Energie na celý den i bez kávy?! Tento tip s Ostropestřcem znali již staří Římané

Energie na celý den i bez kávy?! Tento tip znali již staří Římané

Cítíte i vy často únavu a malátnost? Ani po 8 hodinovém spánku se necítíte plný energie? Nepomáhá už ani káva? Přemýšleli jste někdy nad tím, co tento soustavný pocit únavy způsobuje? Nedostatek kofeinu za to určitě nemůže. Víme však, co vás únavy zbaví dlouhodobě. Pokud se chcete cítit vitálně, pokračujte ve čtení.

Proč se cítíte unavený?

Přetrvávající nedostatek energie a malátnost jdou ruka v ruce s nesprávným životním stylem nebo různými onemocněními. Příčin únavy je však mnohem více. Pokud organismus nefunguje, jak má, naše tělo se trápí a je unavené. Je tedy důležité včasně dešifrovat signály, jako je i únava a tělesná slabost, které nás varují, že něco není v pořádku.

Příčiny dlouhodobé únavy

 • nesprávné stravovací návyky a konzumace alkoholu
 • intoxikace (léky, drogerie, škodliviny přijímány v potravě …)
 • nesprávné fungování jater
 • poruchy spánku
 • stres
 • vedlejší účinky léků

Přetrvávající malátnost

Chronická únava je projevem nesprávného způsobu života. Pokud dlouhodobě pociťujete slabost, malátnost, zkrátka nedostatek vitality, zbystřete. Nemusí se jednat jen o běžnou únavu, kterou vyřešíte zvolněním životního tempa a relaxací.

Možná vás to zaskočí, ale únava je často signálem, že vaše játra nepracují správně. Játra jsou totiž jedním z klíčových orgánů, je to centrála metabolismu. „Moderním životním stylem“, pro který je příznačný stres, nesprávná životospráva, alkohol, drogy, dlouhodobé užívání léků, nedostatek pohybu, nebo škodlivé látky obsažené v potravinách a kosmetice, jim však dáváme řádně zabrat.

Játra při takovémto kontinuálním poškozování nezvyknou vypovídat ihned. Jelikož nebolí, nepříjemné překvapení o jejích dysfunkci se často dozvíme až při náhodném vyšetření.

Vyplatí se jim proto naslouchat průběžně. O tom, že se něco děje, nás informují přes tyto indicie. A právě přetrvávající únava je jedním z varovných signálů, že je třeba jednat, dokud není pozdě!

Zbavte se únavy – ale dlouhodobě!

Při ochraně jater sehrává nejdůležitější roli zdravá životospráva, pohyb a pravidelná regenerace jaterních buněk – ideálně jednoduchou a přírodní cestou.

Velmi při tom pomáhá bylinka Ostropestřec mariánský, který přispívá k prevenci a stejně rekonvalescenci po překonání nemocí. Tato zázračná rostlina vás díky svým blahodárným účinkům dlouhodobě zbaví únavy. Jak je to vlastně možné?

Tajemství pocitu vitality a energie odhaleno

Ostropestřec podporuje funkci jater, je expert na regeneraci jaterních buněk a blahodárně ovlivňuje trávení a pročišťování. Ostropestřcová kúra trvá 12 týdnů, ale už po 3 – 4 týdnech jeho užívání nastává harmonizace trávení a příliv energie. Co na sobě začnete určitě pozorovat?

 • pozvolný příliv energie
 • ústup malátnosti
 • méně bolestí hlavy, migrén
 • a nižší míra podrážděnosti

Ostropestřec za bojovníka označila i zákaznice vytrvalostní sportovkyně Lenka:

„Ostropestřec mi byl doporučen sestrou, která měla pocit trvalé únavy a špatné regenerace po cvičení. Zkusila jsem a zjistila, že se cítím mnohem lépe, navzdory zátěži se dokážu bez problémů na druhý den dostavit na trénink a absolvovat další tréninkovou jednotku.“

Ostropestřec obnovil tělesnou energii a imunitu i panu Stanislavovi:

„Musím pridať aj svoju skúsenosť. Minulý rok som vybral celú trojmesačnú dávku. Schudol som 9 kíl, zmizla únava, tráviace ťažkosti a neskutočne sa mi zvýšila celková imunita. Odvtedy som nemal ani nádchu. V súčasnosti som začal ďalšiu kúru s drveným ostropestrecom.“

Tip pro vitalitu zní: užívejte drcený ostropestřec mariánský

Bylinka ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název silymarin. Tento má blahodárný účinek na játra. A právě přes zdravá játra se dopracujete k vitalitě a únavě dáte sbohem.

Vedle toho nejenže detoxikujete organismus, konzistence drceného ostropestřce také pomáhá čistit stěny střev od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy a brání efektivní absorpci živin do organismu.

Tip 1: Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřcem mariánským naleznete podrobněji popsán ZDE

Tip 2: Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl od únavy, při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

Kúru opakujte ideálně vícekrát ročně podle potřeby. Věříme, že ostropestřec pomůže i vám a se zkušenostmi se s námi neváhejte podělit. Můžete inspirovat ty, kteří ještě váhají. Napište nám komentář, nebo tento článek sdílejte přátelům a všem, na kterých vám záleží 🙂

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce dubna!

16 komentářů: “Energie na celý den i bez kávy?! Tento tip znali již staří Římané”

 1. Urcite a stoprocentne deoxikuje vlastne hlavne jatra, odbourava jedy a pomaha jako podpurna lecba i treba pri lupence a jinych alergiich. Doporucuji i preventivne hlavne zjara kdyz je telo po zime unavene a vycerpane. Clovek se citi pak lip a plny energie. Mam vlastni dlouholete zkusenosti, jsem lupenkarka.

 2. Skvělá! Mám dobrané 3 měsíce a paráda! Cítím se o moc lépe a energie na rozdávání. Už jsem doporučila dalším kamaradkum

   1. Dobrý den paní Věrka, děkujeme za Váš zájem.

    🌱 Na celou 12 týdenní kúru 🌱 budete potřebovat 6 balíčků, jeden vydrží při doporučeném užívání cca 2 týdny. Právě proto máme v nabídce výhodné akční balení na celou kúru 5 + 1 zdarma – kde za cenu jen 5ks získáte až 6ks + poštovné zdarma https://www.vasbylinkar.cz/obchod/detoxikacni-kura-5-plus-1-zdarma/

    Kvalitní a zákazníky ověřený drcený Ostropestřec můžete koupit v našem eshopu: 🛒 https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – zde můžete objednat.

    ❗️ Rozdáváme balíčky ZDARMA ❗️ 😮

    💰 Ušetřete s výhodnými balíčky na celou kúru 5 + 1, kúru pro dva 10 + 2 nebo 20 + 5 pro celou rodinu, získejte balíčky zcela ZDARMA a neplaťte poštovné!

    Neváhejte a využijte naše množstevní slevy a právě probíhající AKCI na 🚛 dopravu ZDARMA již od 3 kusů pouze do konce měsíce.

    Všechno o průběhu kúry se dozvíte ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/ a podrobné informace o užívání najdete ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec-mariansky/

    Přeji hezký den 🙂 Zuzana, VasBylinkar.cz

 3. Beru ostropestřec 7 týdnů… více energie, dobrá nálada, perfektní pleť…. ( každý to musí odzkoušet sám na sobě)

  1. Dobrý den paní Kamila,

   u diagnóz, kde nelze konzumovat malé částečky, slupky nebo semínka a podobně, spíše doporučujeme udělat si z drceného Ostropestřce výluh, a to následovně: denní dávku (4 čajové lžičky) vyluhujeme v 1 litru vlažné vody (její teplota nesmí přesáhnout 40 stupňů, jinak by se poškodila účinná látka silymarin). Výluh po 1 hodině louhování scedíme a rozdělíme si na 4 dávky po 250ml, které vypijeme podle pokynů jako při užívání drceného plodu, čili alespoň 45 min. před a po užití nic nejíme. Je to z důvodu aby nebyl Ostropestřec v žaludku smíšený jinou potravou a účinné látky se mohli co nejlépe vstřebat.

   V případě dotazů jsme tu pro Vás.

   Přeji hezký den,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Veroniko, obecně se Ostropestřec mariánský během kojení pro jistotu nedoporučuje, protože existuje jen málo vědeckých výzkumů o jeho užívání kojícími ženami. Tradičně se však Ostropestřec používá také jako přirozený prostředek ke zvýšení produkce mateřského mléka.

   Přední odborníci v oblasti kojení tvrdí, že Ostropestřec není pro kojící ženy žádný problém: https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=7736, stejně jako detoxikace: https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=2756.

   Jsou nám známé i názory dětských lékařů, kteří tvrdí, že do mateřského mléka se nedostane kritické množství účinné látky a užívání Ostropestřce povolují při zachování odstupu 3 hodiny mezi užitím Ostropestřce a kojením. Toto je však na každého individuálním zvážení a doporučujeme to každopádně konzultovat s Vaším lékařem.

   Přeji hezký den 🙂 Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Dano, děkujeme za Váš zájem o Ostropestřec mariánský.

   Ostropestřec může interferovat s léky na ředění krve, protože Ostropestřec i tyto léky jsou členěny podle stejných jaterních enzymů. Jeho užívání s takovými léky není tedy zcela vyloučeno, ale určitě doporučujeme konzultovat to s lékařem, který je nasadil.

   Podrobné informace o kontraindikacích se dozvíte zde, odpověď č. 21
   https://www.vasbylinkar.cz/caste-otazky-o-ostropestrci/#21-uzivani-ostropestrce-marianskeho-a-leky-interakce-kontraindikace

   Přeji hezký den,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

 4. Dobrý den jak často a dlouho bych měla ostropestřec užívat,během roku? Užívám už 2 měsíce,tak bych měla ještě užívat jak dlouho? Děkuji Helena.

  1. Dobrý den paní Heleno,

   pokud užíváte drcený plod Ostropestřce od nás (https://www.vasbylinkar.cz/obchod/), doporučujeme 12 týdenní kúru. 🌱 Na celou 12 týdenní kúru 🌱 budete potřebovat 6 balíčků, jeden vydrží při doporučeném užívání cca 2 týdny. Právě proto máme v nabídce výhodné akční balení na celou kúru 5 + 1 zdarma – kde za cenu jen 5ks získáte až 6ks + poštovné zdarma https://www.vasbylinkar.cz/obchod/detoxikacni-kura-5-plus-1-zdarma/

   Pokud byste chtěli následně pokračovat, doporučujeme přestávku 2-4 týdny. Přestávka se doporučuje, protože při dlouhodobém užívání vzniká rezistence, tělo si na bylinu zvykne a užívání ztrácí účinek.

   Bližší informace o průběhu a trvání ostropestrcové kúry najdete v našem článku na toto téma: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   Vše co potřebujete vědět o užívání Ostropestřce v 5 bodech: https://www.vasbylinkar.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-uzivani-ostropestrce-v-5-bodech/

   Přeji hodně zdraví,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Františka,

   Ostropestřec během těhotenství nedoporučujeme. Během těhotenství, kdy se vyvíjí plod, si nemůžete dopřát i jiné věci, které byste za normálních okolností konzumovat mohli. Těhotenství si prostě vyžaduje speciální stravovací režim.

   Jsou však i zdroje, které uvádějí, že Ostropestřec se v těhotenství užívat může, ale stejně jako u jiných bylinkách platí, že ho třeba konzumovat „s mírou“.

   Pro Vaši informaci doplním link s přehledem bylinek, které jsou v těhotenství vhodné a při nichž je třeba být opatrný http://www.paula.sk/materstvo/vhodne-nevhodne-koreniny-bylinky-tehotenstvo-dojcenie/

   Jelikož každý člověk je jiný, doporučujeme poradit se se svým lékařem, který nejlépe zná specifika zdravotního stavu svých pacientů a pacientek.

   Přeji hezký den,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *