobnost, že raději začnete, než byste poslouchali dotěrné otázky, proč jste tak ještě neučinili…

 • 3. Dělám to pro sebe!

  Důležitá je i správná motivace. Důvodem, proč tolik lidí změnu životosprávy nedotáhne do konce, je, že odhodlání k ní nevychází z přímo z nich, ale je spíše reakcí na někoho z okolí (schválně, kolikrát už jste slyšeli poznámku typu „ale ty jsi se docela zakulatil/a, že?“). Taková motivace nemusí stačit. Pamatujte, že vše děláte pro sebe a své zdraví.

 • 4. Není cíl jako cíl

  Občas máme od svého těla nereálná očekávání. Ano, je dobré stanovit si nějaký cíl svého snažení, ale nečekejte nemožné (jako zhubnout během měsíce 20 kilo, když ideál je 5)! Takže pozor na nesplnitelné cíle, které vás jen okrádají o motivaci vytrvat.

 • 5. Důvod k oslavě

  V průběhu detoxikační kúry sami uvidíte, jak se vaše tělo mění k lepšímu (ostatně dobrým tipem je pravidelně se fotit). Každý pokrok nezapomeňte oslavit a dopřejte si nějakou malou odměnu (samozřejmě ne zmrzlinu nebo večeři ve fast foodu). I drobnost totiž může být motivací jít dál!

V ostropestrci mariánském najdete jednoho z nejsilnějších spojenců, které příroda nabízí. Tak toho využijte! Prospějete svému zdraví i své kráse a náladě.

Máte už s ostropestrcovou detoxikační kúrou zkušenosti? Podělte se o ně a pomozte tak těm, kteří váhají, udělat důležitý krok na cestě k lepšímu zdraví a celkové pohodě!

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 275g XXL sáčky jen do konce prosince!

4 komentáře: “Detoxikovat organismus můžete i v létě. Jak na to?”

  1. Dobrý den, pokud užíváte drcený plod Ostropestřece od nás (https://www.vasbylinkar.cz/obchod/), doporučujeme 12 týdenní kúru. Pokud byste chtěli následně pokračovat, doporučujeme přestávku 2-4 týdny.

   Bližší informace o průběhu a trvání ostropestrcové kúry najdete v našem článku na toto téma: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   Vše co potřebujete vědět o užívání Ostropestřce v 5 bodech: https://www.vasbylinkar.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-uzivani-ostropestrce-v-5-bodech/

   Přeji hodně zdraví, Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý deň pani Soňa,

   ďakujeme za Váš email.

   Áno, Ostropestrec mariánsky je vhodný aj pre zvieratá:
   https://www.vasbylinkar.cz/ostropestrec-mariansky-vzacna-bylina-pomaha-nejen-lidem/

   Kvalitný a zákazníkmi overený Ostropestrec môžete kúpiť v našom eshope: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – tu môžete objednať.

   Priebeh Ostropestrecovej kúry bude podobný ako u ľudí, popisujeme ho tu: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.

   Prajem Vám ešte krásny deň! 🙂

   S pozdravom,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.