7 unikátních benefitů Ostropestřce mariánského pro vaše zdraví

7 unikátních benefitů ostropestřce mariánského pro vaše zdraví

Ostropestřec mariánský je přírodní zázrak. Pozitivně ovlivňuje celý organismus, díky své neuvěřitelné schopnosti detoxikovat játra. V dnešním článku přinášíme shrnutí 7 nejdůležitějších benefitů a tip, kde ho seženete.

Představme si div přírody

Silybum marianum (odborný název) se používá k detoxikaci těla díky ověřeným antioxidačním a protizánětlivým účinkem již více než 2000 let. Pochází ze Středomoří, ale daří se mu iv jiných teplých oblastech.

Ostropestřec v bodech

 • 1-2 letá rostlina, vysoká 60-150 cm
 • ideální podmínky: září / říjen, 25 ° C, oblast středomoří
 • účinná látka: silymarin – silný antioxidant
 • nejvyšší koncentrace: semena rostliny, slupka semen
 • plody obsahují: 30% jedlého oleje, 27% bílkovin, tyramin, histamin, aminokyseliny, cukry, quercitin, vitamin E

Z lidského organismu dokáže vyplavit toxiny, které způsobují onemocnění jako: rakovina, vysoký cholesterol, cukrovka, poruchy žlučníku či ledvin, poškození kůže, či neurodegenerativní onemocnění. Ostropestřec bojuje proti volným radikálům, stejně účinně jako vitamín E nebo C, čímž zvyšuje imunitu a zpomaluje oxidativní stres.

Tip: Silymarin uchovává v těle glutathion – extrémně silný antioxidant, který se přirozeně nachází v našem organismu.

Glutation potlačuje oxidativní stres, který vede k výše zmíněným onemocněním.

Co způsobuje snížení schopnosti jater a hladiny glutathionu v těle? Mohou za to zejména tyto faktory, které na nás denně číhají: nezdravé stravování, znečištění, toxiny, léky, stres, zranění, stárnutí, infekce a radiace. Ostropestřec mariánský pomáhá zvýšit hladiny glutationu tím, že zlepšuje detoxikační funkce jater.

7 jedinečných benefitů ostropestřce mariánského

1. Detoxikace a zdraví jater

Játra, největší vnitřní orgán, jsou zodpovědná za provádění nenahraditelných detoxikačních funkcí. Každý den musí čistit krev, která jimi prochází, a tím podporují skoro všechny systémy v těle:

 • detoxikuje tělo
 • přispívá k produkci hormonů
 • uvolňuje glukózu a žluč

Ostropestřec podporuje játra budováním nových jaterních buněk a odstraňováním toxinů. Efektivně odvrací účinky alkoholu, ale zejména škodlivin, které denně přijímáme v potravě, z ovzduší nebo přes pokožku a není bohužel možné se jim vyhnout. Stejně také pesticidů přijímaných ze stravy či těžkých kovů z vody a tím předchází:

 • syndromu ztučnění jater
 • devastaci těla z alkoholu (s následkem cirhózy)
 • žloutence
 • psoriáze
 • problémům pokožky a ekzémům

2. Ochrana před rakovinou

Silymarin je spojený se snižováním rizika rakoviny a celkovým nakopnutím imunitního systému. Bojuje proti poškození DNA a růstu nádoru. Jeho antikarcinogenní účinky byly prokázány při léčbě rakoviny prostaty, kůže a prsu.

Tip: Pro nejlepší výsledek je drcený ostropestřec mariánský doporučené užívat jako ucelenou kúru bez přerušení. Jak na to se dozvíte ZDE.

3. Hladina cholesterolu

Účinky ostropestřce zastavují zánět, který je jednou z hlavních příčin srdečních chorob. Snižuje hladinu cholesterolu a předchází poškození artérií v důsledku oxidativního stresu

4. Boj proti cukrovce

Játra jsou částečně zodpovědná za regulaci hormonů, včetně uvolnění inzulínu do oběhu. Inzulín spravuje hladinu glukózy v krvi. Správná léčba cukrovky v kombinaci se silymarinem má velmi pozitivní účinky.

 

5. Pomoc při žlučových kamenech

Ostropestřec Mariánský usnadňuje očistu těla od metabolického odpadu. V důsledku toho zlepšuje funkci žlučníku, ledvin, sleziny a střev, které úzce spolupracují s játry. Tato kooperace je natolik silná, že jeho používání pomáhá předcházet žlučovým a ledvinovým kamenům.

6. Podpora zdravé pokožky

UV záření způsobuje oxidativní stres, který se může projevit rakovinou. Tento stres dokáže ostropestřec zpomalit. Jsou prokázány i jeho kladné účinky u pacientů, který podstoupily radiační léčbu. I běžnější problémy kůže, jako např. akné, souvisí s nesprávnou funkcí jater, kterou silymarin koriguje.

7. Účinky proti stárnutí

Všechny výše zmíněné účinky ostropestřce vedou ke zpomalení procesu stárnutí kůže a orgánů. Jednoduchou cestou redukuje viditelné znaky stárnutí – tmavé skvrny, vrásky a prochází onemocněním s narůstajícím věkem.

Jak účinkuje nejlépe?

Nejúčinnější je přímá konzumace drcených plodů – semen, které můžete zakoupit přímo v našem eshopu:

 • pohodlná konzumace
 • dokonalé vstřebávání látek
 • „Peeling“ střevních stěn

 

 

Tip: Nedoporučuje se ostropestřec pít jako čaj. Při vyšší teplotě než 40 ° C se účinnost silymarinu vytrácí.

 

 

Pohodlné užívání

Drcený ostropestřec mariánský konzumujte přímo – 4x denně 1 čajovou lžičku.

 • 45 min po posledním jídle nebo před dalším jednom
 • dávkování upravte dle potřeby (např. 2x denně 2 lžičky)
 • zapijte 150-200 ml vody
 • vynechejte alkohol a těžko stravitelná jídla

Tip: Vše o užívání drceného plodu ostropestřce mariánského se dozvíte ZDE.

Kúru opakujte vícekrát ročně podle potřeby. Věříme, že Ostropestřec pomůže i vám a se zkušenostmi se s námi neváhejte podělit. Můžete inspirovat ty, kteří ještě váhají.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce května!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *