Nadměrné pocení a návaly horka? Zaměřte se také na játra

Nadměrné pocení a návaly horka? Zaměřte se i na játra

Pocení je přirozenou reakcí našeho těla, díky níž se ochlazuje a nehrozí nám přehřátí. Jenže co když se člověk potí, i když k tomu není zjevný důvod?

Ačkoli spousta lidí věří, že potem se z těla vylučují škodlivé toxiny, ve skutečnosti se prostřednictvím potních žláz dostane z těla škodlivin jen zanedbatelné množství. Pot je tvořen z 99 % vodou, zbytek představují z většiny nejrůznější minerály. Odbourávání toxinů mají v našem těle na starosti především játra (společně s ledvinami). Ovšem i ta s pocením souvisí. Jak?

Játrům dává většina z nás zabrat

Vzhledem k našemu nepříliš zdravému životnímu stylu mají játra většiny z nás spoustu práce, aby náš organismus udržela ve formě. Ruku na srdce – opravdu se stravujete podle všech zásad zdravé výživy a máte pravidelný pohyb? Není divu, že zátěž na játra je opravdu velká a u mnohých z nás tento důležitý orgán skončí zanesený nejrůznějšími škodlivinami, nebo dojde dokonce ke ztučnění jater – přečíst si o nich můžete ZDE.

Jaké jsou příznaky, že s vašimi játry není vše tak, jak by mělo být?

  • nevysvětlitelná a nekonečná únava
  • potíže s pletí
  • oslabená imunita a zhoršení alergických projevů
  • problémy se zažíváním
  • nadměrné pocení a návaly horka

Ano, i posledně jmenovaný bod čtete správně. Nadměrné pocení může být také jedním z příznaků, že vaše játra volají o pomoc.

Jak mohou za pocením stát játra?

Pokud se vám často stává, že vás najednou z ničeho nic polije horko a koupete se v potu, aniž byste se zrovna věnovali nějaké fyzicky namáhavé činnosti nebo za okny pálilo slunce, zpozorněte. Ačkoli především u žen může být pocení a návaly spojené s hormonálními výkyvy v důsledku menstruačního cyklu nebo menopauzy, velmi často jsou to právě játra, která za těmito obtížemi stojí.

Nadměrně zatěžovaná játra totiž přestávají fungovat tak dobře, jak by měla, a navíc se začnou zahřívat. Toto teplo se pak přenáší do celého těla (nezapomeňte, že játra jsou větší orgán, než si nejspíš myslíte, takže mají sílu „prohřát“ velkou část vašeho organismu). Tělo pak zareaguje tak, jak má – ve snaze zabránit přehřátí spustí „obrannou reakci“ v podobě pocení.

Pomoc po ruce

Poznali jste se v řádcích výše a říkáte si, že za vašimi problémy s pocením a návaly nejspíš opravdu stojí unavená a zanesená játra? Nemusíte propadat panice! Poměrně snadné řešení nabízí matka příroda v podobě bylinky s názvem, který připomíná jazykolam – ostropestřec mariánský.

Ostropestřec obsahuje velmi silnou skupinu antioxidantů (souhrnný název Silymarin), která dokáže regenerovat jaterní buňky a podporuje funkci tohoto veledůležitého orgánu. Ačkoli ho najdete v mnoha formách (čaj, tinktura, olej…), z hlediska účinnosti se bezkonkurenčně nejvíce osvědčil drcený plod ostropestrce. Během 12týdenní očistné kúry, kterou můžete pro maximalizování účinku podpořit zdravou stravou a dostatkem pohybu, se vaše játra dostanou opět do formy. A to znamená nejen prevenci řady závažných onemocnění, ale také konec potížím, jako je únava nebo právě nadměrné pocení. I když se totiž může na první pohled zdát, že se jedná jen o „nedůležitou maličkost“, dokáží návaly horka a bezdůvodné pocení pořádně zkomplikovat život!

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 275g XXL sáčky jen do konce července!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.