Detoxikace těla po svátcích s Ostropestřcem a 5 jednoduchých tipů, jak uspět

Detoxikace těla po svátcích a 5 jednoduchých tipů jak uspět

Tak, a máme to za sebou. Nejkrásnější svátky v roce jsou opět minulostí. Věříme, že jste si odpočinuli a plní energie začínáte bojovat s výzvami nového roku. No a pro mnohé z nás je první výzvou začít žít zdravěji, shodit nějaké to kilo, kterým nám ručička váhy vyčítavě připomíná sváteční hodování. Je ideální čas dopřát tělu očistu a pokusit se dostat do formy (zevnitř i zvenku). Pojďme se společně podívat jak na to.

Co jsme to vlastně pojedli a popili?

Jak je to vůbec možné, že za pár svátečních dní přibereme i dvě, tři, či dokonce 5 kilo? Odpověď je jednoduchá. Nárazově jsme si zvýšili kalorický příjem a snížily výdej energie – lenošili jsme odfukující na pohovce u klasických vánočních pohádkách 🙂

Vysmažený kapr, majonézový salát, klobásy a uzenina v kapustnici s bílým chlebem, zákusky, koláčky, čtyři druhy vánočních sušenek a k tomu v mnoha případech i vínečko, pivko „na vytrávení“, slavnostní rodinné obědy a zvýšená konzumace tvrdého alkoholu. Když si člověk řekne, že by už snad i stačilo, přijde na dojídání zásob, které by byl hřích nechat zkazit a v tom nám už na dveře klepe Silvestr, pořádný mejdan a novoroční oběd. Dalším dojídáním zásob se kruh uzavírá a následně přichází trpký návrat do reality v podobě oblého bříška a problémů při zapínání kalhot. Toto jsou jen následky, které je vidět na našem těle zvenčí.

Co se děje v těle a co s tím?

 • roste tělesná hmotnost (přibíráme, tloustneme)
 • oslabujeme si imunitní systém
 • zvyšuje se riziko vzniku jaterních kamenů
 • znečišťujeme (intoxikujeme) si organismus
 • jsme bez energie
 • ztrácíme vitalitu (a vymlouváme se, že je to „jen únava“)

Konzumací výše zmíněných nutričně nevhodných jídel (s vysokým obsahem jednoduchých cukrů nebo tuku) a nápojů zanášíme, přímo intoxikujeme náš organismus. Nadbytečné cukry se přeměňují na tuk a ten se usazuje v celém těle – nejen pod kůží, ale také v cévách a vnitřních orgánech, např. v játrech. Odpad dává zabrat ledvinám ale zůstává i v trávicím traktu (stěny střev).

Zatím se stále bavíme pouze o těch „chutných“ záškodnících. Různé škodlivé látky obsažené v potravinách, kterým se bohužel nevyhnete, užívání léků, kosmetika, stres a další – to je téma, která vydá i na několik dalších samostatných článků.

Detoxikace často odstraní příčiny různých onemocnění

Odpovědí na takový prudký proces je co nejrychleji nasazení účinné detoxikační kúry. Detoxikace je očista těla, jeho zbavování se toxinů a škodlivých látek. Značná část těchto škodlivin se usazuje právě v naší játrech, která hraje jednu z nejdůležitějších úkolů v procesu metabolismu a je zároveň zásobárnou živin. Naším cílem by proto mělo být udržovat je v co nejlepší kondici.

Detoxikace vede ke:
 • zdravějšímu organismu
 • zvýšení jeho přirozené obranyschopnosti
 • posílení imunity
 • a často dokáže odstranit příčiny různých onemocnění

Skvělým přírodním detoxikačním prostředkem je bylinka Ostropestřec mariánský – tlučený plod. Ostropestřec mariánský je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidů, které mají společný název Silymarin. Nejenže detoxikuje organismus, ale jeho konzistence pomáhá čistit stěny střev (výstupky zvané klky) od nánosů, které jsou tvořeny zbytky potravy, která jimi prochází. Ne náhodou se drcený Ostropestřec těší oblibě mnohých, kteří na tohoto „obra mezi bylinkami“ nedají dopustit.

Jaké změny zaznamenáte během procesu detoxikace na svém těle?

Během detoxikace si na svém těle budete moci všimnout tyto pozitivní změny:

 • 0-2 týdny: Pozvolna se startují detoxikační procesy ve vaších játrech. Játra začínají odbourávat nahromaděný tuk, vylučování se zpravidelní. Pozorujete změny ve vylučování, zbavujete se nežádoucích látek.
 • Po 3-4 týdnech: Postupný příliv energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podrážděnosti. Ustupují i ​​záněty a zmírňují se příznaky alergií, trávicí soustava již dokáže lépe vstřebávat potřebné živiny.
 • Po 6 týdnech: Pokles hodnot LDL cholesterolu, ale i hodnot dalších škodlivých látek v krvi. Vaše tvář i oči budou v tomto období vypadat už na pohled zdravější a zářivější, co si jistě všimne i vaše okolí.
 • Po 8-9 týdnech: Je umocněno i subjektivní vnímání pozitivních změn, kterými vaše tělo v tomto období prochází. Pociťujete příliv energie, pozitivní změny nálady i vzhledu. Detoxikace a obnova buněk probíhá na plné obrátky.
 • Po 12 týdnech: Vaše játra se zbavila tuku, detoxikovala se a proběhla v ní regenerace buněk jaterní membrány. Stejně jste si během kúry ostropestřcem pročistili trávení i vylučování, díky čemuž přijímáte do organismu mnohem více živin a látek potřebných pro plnohodnotný chod organismu. Vaše krevní testy jsou aktuálně v normě, podařilo se vám dosáhnout sníženou hladinu cholesterolu. Sekundárně se vám podařilo zbavit i nadbytečného tělesného tuku.

Celý průběh detoxikace a regenerace jater ostropestřec mariánský naleznete podrobněji popsán ZDE. Vše o užívání drceného plodu Ostropestřce mariánského se dozvíte ZDE.

S detoxikačním procesem úzce souvisí i úprava životosprávy. Tipy jak na to, jsme podrobněji rozebírali v našem starším blogovém příspěvku 8 tipů pro dietu s ostropestřcem mariánským. Je určitě prospěšné inspirovat se jimi při shazování nadbytečných kil.

Jak vyhrát nad sebou samým

Organismus si během svátků rychle zvykne na zvýšený kalorický příjem a když mu ho odepřeme, trestá nás pocity hladu, nervozity, únavy a pod. Tomuto tlaku často nedokážeme odolat a na cestě za zdravějším tělem selháváme po psychické stránce. Naše novoroční předsevzetí jsou najednou pryč. Zde je několik tipů, jak se při novoroční detoxikaci a hubnutí „nezbláznit“, jak se nakopnout, začít a zároveň dosáhnout vytoužené cíle:

 • 1. Stanovte si datum, odkdy začnete s detoxikací, či hubnutím Pokud si řeknete „Začnu po novém roce“, může to teoreticky znamenat i polovinu května. Pokud si však řeknete „Začnu 7.1.“, Je to konkrétní datum a závazek.
 • 2. Řekněte o svém záměru lidem ve svém okolí Je to tak trochu „bouda“, kterou na sebe ušijete. Pokud o svém cíli řeknete ostatním, budete pod určitým tlakem okolí. Je to forma veřejného závazku – nechcete přece před přáteli vypadat jako člověk, který jiné mluví a jiné dělá 🙂
 • 3. Stanovte si reálné cíle Po novém roce máme tendenci být přemotivovaný a často si dáváme cíle, které jsou příliš vysoko. Když po par dnech vidíme příliš malý pokrok, máme chuť to vzdát. Dávejte si raději postupné, dosažitelné cíle, udržíte si tím potřebnou motivaci. Příkladem reálného cíle je závazek zhubnout 5 kg za 8 týdnů, ne nereálných 20 kg.
 • 4. Pozitivní naladění Nezapomínejte, že to co děláte, děláte jen a jen pro sebe. Pokud selžete, znamená to, že jste prohráli boj se sebou samým. Máte se přece rád / ráda – a to byste si snad neudělali 🙂
 • 5. Pokud se snažíte zhubnout, každý týden se vyfoťte Tak jak se během hubnutí pravidelně vážíte, je dobrým zvykem udělat si i fotku. Budete vidět vlastní pokrok a pomůže vám to setrvat

Na závěr vám přejeme hodně zdraví v novém roce! Zbytek snažení je ve vašich rukou. Využijte příležitost a udělejte něco pozitivního pro své zdraví. Pokud máte vlastní zkušenosti s detoxikační kúrou ostropestřcem mariánským a novoročním shazováním kil, neváhejte a podělte se o ně s námi. Můžete tak pomoci nakopnout se i těm, kteří ještě váhají.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce června!

10 komentářů: “Detoxikace těla po svátcích a 5 jednoduchých tipů jak uspět”

 1. Používám, doporučeno lékařkou. Za měsíc mě čekají další jaterní testy, které díky nutnému léku, který musím užívat, byli zhoršené. Jsem zvědavá, jak dopadnou. Jinak po prvních dvou dnech jsem si na něj zvykla, opravdu mi mírně připomíná oříšky 🙂

 2. Ano, ostropestrec je vynikajici. Beru ho kazdy rok a vzdy mam vysledky – lepsi spanek, lepsi plet, lepsi zazivani…

 3. Užívám, krásně vás pročistí, neznamená to že ho potřebuje jen ten kto je nemocný, užívejte preventívně, tělo to ocení…

  1. Dobrý den paní Radko, ano, samozřejmě, můžete. Náš drcený Ostropestřec mariánský konzumujte přímo, 4x denně 1 čajovou lžičku (3-4 g), buď přibližně 45 minut před jídlem, nebo 45 minut po jídle. Dávkování si můžete podle potřeby upravit na 2x denně 2 čajové lžičky.

   Chutný tip: Náš Ostropestřec si můžete také zamíchat do džusu, smoothie, jogurtu nebo zakysaných mléčných výrobků (kefír, acidofilní mléko apod.). Jogurt, džus nebo kefír jsou lehce stravitelné a na efektivitu uvolňování účinné látky z plodu Ostropestřce nemají zásadní vliv.

   Vše o správném užívání a dávkování – pokud se jedná o náš produkt, drcený Ostropestřec mariánský (https://www.vasbylinkar.cz/obchod), ověřený zákazníky – se dozvíte zde: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec…/

   Informace o užívání také najdete v přiloženém letáčku a rovněž na zadní etiketě, přímo na obalu našeho produktu.

   Určitě Vám však doporučujeme absolvovat ucelenou ostropestřcovou kúru, o níž se všechno dozvíte zde: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/

   Zkušenosti lidí, kterým Ostropestřec pomohl říkají, že Ostropestřec má nejefektivnější účinky jako drcený plod konzumován přímo. Více o tématu, proč drcený funguje lépe jako olej, kapky, tinktury, nebo čaje se dozvíte v tomto článku: https://www.vasbylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky…/

   Vše co potřebujete vědět o užívání Ostropestřce v 5 bodech: https://www.vasbylinkar.cz/vse-co-potrebujete-vedet-o-uzivani-ostropestrce-v-5-bodech/

   Kvalitní a zákazníky ověřený Ostropestřec můžete koupit v našem eshopu. Ceny, množstevní slevy a aktuální běžící akci na poštovné zdarma od 3ks a také akci 5 + 1 nebo 10 + 2 zdarma do konce měsíce najdete v našem eshopu zde: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/ – zde můžete objednat.

   Přeji hezký den 🙂 Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Dano, doporučujeme spíše vločky nebo müsli s jogurtem než kaši s mlékem. Náš Ostropestřec si můžete zamíchat do džusu, smoothie, jogurtu nebo zakysaných mléčných výrobků (kefír, acidofilní mléko apod.). Jogurt, džus nebo kefír jsou lehce stravitelné a na efektivitu uvolňování účinné látky z plodu Ostropestřce nemají zásadní vliv.

   A co odstup 45 minut?
   Drcený Ostropestřec se doporučuje konzumovat cca 45 minut před jídlem nebo cca 45 minut po jídle. Tím jsou myšlena hlavní jídla, která jsou hůře stravitelná. Cílem tohoto časového odstupu je, aby Ostropestřec nebyl v žaludku smíchaný s jinou potravou, a aby se z něj mohli efektivně uvolnit prospěšné látky.

   Mléko vs. jogurt
   Nedoporučuje se pít mléko bezprostředně po konzumaci Ostropestřce, protože mléko je těžko stravitelné. Mezi mlékem a zakysanými produkty je rozdíl, příprava mléka a jogurtu je odlišná. Zakysané mléčné výrobky jako jogurt, nebo kefír jsou v pořádku. V jogurtu, kyselém mléce, kefíru atd. je mléko fermentované a velmi dobře snášeno- pak přispívá ke zlepšení střevní mikroflóry. Rostlinné mléko je taky v pořádku.

   Vše o správném užívání a dávkování – pokud se jedná o náš produkt, drcený Ostropestřec mariánský (https://www.vasbylinkar.cz/obchod), ověřený zákazníky – se dozvíte zde: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec…/

   V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

   Přeji hodně zdraví 🍀
   Zuzana, VasBylinkar.cz

  1. Dobrý den paní Jano,

   co se týče kombuchy, doporučujeme zachovat odstup mezi její konzumací a Ostropestřcem, protože přirozeně obsahuje malé množství alkoholu, který vzniká při fermentaci.

   V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

   Přeji hodně zdraví 🍀
   Zuzana, VasBylinkar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *