Pocení je přirozenou reakcí našeho těla, díky níž se ochlazuje a nehrozí nám přehřátí. Jenže co když se člověk potí, i když k tomu není zjevný důvod?
Ačkoli spousta lidí věří, že potem se z těla vylučují škodlivé toxiny, ve skutečnosti se prostřednictvím potních žláz dostane z těla škodlivin jen zanedbatelné množství. Pot je tvořen z 99 % vodou, zbytek představují z většiny nejrůznější minerály. Odbourávání toxinů mají v našem těle na starosti především játra (společně s ledvinami). Ovšem i ta s pocením souvisí. Jak?
Játrům dává většina z nás zabrat
Vzhledem k našemu nepříliš zdravému životnímu stylu mají játra většiny z nás spoustu práce, aby náš organismus udržela ve formě. Ruku na srdce – opravdu se stravujete podle všech zásad zdravé výživy a máte pravidelný pohyb? Není divu, že zátěž na játra je opravdu velká a u mnohých z nás tento důležitý orgán skončí zanesený nejrůznějšími škodlivinami, nebo dojde dokonce ke ztučnění jater – přečíst si o nich můžete ZDE.
Jaké jsou příznaky, že s vašimi játry není vše tak, jak by mělo být?
- nevysvětlitelná a nekonečná únava
- potíže s pletí
- oslabená imunita a zhoršení alergických projevů
- problémy se zažíváním
- nadměrné pocení a návaly horka
Ano, i posledně jmenovaný bod čtete správně. Nadměrné pocení může být také jedním z příznaků, že vaše játra volají o pomoc.
Jak mohou za pocením stát játra?
Pokud se vám často stává, že vás najednou z ničeho nic polije horko a koupete se v potu, aniž byste se zrovna věnovali nějaké fyzicky namáhavé činnosti nebo za okny pálilo slunce, zpozorněte. Ačkoli především u žen může být pocení a návaly spojené s hormonálními výkyvy v důsledku menstruačního cyklu nebo menopauzy, velmi často jsou to právě játra, která za těmito obtížemi stojí.
Nadměrně zatěžovaná játra totiž přestávají fungovat tak dobře, jak by měla, a navíc se začnou zahřívat. Toto teplo se pak přenáší do celého těla (nezapomeňte, že játra jsou větší orgán, než si nejspíš myslíte, takže mají sílu „prohřát“ velkou část vašeho organismu). Tělo pak zareaguje tak, jak má – ve snaze zabránit přehřátí spustí „obrannou reakci“ v podobě pocení.
Pomoc po ruce
Poznali jste se v řádcích výše a říkáte si, že za vašimi problémy s pocením a návaly nejspíš opravdu stojí unavená a zanesená játra? Nemusíte propadat panice! Poměrně snadné řešení nabízí matka příroda v podobě bylinky s názvem, který připomíná jazykolam – ostropestřec mariánský.
Ostropestřec obsahuje velmi silnou skupinu antioxidantů (souhrnný název Silymarin), která dokáže regenerovat jaterní buňky a podporuje funkci tohoto veledůležitého orgánu. Ačkoli ho najdete v mnoha formách (čaj, tinktura, olej…), z hlediska účinnosti se bezkonkurenčně nejvíce osvědčil drcený plod ostropestrce. Během 12týdenní očistné kúry, kterou můžete pro maximalizování účinku podpořit zdravou stravou a dostatkem pohybu, se vaše játra dostanou opět do formy. A to znamená nejen prevenci řady závažných onemocnění, ale také konec potížím, jako je únava nebo právě nadměrné pocení. I když se totiž může na první pohled zdát, že se jedná jen o „nedůležitou maličkost“, dokáží návaly horka a bezdůvodné pocení pořádně zkomplikovat život!
Dobry den,lecim se s mirne zvysenym krevnim tlakem,mohu ostropestrec uzivat ,mam ekzem a navaly horka,dekuji za zpravu
Dobrý den paní Češková, na zvýšení opatrnosti při zvýšeném tlaku upozorňujeme na našich stránkách, například zde: https://www.vasbylinkar.cz/jak-uzivat-ostropestrec-mariansky/, v častých dotazech o Ostropestřci: https://www.vasbylinkar.cz/caste-otazky-o-ostropestrci/ a upozornění je přímo v e-shopu u produktu.
Máme však i několik zákazníků, kteří mají zvýšený tlak a Ostropestřec přesto opatrně, v malých dávkách a postupně užívají, přičemž si sledují, jak na to jejich tělo reaguje. V takovém případě se doporučuje začít s užíváním v menších (např. polovičních) dávkách a v době dne, kdy je tělo v klidu (večer) a pozorovat jak na to tělo bude reagovat. Následně projdeme postupně na plnou dávku (začíná se jednou lžičkou večer, každých 10 dní přidáme další lžičku, až se dostaneme na plnou dávku).
Na druhou stranu nám více zákazníků oznámilo, že konkrétně jim Ostropestřec tlak nezvedne a máme i zákazníky, kterým Ostropestřec tlak dokonce snížil (postupně, jelikož se odstranila příčina vysokého tlaku i vlivem užívání ostropestřce).
Případně je vhodné poradit se i se svým lékařem. Máme také zákazníky, kterým po konzultaci lékař upravil dávkování léků na tlak během kúry a Ostropestřec mohli užívat bez problémů.
Je to individuální, ale je třeba být opatrný.
Máme více zákazníků, kteří i zde na Facebooku potvrdili, že jim Ostropestřec pomohl zlepšit jejich stav při akné, ekzémech, nebo lupénce.
Více informací zde: https://www.vasbylinkar.cz/ostropestrec-mariansky-ucinnym-bojovnikem-proti-akne-a-ekzemum/
Návaly horka mohou souviset s menopauzou a také s přetíženými játry, přečtěte si také tento článek:
https://www.vasbylinkar.cz/nadmerne-poceni-a-navaly-horka-zamerte-se-i-na-jatra/
Přeji hezký den 🙂
Zuzana, VasBylinkar.cz
Dobrý den,
mám dotaz ohledně užívání ostropestřce. Dosud jsem užíval drcený plod. nyní jsem obdržel kilové balení , ale plody nejsou drcené. Mohu je užívat nepomleté? a bude to mít stejný účinek?
Děkuji, AM
Dobrý den pan Matějka, děkujeme za Váš komentář.
Zkušenosti lidí, kterým Ostropestřec pomohl však říkají, že Ostropestřec má nejefektivnější účinky jako drcený plod konzumován přímo. Více o tématu, proč funguje lépe drcený jako olej, kapky, tinktury, nebo čaje se dozvíte v tomto článku: https://www.vasbylinkar.cz/caj-olej-tluceny-plod-jaky-ostropestrec-uzivat/
Užívání nedrcených semen není účinné. Z nerozdrcené tvrdé slupky plodů Ostropestřce mariánského se prospěšné látky neuvolňují a tělo je vylučuje. To obecně platí pro mnoho semen, včetně lnu, který je známým zdrojem nenasycených mastných kyselin. Nedrcená semena tělo jednoduše nevyužije a vyloučí je.
Nedrcený Ostropestřec mariánský v nabídce nemáme, protože drtit jej v domácích podmínkách je složité, hned z několika důvodů:
– Ostropestřec nesmí přijít při drcení do kontaktu s kovem (hmoždíř, mlýnek na kávu, koření nepřichází v úvahu …), speciální drtičku má doma málokdo,
– Špatně podrcen (na příliš velké, nebo příliš malé částečky) není vhodný z hlediska vstřebání účinné látky silymarin, která se nachází ve slupce, při nesprávné velikosti částic se silymarin nevstřebá dokonale,
– Nesmí tam vzniknout teplota 40 stupňů Celsia a více (což při použití domácích mlýnků a zalévání vařící vodou vznikne určite),
– Časové hledisko – v dnešní době si jen málokdo může dovolit drtit si Ostropestřec 4x do dne (např. v práci je to nepředstavitelně),
– Odkud sehnat opravdu účinný Ostropestřec, protože (cituji z našich stránek): „Silymarin se tvoří v Ostropestřci průběžně, ale zejména v druhé polovině září až říjnu, ideálně při teplotách kolem 25 °C, což je v našich zeměpisných šířkách těžko dosažitelné.“ Levný Ostropestřec, který je u nás možné koupit je z domácí produkce a povětšinou je určen spíš na lisování se studena (výroba oleje s nízkým obsahem silymarinu) nebo jako potrava pro zvířata, protože má nízký obsah silymarinu.
Často se pak stává, že se nám ozývají lidé s tím, že jim „Ostropestřec nepomohl“ s jejich zdravotním problémem. Vždy se však dopracujeme k vysvětlení, proč tomu tak bylo: užívali Ostropestřec v nesprávné formě (ne drcený plod, resp. ne kvalitní Ostropestřec s vysokým obsahem silymarinu) a nesprávným způsobem (tedy ne tak jako doporučujeme ZDE: https://www.vasbylinkar.cz/prubeh-ostropestrecove-kury/).
Veškeré informace o tom jak Ostropestřec správně užívat najdete na našich stránkách. Musí se však jednat o účinný tlučený plod Ostropestřce mariánského, jaký nabízíme v našem obchodě.
Právě proto nabízíme Ostropestřec již drcený a balený v sáčcích, které lze opakovaně uzavřít bez přístupu vzduchu pro pohodlné užívání: https://www.vasbylinkar.cz/obchod/
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Přeji hezký den,
Zuzana, VasBylinkar.cz