Detoxikovat organismus můžete i v létě. Jak na to?

Také s nervozitou pozorujete kalendář, který neúprosně upozorňuje, že plavková sezóna se blíží, a vy navzdory všem možným dietním snahám stále nemáte postavu podle svých představ? Pak je nejvyšší čas dopřát svému organismu účinnou očistnou kúru, která vám pomůže nejen lépe vypadat, ale i lépe se cítit!

Znáte to – přes zimu se člověk méně hýbe, zato příležitostí k mlsání má spoustu, a kila jdou pomalu a jistě nahoru. Na jaře se pak spousty z nás zmocní nervozita a začneme s nejrůznějšími dietami. Jenže ty občas nefungují tak, jak jsme si od nich slibovali. Často se navíc přidají kvůli zhoršené životosprávě také nepříliš dobré výsledky lékařských testů. V ordinaci pak slyšíme, jak máme zvýšený LDL cholesterol, cukr na hranici (nebo už za ní), případně lékař kroutí hlavou nad nepříliš uspokojivými „hepatálkami“, tedy zvýšenými jaterními testy.

Je jasné, že tělo volá o pomoc. Jak mu ulevit? Zkuste mu dopřát očistnou detoxikační kúru, díky které se vám zlepší nejen postava, ale i nálada a zdraví.

Co nám říká vlastní tělo

Nepříliš zdravý způsob života přes zimu vede – kromě již zmíněné zvýšené tělesné hmotnosti a nijak veselým lékařským testům – i k dalším potížím. Patří k nim oslabený imunitní systém (tělo nemá sílu bránit se útokům virů a bakterií, a proto jsme častěji nemocní), zanesená játra a zvýšené riziko jejich onemocnění, nedostatek energie a vitality, nevysvětlitelná náladovost a únava.

Tohle vše je důsledkem intoxikace organismu. Nadbytečné cukry se mění na tuk, který se usazuje nejen pod kůží (a my se pak nevejdeme do oblíbených kalhot), ale také v cévách a řadě orgánů, především v játrech. Zvýšená zátěž dopadá i na ledviny, které se musejí zbavovat většího množství toxického odpadu, a naše střeva (která jsou mimochodem úzce spjata s naším imunitním systémem). Když k tomu přidáte všudypřítomný stres a nejrůznější škodlivé látky z prostředí, nemůžete se tělu divit, že nefunguje tak, jak má.

 

Očista, která prospěje zdraví

Odpovědí na všechny zmíněné potíže může být nasazení účinné detoxikační kúry. Co se pod tímto názvem skrývá? Detoxikace znamená zbavit tělo škodlivých látek a toxinů, které se v něm usadily. Očistná kúra zvýší obranyschopnost organismu a také může být prevencí řady onemocnění.

V boji s toxiny hrají významnou roli antioxidanty, které ničí takzvané volné radikály (v našem těle dokáží nadělat pořádnou paseku – nejenže urychlují stárnutí, ale navíc oslabují imunitu a jsou spojovány i se vznikem závažných onemocnění). Kde antioxidanty najdete? Především v čerstvé zelenině, v ovoci a také v řadě bylin.

Vzhledem k tomu, že nejnamáhanějším orgánem, co se zanesení toxiny týče, jsou naše játra, měla by se očistná kúra zaměřit především na ně.

Jak na to?

Příroda nabízí pro detoxikaci jater skvělého spojence – bylinu ostropestřec mariánský, která obsahuje komplex antioxidantů bioflavonoidů, jež se souhrnně nazývají silymarin. Nejlepší je užívat ostropestřec mariánský – tlučený plod, který nejen pomáhá k lepší kondici játrům, ale také čistí střevní stěny od usazených nánosů zbytků potravy. Ačkoli na trhu najdete i jiné formy ostropestrce (čaj, který se ale zalívá vroucí vodou, jež ničí většinu antioxidantů; olej, který je sice zdrojem mastných kyselin a vitaminu D, ale detoxikační účinek má nízký; tablety, do nichž jsou často přidávány další látky), drcený plod je pro očistu těla nejúčinnější.

A jak taková detoxikační kúra ostropestrcem mariánským vypadá? Je to jednoduché. Tlučený plod si dopřávejte 4krát denně. Jednu čajovou lžičku zapijete vodou. Jestliže cítíte, že by vaše tělo opravdu potřebovalo rychlou vzpruhu, během prvních 10 dní kúry užívejte dvojnásobné množství ostropestrce.

Pokud upravíte i životosprávu, účinek bude ještě větší. Jak na to, se dozvíte v našem článku 8 tipů pro dietu s ostropestrcem mariánským.

První změny už během dvou týdnů

Jak vlastně poznáte, že se vaše tělo úspěšně detoxikuje? Na výsledky nemusíte čekat dlouho!

 • První dva týdny

  V játrech startují detoxikační procesy, začíná se odbourávat nahromaděný tuk. Změnu poznáte i na trávení – zpravidelní se vylučování a přestanete mít pocit nafouklého břicha.

 • Po 3 až 4 týdnech

  Trávicí soustava začíná fungovat, jak má, takže se do těla lépe vstřebávají potřebné živiny. Řada lidí pozoruje zmírnění alergických projevů a také snížení zánětlivých reakcí těla. Kromě toho budete mít více energie, nebudete tak náladoví a ustoupí i bolesti hlavy.

 • Po 6 týdnech

  První změny zaznamená i vaše okolí. Aby ne! Na pohled budete vypadat zdravěji, zlepší se vám pleť a nebudete mít tak unavené oči. Změnu už může zaznamenat i lékař – na poklesu hladiny škodlivého LDL cholesterolu.

 • Po 8 až 9 týdnech

  Detoxikace je v plném proudu. Konečně jste se zbavili nevysvětlitelné únavy a energie máte na rozdávání. Vaši blízcí budou navíc jistě rádi, že se na ně teď usmíváte častěji než dřív.

 • Po 12 týdnech

  Konečně máte zase játra jako zamlada! Zbavila se totiž toxických látek i tuku, navíc se účinně zregenerovaly i jaterní buňky. Ostatně i vaše krevní testy by měly ukazovat změnu k lepšímu – cholesterol, cukr i jaterní hodnoty by měly být konečně v normě. A co víc, ručička na vaší váze se konečně začne pohybovat vysněným směrem!

Jak přesně detoxikace a regenerace jater díky ostropestrci probíhá, si můžete přečíst ZDE.

Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

Vzhůru za zdravějším životem

Nemá cenu si nic nalhávat – žádná změna životního stylu není lehká, a tak je jasné, že ze začátku očistné kúry to nebude úplně snadné. Tělo, které si nejen přes zimu zvyklo na spoustu kalorií, se začne zpočátku vzpouzet a protestovat. Může se proto stát, že v prvních dnech budete mít pocit hladu, budete unavenější a také nervózní. Jenže by byla chyba s detoxikací přestat! Jak tuto zatěžkávací zkoušku přežít?

 • 1. Diář připraven

  Především si řekněte, kdy přesně se změnou životního stylu začnete. Jinak hrozí, že ji nejspíš neodstartujete nikdy. Takže pěkně diář do ruky, vyberte konkrétní datum a toho se držte.

 • 2. Musím ti něco říct

  Občas ale zakolísáme, i když máme pevně stanovený termín. Proto se vyplatí o svém záměru říct lidem z okolí. Čím víc jich bude, tím lépe. Existuje totiž vysoká pravděpodobnost, že raději začnete, než byste poslouchali dotěrné otázky, proč jste tak ještě neučinili…

 • 3. Dělám to pro sebe!

  Důležitá je i správná motivace. Důvodem, proč tolik lidí změnu životosprávy nedotáhne do konce, je, že odhodlání k ní nevychází z přímo z nich, ale je spíše reakcí na někoho z okolí (schválně, kolikrát už jste slyšeli poznámku typu „ale ty jsi se docela zakulatil/a, že?“). Taková motivace nemusí stačit. Pamatujte, že vše děláte pro sebe a své zdraví.

 • 4. Není cíl jako cíl

  Občas máme od svého těla nereálná očekávání. Ano, je dobré stanovit si nějaký cíl svého snažení, ale nečekejte nemožné (jako zhubnout během měsíce 20 kilo, když ideál je 5)! Takže pozor na nesplnitelné cíle, které vás jen okrádají o motivaci vytrvat.

 • 5. Důvod k oslavě

  V průběhu detoxikační kúry sami uvidíte, jak se vaše tělo mění k lepšímu (ostatně dobrým tipem je pravidelně se fotit). Každý pokrok nezapomeňte oslavit a dopřejte si nějakou malou odměnu (samozřejmě ne zmrzlinu nebo večeři ve fast foodu). I drobnost totiž může být motivací jít dál!

V ostropestrci mariánském najdete jednoho z nejsilnějších spojenců, které příroda nabízí. Tak toho využijte! Prospějete svému zdraví i své kráse a náladě.

Máte už s ostropestrcovou detoxikační kúrou zkušenosti? Podělte se o ně a pomozte tak těm, kteří váhají, udělat důležitý krok na cestě k lepšímu zdraví a celkové pohodě!

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

12 komentářů: “Detoxikovat organismus můžete i v létě. Jak na to?”

  1. Dobrý den, pokud užíváte drcený plod Ostropestřece od nás (https://www.vasbylinkar.cz/obchod/), doporučujeme 12 týdenní kúru. Pokud byste chtěli následně pokračovat, doporučujeme přestávku 2-4 týdny.

   Bližší informace o průběhu a trvání ostropestrcové kúry najdete v našem článku na toto téma: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   Vše co potřebujete vědět o užívání Ostropestřce v 5 bodech: https://www.vasbylinkar.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-uzivani-ostropestrce-v-5-bodech/

   Přeji hodně zdraví, Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý deň pani Soňa,

   ďakujeme za Váš email.

   Áno, Ostropestrec mariánsky je vhodný aj pre zvieratá:
   https://www.vasbylinkar.cz/ostropestrec-mariansky-vzacna-bylina-pomaha-nejen-lidem/

   Kvalitný a zákazníkmi overený Ostropestrec môžete kúpiť v našom eshope: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – tu môžete objednať.

   Priebeh Ostropestrecovej kúry bude podobný ako u ľudí, popisujeme ho tu: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.

   Prajem Vám ešte krásny deň! 🙂

   S pozdravom,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Holesovska, pokud užíváte drcený plod Ostropestřce od nás (https://www.vasbylinkar.cz/obchod/), doporučujeme 12 týdenní kúru. 🌱 Na celou 12 týdenní kúru 🌱 budete potřebovat 6 balíčků, jeden vydrží při doporučeném užívání cca 2 týdny. Právě proto máme v nabídce výhodné akční balení na celou kúru 5 + 1 zdarma – kde za cenu jen 5ks získáte až 6ks + poštovné zdarma https://www.vasbylinkar.cz/obchod/detoxikacni-kura-5-plus-1-zdarma/

   Pokud byste chtěli následně pokračovat, doporučujeme přestávku 2-4 týdny. Přestávka se doporučuje, protože při dlouhodobém užívání vzniká rezistence, tělo si na bylinu zvykne a užívání ztrácí účinek.

   Bližší informace o průběhu a trvání ostropestrcové kúry najdete v našem článku na toto téma: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   Vše co potřebujete vědět o užívání Ostropestřce v 5 bodech: https://www.vasbylinkar.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-uzivani-ostropestrce-v-5-bodech/

   Přeji hodně zdraví,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

 1. Dobrý den je mi 40let trápí mě trávení . Mám vyšší krevní tlak, ostropestřec jsem si objednala a chci se zeptat jak začít užívat, mnoho přátel má problémy s krevním tlakem a pomohlo jim to. Na balení je napsané upozornění neužívat při vysokém krevním tlaku. Tak poraďte jak tedy,čaj si dělám z toho drceného a nevadí to. Děkuji Lenka

  1. Dobrý den paní Lenko, na zvýšení opatrnosti při zvýšeném tlaku upozorňujeme na našich stránkách, například zde: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec-mariansky/, v častých dotazech o Ostropestřci: https://www.vasbylinkar.cz/caste-otazky-o-ostropestrci/ a upozornění je přímo v e-shopu u produktu.

   Máme však i několik zákazníků, kteří mají zvýšený tlak a Ostropestřec přesto opatrně, v malých dávkách a postupně užívají, přičemž si sledují, jak na to jejich tělo reaguje. V takovém případě se doporučuje začít s užíváním v menších (např. polovičních) dávkách a v době dne, kdy je tělo v klidu (večer) a pozorovat jak na to tělo bude reagovat. Následně projdeme postupně na plnou dávku (začíná se jednou lžičkou večer, každých 10 dní přidáme další lžičku, až se dostaneme na plnou dávku).

   Na druhou stranu nám více zákazníků oznámilo, že konkrétně jim Ostropestřec tlak nezvedne a máme i zákazníky, kterým Ostropestřec tlak dokonce snížil (postupně, jelikož se odstranila příčina vysokého tlaku i vlivem užívání ostropestřce).

   Případně je vhodné poradit se i se svým lékařem. Máme také zákazníky, kterým po konzultaci lékař upravil dávkování léků na tlak během kúry a Ostropestřec mohli užívat bez problémů.
   Je to individuální, ale je třeba být opatrný.

   Náš produkt není čaj, je to drcený plod Ostropestřce určený k přímé konzumaci, protože v této podobě má nejlepší účinek. O tom, proč je to tak, se můžete dozvědět více zde: https://www.vasbylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky…/

   Kromě regenerace jater je Ostropestřec skvělým prostředkem i pro harmonizaci trávicího systému.

   Díky vláknině, kterou obsahuje, upravuje střevní mikroflóru a zároveň výborně stimuluje pohyblivost střev, čímž přispívá k pravidelnému vylučování.
   Pocit nafouklého břicha, plynatost nebo nepravidelné a obtížné vyprazdňování se tak stanou minulostí.

   Jemné částečky drceného Ostropestřce působí jako peeling střevních stěn, nánosy toxinů jsou postupně eliminovány, dochází ke zrychlení metabolismu a tělo je schopno lépe zpracovávat živiny ze stravy. Tím se zlepšuje stav celého organismu.

   Přeji hezký den 🙂
   Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Naďo, játra, žlučové cesty a žlučník, dvanácterník a slinivka břišní jsou navzájem funkčně i orgánově závislé části trávicí soustavy. Tyto orgány mají úzkou interakci mezi sebou, jejich harmonická spolupráce je nezbytná k dokonalému trávení. Po operaci žlučníku je skladovací funkce žlučníku zrušena. Žlučové šťávy nepřetržitě odtékají do dvanáctníku, a tak při zvýšené potřebě žluči (potrava s vyšším obsahem tuku) tělo nemá dostatek zásob v důsledku chybějícího žlučníku. Tuky zůstanou částečně strávené a později střevní flóra tlustého střeva je rozkládá za vzniku plynů, způsobila tím nafouknutí břicha případně i průjem.

   V tomto případě je velmi vhodné zaměřit se na regeneraci a stimulaci jater právě užívání Ostropestřce mariánského. Právě játra jsou totiž náš strategický orgán, který mimo jiné produkuje i žluč, potřebnou při vstřebávání tuků a vitamínů.

   O užívání Ostropestrce se také samozřejmě poraďte i se svým lékařem.

   Přeji pěkný den,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

 2. Dobrý den. Také jsem si objednala u vás ostropestřec celou 12 týdenní kůru a chtěla jsem se zeptat, zdali u toho musím držet nějakou dietu. Jsem teprve v začátku tak nemohu posoudit výsledky, ale věřím že co jsem si o tom přečetla bude pravda. Děkuji za odpověď Jana.

  1. Dobrý den paní Júnová,

   během Ostropestřcové kúry není vysloveně nutné držet dietu, určitě doporučujeme úpravu životosprávy. Účinek kúry se tak ještě znásobí.

   Doporučujeme vyřadit smažené jídla, jídla s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin (tzv. nezdravé tuky), cukru, bílý chléb a pečivo nahradit celozrnným. Určitě přidejte do stravování zelenou listovou zeleninu, zdravé tuky (např. z olivového nebo kokosového oleje atd.).

   Vyhýbejte se alkoholu. Pivo sice má nízký obsah alkoholu, ale má vysoký obsah cukrů, které mají tendenci ukládat v těle ve formě tuku.

   Téma stravování je velmi rozsáhlá, věnovali jsme jí proto i několik blogových příspěvků, věříme, že v nich najdete inspiraci:

   8 tipů pro dietu s Ostropestřcem mariánským
   https://www.vasbylinkar.cz/8-tipu-pro-dietu-s-ostropestrcem-marianskym/

   Zdravá třináctka – 13 potravin, které pomáhají regenerovat játra
   https://www.vasbylinkar.cz/13-potravin-ktere-pomahaji-regenerovat-jatra/

   5 tipů na jarní detoxikaci
   https://www.vasbylinkar.cz/jarni-detoxikace-hubnuti-5-tipu-jak-uspet/

   Jaterní dieta
   https://www.vasbylinkar.cz/chcete-zdrava-jatra-tyto-potraviny-vynechejte/

   Přeji hodně zdraví, Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *