Účinná jarní detoxikace s Ostropestřcem. Jak uspět?

Účinná jarní detoxikace. Jak uspět?

Jaro konečně klepe na dveře a nese nám slunce, teplejší dny a probouzející se přírodu. Mnohé z nás však čekají i nemilé překvapení v podobě problémů se zapínáním kalhot. Ručička váhy dokáže být nemilosrdná – odhalí kila, které jsme „naspořili“ a přes zimu šikovně skrývaly pod svetry a kabáty :)

Špatná životospráva se často projeví i ve formě zhoršených výsledků, u lékaře se dozvíme, že máme zvýšený cukr, LDL cholesterol, nebo „zvýšené hepatálky“ (výsledky jaterních testů).

Proto najednou máme hned několik dobrých důvodů, proč dopřát tělu očistu, dostat se do formy, zlepšit si postavu, kondici, či zdravotní stav. Tyto věci jdou totiž spolu ruku v ruce. Pojďme se společně podívat jak na to.

Co se děje v těle a co s tím?

 • roste tělesná hmotnost (přibíráme, tloustneme)
 • oslabujeme si imunitní systém
 • zvyšuje se riziko vzniku ztučnení jater a jaterních kamenů
 • znečišťujeme (intoxikujeme) si organismus
 • jsme bez energie
 • ztrácíme vitalitu (a vymlouváme se, že je to „jen únava“)

Konzumací nutričně nevhodných jídel (s vysokým obsahem jednoduchých cukrů nebo tuku) a nápojů zanášíme, přímo intoxikujeme náš organismus. Nadbytečné cukry se přeměňují na tuk a ten se usazuje v celém těle – nejen pod kůží, ale také v cévách a vnitřních orgánech, např. v játrech. Odpad dává zabrat ledvinám ale zůstává i v trávicím traktu (stěny střev).

Zatím se stále bavíme pouze o těch „chutných“ záškodnících. Různé škodlivé látky obsažené v potravinách, kterým se bohužel nevyhnete, užívání léků, kosmetika, stres a další – to je téma, která vydá i na několik dalších samostatných článků.

Detoxikace často odstraní příčiny různých onemocnění

Odpovědí na takový prudký proces je co nejrychleji nasazení účinné detoxikační kúry. Detoxikace je očista těla, jeho zbavování se toxinů a škodlivých látek. Značná část těchto škodlivin se usazuje právě v naších játrech, které hrají jednu z nejdůležitějších úkolů v procesu metabolismu a jsou zároveň zásobárnou živin. Naším cílem by proto mělo být udržovat je v co nejlepší kondici.

Detoxikace vede ke zdravějšímu organismu, zvýšení jeho přirozené obranyschopnosti, posílení imunity a často dokáže odstranit příčiny různých onemocnění.

Skvělým přírodním detoxikačním prostředkem je bylinka Ostropestřec mariánský – tlučený plod. Nejenže detoxikuje organismus, ale jeho konzistence pomáhá čistit stěny střev (výstupky zvané klky) od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy, která jimi prochází. Ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název Silymarin.

Jaké změny zaznamenáte během procesu detoxikace na svém těle?

Během detoxikace si na svém těle budete moci všimnout tyto pozitivní změny:

 • 0-2 týdny: Pozvolna se startují detoxikační procesy ve vaších játrech. Játra začínají odbourávat nahromaděný tuk, vylučování se zpravidelní. Pozorujete změny ve vylučování, zbavujete se nežádoucích látek.
 • Po 3-4 týdnech: Postupný příliv energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podrážděnosti. Ustupují i ​​záněty a zmírňují se příznaky alergií, trávicí soustava již dokáže lépe vstřebávat potřebné živiny.
 • Po 6 týdnech: Pokles hodnot LDL cholesterolu, ale i hodnot dalších škodlivých látek v krvi. Vaše tvář i oči budou v tomto období vypadat už na pohled zdravější a zářivější, co si jistě všimne i vaše okolí.
 • Po 8-9 týdnech: Je umocněno i subjektivní vnímání pozitivních změn, kterými vaše tělo v tomto období prochází. Pociťujete příliv energie, pozitivní změny nálady i vzhledu. Detoxikace a obnova buněk probíhá na plné obrátky.
 • Po 12 týdnech: Vaše játra se zbavila tuku, detoxikovala se a proběhla v nich regenerace buněk jaterní membrány. Stejně jste si během kúry ostropestřcem pročistili trávení i vylučování, díky čemuž přijímáte do organismu mnohem více živin a látek potřebných pro plnohodnotný chod organismu. Vaše krevní testy jsou aktuálně v normě, podařilo se vám dosáhnout sníženou hladinu cholesterolu. Sekundárně se vám podařilo zbavit i nadbytečného tělesného tuku.

Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřec mariánský naleznete podrobněji popsán ZDE. Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

S detoxikačním procesem úzce souvisí i úprava životosprávy. Tipy jak na to, jsme podrobněji rozebírali v našem starším blogovém příspěvku 8 tipů pro dietu s ostropestřcem mariánským. Je určitě prospěšné inspirovat se jimi při shazování nadbytečných kil.

Jak vyhrát nad sebou samým

Organismus si rychle zvykne na zvýšený kalorický příjem a když mu ho odepřeme, trestá nás pocity hladu, nervozity, únavy a pod. Tomuto tlaku často nedokážeme odolat a na cestě za zdravějším tělem selháváme po psychické stránce. Naše předsevzetí jsou najednou pryč. Zde je několik tipů, jak se při jarní detoxikaci a hubnutí „nezbláznit“, jak se nakopnout, začít a zároveň dosáhnout vytoužené cíle:

 • 1. Stanovte si datum, odkdy začnete s detoxikací, či hubnutím Pokud si řeknete „Začnu na jaře“, může to teoreticky znamenat i polovinu května. Pokud si však řeknete „Začnu 20.4.“, Je to konkrétní datum a závazek.
 • 2. Řekněte o svém záměru lidem ve svém okolí Je to tak trochu „bouda“, kterou na sebe ušijete. Pokud o svém cíli řeknete ostatním, budete pod určitým tlakem okolí. Je to forma veřejného závazku – nechcete přece před přáteli vypadat jako člověk, který jiné mluví a jiné dělá 🙂
 • 3. Stanovte si reálné cíle Po novém roce máme tendenci být přemotivovaný a často si dáváme cíle, které jsou příliš vysoko. Když po pár týdnech vidíme příliš malý pokrok, máme chuť to vzdát. Dávejte si raději postupné, dosažitelné cíle, udržíte si tím potřebnou motivaci. Příkladem reálného cíle je závazek zhubnout 5 kg za 8 týdnů, ne nereálných 20 kg.
 • 4. Pozitivní naladění Nezapomínejte, že to co děláte, děláte jen a jen pro sebe. Pokud selžete, znamená to, že jste prohráli boj se sebou samým. Máte se přece rád / ráda – a to byste si snad neudělali 🙂
 • 5. Pokud se snažíte zhubnout, každý týden se vyfoťte Tak jak se během hubnutí pravidelně vážíte, je dobrým zvykem udělat si i fotku. Budete vidět vlastní pokrok a pomůže vám to setrvat

Zbytek snažení je ve vašich rukou. Využijte příležitost a udělejte něco pozitivního pro své zdraví. Pokud máte vlastní zkušenosti s detoxikační kúrou ostropestřcem mariánským a jarním shazováním kil, neváhejte a podělte se o ně s námi. Můžete tak pomoci nakopnout se i těm, kteří ještě váhají.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce května!

4 komentáře: “Účinná jarní detoxikace. Jak uspět?”

 1. Dobry den, v čem spočívá detox kura. Procetla jsem tu ruzne články, ale nenašla jsem. Jaké mnozstvi denně, forma , aby to melo učinek? (1xčaj nebo lžice denně zrna rozkousat či vice.) Děkuji

  1. Dobrý den paní Blanko, děkujeme za Váš zájem 🙂

   Všechno o průběhu naší Ostropestřcové kúry se dozvíte ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/ a podrobné informace o užívání najdete ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec-mariansky/

   Náš produkt není čaj, je to tlučený plod Ostropestřce určený k přímé konzumaci, protože v této podobě má nejlepší účinek. O tom, proč je to tak, se můžete dozvědět více zde: https://www.vasbylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky…/

   Tlučený Ostropestřec mariánský konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku (3-4 g), buď přibližně 45 minut před jídlem, nebo 45 minut po jídle. Dávkování si můžete podle potřeby upravit na 2x denně 2 čajové lžičky.

   Chutný tip: Náš Ostropestřec si můžete také zamíchat do džusu, smoothie, jogurtu nebo zakysaných mléčných výrobků (kefír, acidofilní mléko apod.). Jogurt, džus nebo kefír jsou lehce stravitelné a na efektivitu uvolňování účinné látky z plodu Ostropestřce nemají zásadní vliv.

   Kvalitní a zákazníky ověřený drcený Ostropestřec můžete koupit v našem eshopu: 🛒 https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – zde můžete objednat.

   ❗️ Rozdáváme balíčky ZDARMA ❗️ 😮

   💰 Ušetřete s výhodnými balíčky na celou kúru 5 + 1, kúru pro dva 10 + 2 nebo 20 + 5 pro celou rodinu, získejte balíčky zcela ZDARMA a neplaťte poštovné!

   Neváhejte a využijte naše množstevní slevy a právě probíhající AKCI na 🚛 dopravu ZDARMA již od 3 kusů pouze do konce měsíce.

   🌱 Na celou 12 týdenní kúru 🌱 budete potřebovat 6 balíčků, jeden vydrží při doporučeném užívání cca 2 týdny. Právě proto máme v nabídce výhodné akční balení na celou kúru 5 + 1 zdarma – kde za cenu jen 5ks získáte až 6ks + poštovné zdarma (https://www.vasbylinkar.cz/obchod/detoxikacni-kura-5-plus-1-zdarma/).

   Přeji hezký den 🙂
   Zuzana, VasBylinkar.cz

 2. Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat jestli musím drcený ostropestřec v puse nejdříve rozžvýkat a promíchat se slinami až potom zapít vodou, nebo stačí 2 lžíce ostropestře rozmíchat ve skleničce s vodou a vypít
  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den paní Draja, náš drcený Ostropestřec (https://www.vasbylinkar.cz/obchod) nemusíte žvýkat v ústech, stačí ho zapít vodou. Pokud Vám nevyhovuje konzumace drceného plodu a následné zapití vodou, Ostropestřec si můžete zamíchat do džusu, smoothie, jogurtu nebo zakysaných výrobku (kefír, acidofilní mléko, atd.). Jogurt, džus nebo kefír jsou lehce stravitelné a na efektivitu uvolňování účinné látky z plodu Ostropestřce nemají zásadní vliv.

   Přeji hodně zdraví,
   Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *