Ostropestřec mariánský zachrání vaše játra. Ale musíte vědět, jak jej (ne)užívat!

Ostropestřec mariánský vám zachrání játra. Musíte ale vědět, jak ho (ne)užívat!

Ostropestřec mariánský. Ačkoli název této bylinky připomíná spíše jazykolam, vyplatí se jej zapamatovat. Tento majestátní bodlák je jedním z nejsilnějších spojenců pro lidské zdraví. Má totiž léčivé účinky na naše těžce zkoušená játra.

Účinky ostropestrce jsou známé už odpradávna. Ačkoli nepochází přímo ze střední Evropy, ale z Kanárských ostrovů a středomoří, má své pevné místo i v našich domácích bylinných lékárničkách. Proč na jeho schopnosti spoléhá tolik lidí?

Ostropestřec mariánský – krasavec s léčivými účinky

Ani jeho latinský název – Silybum marianum – není o moc méně komplikovaný než ten český. Nicméně právě po něm se jmenuje Silymarin, soubor velmi silných a důležitých antioxidantů, který má protizánětlivé, antivirové a antioxidační vlastnosti. A právě Silymarin – komplex prospěšných látek z ostropestrce mariánského působí na naše játra, respektive na jejich detoxikaci a také regeneraci. Jsou to právě zdravá játra, jejichž správné fungování má vliv na stav dalších orgánů a celého organismu. Účinky byly prokázány řadou vědeckých studií (a to nejen u lidí, ale i u zvířat – není tedy divu, že je ostropestřec tak oblíbený i mezi majiteli domácích mazlíčků, kteří jej svým chlupáčům často přimíchávají drcený do jídla).

Ostropestřec obsahuje Silymarin

Kromě komplexu antioxidantů skrývá ostropestřec pod svým „ostnatým vzezřením“ (a to doslova) také velmi cenné nenasycené mastné kyseliny, jež pomáhají vstřebávat vitaminy a minerály a podporují mimo jiné i správnou funkci imunitního systému. Také aminokyseliny obsažené v ostropestrci jsou velmi důležité – hrají klíčovou roli v regeneraci organismu.

Elegantní „léčivý bodlák“ pak samozřejmě obsahuje také některé vitaminy a minerály, flavonoidy, silice, ale také vlákninu, bílkoviny a sacharidy. Zkrátka představuje mocnou kombinaci látek, jež v našem organismu pozitivně ovlivňují řadu pochodů.

Ostropestrcová kúra – okamžitá vzpruha pro játra v koncích

Co tedy konkrétně ostropestřec mariánský dokáže? Všichni tak nějak vědí, že je tato bylina spojená s játry, ale málokdo tuší, jak jim prospívá, a také že játra nejsou jediným orgánem, jemuž ostropestřec může pomoci. Nicméně játry začněme. Podle vědců chrání silymarin jaterní buňky před vstupem škodlivých toxinů a regeneruje je. Pokud si říkáte, že nemáte játra nemocná a ani moc neholdujete alkoholu či neužíváte léky, takže není důvod jim věnovat nějakou zvláštní pozornost, musíme vás vyvést z omylu. Naše játra totiž trpí i současným životním stylem, tedy nepříliš zdravou stravou a nedostatkem pohybu. Takže není od věci jim dopřát pravidelnou vzpruhu v podobě ostropestrcové kúry!

Jak poznat, že vaše játra potřebují pomoc

Nejste si jistí, jestli vaše játra „melou z posledního“ a je na čase dopřát pomoci jim ostropestrcem? Je to jednoduché – pokud se poznáte v některém z následujících příznaků, je pro vás ostropestrcová kúra ideální!

  • Nevysvětlitelná a prakticky nekončící únava
  • Časté bolesti hlavy
  • Nepředvídatelné změny nálad
  • Problémy s trávením
  • Kožní obtíže (ekzémy, akné a pod.)
  • Snížená funkce imunitního systému (častá nemocnost)
  • Nevysvětlitelné návaly horka a nadměrné pocení
  • U žen problémy s menstruačním cyklem

Dále tento přírodní zázrak dokáže zlepšovat trávení, snižovat hladinu nebezpečného cholesterolu, zvyšovat obranyschopnost organismu, pomáhá zmírňovat příznaky alergií nebo astmatu. Pokud patříte mezi „cukrovkáře“ nebo vás lékař kvůli vyšší hladině cukru již varoval, pak vám ostropestřec také jen prospěje. Umí totiž regulovat hladinu cukru a tím působit i jako prevence diabetu.

Užívání ostropestrce dále prospívá srdci a cévám. Dokáže pomoci při nízkém tlaku, případně zpevnit cévní stěnu (což se rozhodně hodí jako prevence křečových žil nebo hemoroidů). Užívat by jej měli také lidé trpící často únavou, migrénami nebo závratěmi. Díky detoxikačním účinkům je skvělý i při problematické pleti (ostatně i ta může poukazovat na potíže s játry). A pokud toužíte po štíhlejší postavě, ale úspěchy se i přes dietní režim nedostavují, může se stát ostropestřec a detoxikační kúra z něj vaším silným spojencem, díky němuž půjdou kila dolů mnohem snáz.

Ostropestřec a jeho užívání – ideální forma existuje!

Síla ostropestrce se skrývá v jeho plodech. Na trhu najdete hned několik forem, v nichž je možné je užívat. Ovšem to neznamená, že mají všechny stejný účinek. Takže po kterém sáhnout? Velmi často se můžete setkat s ostropestrcovým čajem. Ačkoli je jeho příprava jednoduchá a jeho popíjením přispíváte k dodržování pitného režimu, co se detoxikačních a regeneračních účinků na játra týče, není právě nejvhodnější. Vysoké teploty totiž ničí ty nejcennější látky obsažené v ostropestrci (Silymarin), takže přijdete o jeho nejlepší vlastnosti. O ty přijdete i v případě, že pečete z ostropestrcové mouky.

Olej z ostropestrce je sice skvělý do salátových zálivek, nicméně neobsahuje tak vysokou koncentraci silymarinu, takže pro regeneraci či detoxikaci jater také není nejvhodnější. Narazili jste na tablety či kapsle s ostropestrcem? Pak vězte, že velmi často obsahují i přidané syntetické látky, jako jsou konzervanty či dochucovadla, které paradoxně mohou očistný efekt léčivého bodláku rušit.

Jako ideální forma ostropestrce se proto jeví drcené plody. Nejenže jsou 100% přírodní, ale také obsahují nejvyšší koncentraci účinných látek. Doporučují se užívat v rámci ucelené 12týdenní kúry, během níž člověk užívá 4krát denně čajovou lžičku drceného ostropestrce (prvních 10 dní můžete dávku zdvojnásobit, abyste nastartovali intenzivní regenerační procesy v játrech). Vždy kupujte drcené plody ostropestrce od prověřeného výrobce, který vám zaručí tu nejvyšší kvalitu. Pokud si chcete přečíst zkušenosti těch, kterým ostropestřec již pomohl, podívat se můžete ZDE.

Jak tedy Ostropestřec užívat?

Jak přesně detoxikace a regenerace jater díky ostropestrci probíhá, si můžete přečíst ZDE.

Jak užívat Ostropestřec mariánský tak, aby vám účinně pomohl při regeneraci jater, onemocněních žlučníku a ledvin, nebo snížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … se dozvíte ZDE.

Zpracování a balení ostropestrce jsou klíčové

V neposlední řadě je mimořádně důležitý způsob zpracování a kvalita balení drceného plodu ostropestrce. Je klíčové, aby se podrcené plody udržovaly v balení bez přístupu vzduchu, protože ten způsobuje jejich znehodnocování – oxidaci a tím i ztrátu příznivých účinků. Jiné formy balení z tohoto důvodu nejsou vhodné.

Ostropestřec z našeho eshopu proto dostanete zabalený v kvalitních, uzavíratelných „zip“ sáčcích, v nichž si uchová své prospěšné vlastnosti a zároveň je snadno skladovatelný a přenosný (na rozdíl od např. skladování v skleněných pohárech).

Takový kvalitní a dobře zpracovaný drcený ostropestřec již není nutné užívat s žádnými dalšími doplňky výživy. Svou roli zvládne bez problémů sám. Není totiž náhoda, že ho volají i „obr mezi bylinkami“.

Nepodceňujte léčivou sílu přírody! Přesvědčte se o blahodárných účincích ostropestřce mariánského i vy.

Ušetřete se sáčky ZDARMA, množstevními slevami, dopravou ZDARMA a akčními až 270g XXL sáčky jen do konce července!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *